şükela:  tümü | bugün
 • u16 turnuvasında sayı, ribaund ve asist ortalamalarının hepsine ilk beşte yer alan boşnak basketbolu yildiz adayı.
 • nevi şahsına münhasır arıza bir arkadaş.
  garip huyları ve mimikleri var.

  muazzam yetenekli, önümüzdeki bir-iki sene içinde kendinden çok söz ettirir.
 • önümüzdeki sezon fenerbahçe için oynayacağı iddia edilen oyuncu.takımının fenerbahçe'yi yendiği maçtan sonra bir sonraki takımımı yenmek heyecan verici açıklamasında bulunmuş.
 • fenerbahçeye gelme ihtimali olan 99 doğumlu bosnalı basketbolcu.
 • önümüzdeki sezon fenerbahçe'ye gidececeğim dediği için kadro dışı kalmış basketbolcu.

  http://www.hurriyet.com.tr/…dro-disi-kaldi-40083301
 • fenerbahçeye gelse bile bankta oturacak yetenekli sporcu
 • u17'de avustralya karşısındaki son 16 maçında 35 dk. da 34s- 7r- 2a- 2tç /1tk ile oynayan oyuncu, kötü şut attığını ve o oyunda olduğu bölümde takımının -11 geride olduğunu not edelim, maçı da son çeyrekte kaybettiler.

  bugünkü çin maçı ise öylesine bir maçtı, turnuvada istatiksel olarak çok öne çıksa da, liderlik ve sorumluluk noktalarında sıkıntı yaşadığı da ortada.
 • kendisine geçen yaz türk milli takımı'nda forma giymesi ön koşulu ile fener tarafından bir teklif yapıldı ama musa bu teklifi reddetti. burada bu önkoşulun yapılmasının sebebi musa'nın özel statüye sahip olarak, fener'in kadrosunda türk olarak oynamasının önünü açmaktı. u-17 seviyesinden itibaren milli takımda oynayacağından, devşirme statüsünde olmayacaktı ligde.

  u17'deki istatistikleri etkileyici ama bence bazı soru işaretleri barındırıyor. ilk olarak takım tamamen onu yıldız yapmak üzerine kurulmuş, musa'dan izinsiz kimse şut atmıyor gibiydi. ikincisi ise ilk 4 maçtan sonra oynadığı karşılaşmalar klasifikasyon maçlarıydı, sertlik inanılmaz aşağıdaydı, rakipler oldukça yetersizdi. potansiyel çok çok fazla ama abartıldığı kadar bir dominasyon yok. senior seviyede kanıtlaması gereken çok şey var. bu istikrarlı gelişimini sürdürebilirse, kendisinden bir drazen petrovic de çıkabilir, bir kukoc da çıkabilir. önce pozisyonunu tam olarak belirlemesi lazım tabi. uzun vadede pozisyonsuzluk oyununu geriye çeker.

  ayrıca bu arkadaşın her yerinden ego fışkırıyor. biraz törpülenmesi lazım. bizim milli takımda daha kalifiye oyuncularla oynaması, topu paylaşması ve değişik roller alması musa'nın mental gelişimi açısından da daha iyi bir etki gösterebilirdi.
 • 2016 fiba 17 yaş altı dünya basketbol şampiyonası'nda aşağıdaki şekilde demeç vermiş bence overrated prospect. sadece aynı yaş grubunda bile luka doncic varken bu kendine güven neyin kafasından geliyor anlamış değilim. şahsi kanaatimce de zart koçla zurt koçla da olsa bir sikim olmayacak bu elemandan. haliyle, tavrıyla her şeyiyle kendini belli eden öyle büyük egosu var ki yaşının küçüklüğünü unutturuyor insana.
  "this is the main door for the nba so ı'm all-in and ı have to show that ı'm at that level. ı have to play at the highest level to be in the nba," musa said. "ın the next 10 years, ı want to be like steph curry, lebron james and reach over michael jordan in nba rings. ı always want to win titles. ı want to go over kobe bryant. ı want to go over michael jordan. go over everything because ı'm that kind of player. ı always want more."
 • şu an hırvat liginde oynuyor ve deplasmandaki her maçta kendisine
  - musa turcine napusi se kurcine- türk musa ,miki yala- şeklinde tezahürat yapılıyor.
  en son kupa maçında hakem tezahürattan dolayı tribunu boşalttı. kendini geliştirirse büyük oyuncu olacak. yolu bizim diyarlara düşer mi bilmem..

  aynı tezahüratı obraya da yaptılar kızılyıldız maçnda onu da onun başlığına yazalım
hesabın var mı? giriş yap