şükela:  tümü | bugün
 • nevi şahsına münhasır arıza bir arkadaş.
  garip huyları ve mimikleri var.

  muazzam yetenekli, önümüzdeki bir-iki sene içinde kendinden çok söz ettirir.
 • obradovic'in elinde görmek dileğiyle

  reserved

  05.08.2016 yaz transfer dönemi editi: sanırım kendisini obradovic'in ellerinde göremeyeceğiz. yalnız merak ettiğim bir başka durum da bu çocuğun kendi takımında a takımdan ihraç edilmesi. akıbetini merak ediyorum.

  2017 yaz transfer dönemi editi: bogdan da gitti şu çocuğu alsak ya hayrına
 • önümüzdeki sezon fenerbahçe için oynayacağı iddia edilen oyuncu.takımının fenerbahçe'yi yendiği maçtan sonra bir sonraki takımımı yenmek heyecan verici açıklamasında bulunmuş.
 • fenerbahçeye gelme ihtimali olan 99 doğumlu bosnalı basketbolcu.
 • bosna doğumlu sg ve sf pozisyonlarında oynayabilen 1999 doğumlu cedevita zagreb forması giyen bosna hersek'li genç oyuncu.
 • önümüzdeki sezon fenerbahçe'ye gidececeğim dediği için kadro dışı kalmış basketbolcu.

  http://www.hurriyet.com.tr/…dro-disi-kaldi-40083301
 • fenerbahçeye gelse bile bankta oturacak yetenekli sporcu
 • ispanya'da süren u-17 dünya şampiyonasında yaşıtlarıyla adeta taşşak geçiyor. ben böyle dominant bir adam görmedim. en son çin karşısında 27.14 dakika sahada kaldı, 50 sayı attı. bu adam geçen sene u-16 şampiyonasında da 23.3 sayı ortalamasıyla en değerli oyuncu olmuştu. adamın her yerinden potansiyel fışkırıyor.

  fenerbahçe söylentisi hafiften dindi ama olur da yolu bu taraflara gelirse obradovic'in elinde inanılmaz bir seviyeye çıkabilir.
 • u17'de avustralya karşısındaki son 16 maçında 35 dk. da 34s- 7r- 2a- 2tç /1tk ile oynayan oyuncu, kötü şut attığını ve o oyunda olduğu bölümde takımının -11 geride olduğunu not edelim, maçı da son çeyrekte kaybettiler.

  bugünkü çin maçı ise öylesine bir maçtı, turnuvada istatiksel olarak çok öne çıksa da, liderlik ve sorumluluk noktalarında sıkıntı yaşadığı da ortada.
 • kendisine geçen yaz türk milli takımı'nda forma giymesi ön koşulu ile fener tarafından bir teklif yapıldı ama musa bu teklifi reddetti. burada bu önkoşulun yapılmasının sebebi musa'nın özel statüye sahip olarak, fener'in kadrosunda türk olarak oynamasının önünü açmaktı. u-17 seviyesinden itibaren milli takımda oynayacağından, devşirme statüsünde olmayacaktı ligde.

  u17'deki istatistikleri etkileyici ama bence bazı soru işaretleri barındırıyor. ilk olarak takım tamamen onu yıldız yapmak üzerine kurulmuş, musa'dan izinsiz kimse şut atmıyor gibiydi. ikincisi ise ilk 4 maçtan sonra oynadığı karşılaşmalar klasifikasyon maçlarıydı, sertlik inanılmaz aşağıdaydı, rakipler oldukça yetersizdi. potansiyel çok çok fazla ama abartıldığı kadar bir dominasyon yok. senior seviyede kanıtlaması gereken çok şey var. bu istikrarlı gelişimini sürdürebilirse, kendisinden bir drazen petrovic de çıkabilir, bir kukoc da çıkabilir. önce pozisyonunu tam olarak belirlemesi lazım tabi. uzun vadede pozisyonsuzluk oyununu geriye çeker.

  ayrıca bu arkadaşın her yerinden ego fışkırıyor. biraz törpülenmesi lazım. bizim milli takımda daha kalifiye oyuncularla oynaması, topu paylaşması ve değişik roller alması musa'nın mental gelişimi açısından da daha iyi bir etki gösterebilirdi.