şükela:  tümü | bugün
 • twitter'da bizim türklerin meşhur ettiği bir yabancı. kendisi çekik gözlü ve 10 gün içerisinde bir deprem olacağından bahsediyor. taiwan dan geldiğini sismolog olduğunu ve çeşitli sismograf aletleri yerleştirdiğini istanbul’a buradan anlık aldığı verileri işlediğini. ditrianum ile ortaklaşa analiz yaptığını söylüyor. bana trol gibi geldi. yorum türk milletinin. ilgili twitter adresi
  şimdi yalova ve kocaeli taraflarına çeşitli ölçüm aletleri monte ettiğine yönelik tweet atıyor.
 • deprem tabiki her an olabilir bu konuda ciddi olmak lazım, ama adamın sismograf aletler dediği arduino uno. 20 tl ye çinden çakmasını alabilirsiniz. yani maalesef ciddiye alamıyorum.
 • istanbulda olası 2 deprem olacağından bahsediyor. birinci 7+ 10 gün 2. 7+ ise 20 gün içinde demiş kendisi. inanan inanmayan bilmem ama korkutucu olduğu kesin.
 • twitter'da bildiğin felaket tellalı adam. bu gece attığı twitinde türkiyede evleriniz zaten eski, şiddetli deprem olacak ve öleceksiniz anlamına gelecek şeyler yazarak millete ecel terleri döktürmektedir.
 • deprem için belirlediği tarihi sürekli ileri atan ne olduğu belirsiz kişinin kullanıcı adı.

  tutturana kadar devam edecek herhalde.

  ciddiye alıp takip etmeyin. depremin kesin tarihini bilmek bugünkü teknoloji ile imkansız. bunun gibiler de ya tutarsa hesabı sallayıp duruyorlar.

  edit: bu arkadaş " ismimi çince araştırın " diye efelenmiş twitter üzerinden;

  https://twitter.com/…in1/status/1183872289940443136

  araştırınca daha detaylı bilgiye ve şu videoya ulaştım;

  https://www.youtube.com/watch?v=lfp53h-ht1q siyah bereli kişi. çince olduğu için bir şey anlamayacaksınız.

  yorumları çevirdiğim kadarıyla bu kadar iddialı başka bir tahmin daha yapmış ve tahmini tutmamış.* videonun dislike oranı yarı yarıya.

  yedi beğeni alan şu yorumu da google translate ile çevirerek buraya yapıştırıyorum. ingilizce çeviri daha başarılı olduğu için onu bırakıcam;

  " the so-called forecast earthquake, you need to know the exact time, the location of the occurrence, the depth of the earthquake, and the scale of the earthquake. ıf it is just a slap in the face, it will be alarmist if you take the mess of words to do what you call "prophecy."
  some people will say, "ıncorrect reporting is better than not reporting." but do you know how much social cost will be wasted by an alarmist message, and will it make society more chaotic?
  sightseeing, economy, transportation, construction, all industries may be shut down. ıf it is a false report, is the unit that caused the loss to apply for compensation from the central government?
  when the world's top talents and countries can't accurately predict the earthquake, please ask someone who takes a bit of evidence to say something, don't create meaningless panic, and have time to discuss how to smash the birds and guess the earthquake. tell the people how to protect themselves when the earthquake strikes. "