şükela:  tümü | bugün soru sor
  • iett'nin yeni istanbul sabiha gökçen havalimanı hattı. e-10'un aksine bu hattaki otobüslerin tamamı ekspres, yani e-10 gibi size istanbul turu attırmıyor, yenisahra'dan tem'e bağlanıyor ve havalimanına oradan gidiyor.

sabah 6 akşam 6 arası saat başı kalkıyor.

http://www.iett.gov.tr/…-İett-otobüs-sefer-saatleri
  • karşı istikamette el işaretiyle bekler misin yapan yolcusunu, ciddi ciddi otobüsü sağa çekip bekleyen otobüs hattı. ne iyi şoforler varmış. ben binince de diğer yolculara açıklama yapıp yolumuza devam etti. ne güzel bişey böyle güzel insanlarla karşılaşmak.

bu otobüsün şoförleri bazen komik de olabiliyorlar. bir keresinde de akbilimi bastım ve şoför bana " sabiha gökçen mi" diye sordu. assgghdsjgf. tamam aslında "yanlış biniyor olma, bu otobüs sabiha gökçen'e gidiyor" demek istedi ama hani kocaman da insan evladıyım niye yanlış bineyim.
  • maksimum 45 dakikada sizi kadıköy'den sabiha gökçen'e götüren tavsiye edilesi otobüs.
  • aylık akbil'in geçip geçmediğini merak ettiğim otobüs.

edit: geçmiyormuş amk. zaten bu ülkede ucuza iyi hizmet veren yer göremedim.
  • bu otobüslerde aylık akbil geçmemektedir. kendisi eskiden e-10 olarak geçiyordu ve "tem"\"ekspres" falan yazıyordu üzerinde. onlarda da aylık akbil geçmezdi. bunlarda da geçmiyor.

netekim ek bilgi olarak söyleyelim: e5 üzerinden yoluna devam eden e-10'lar da artık gece 12'den sonra aylık akbil kullandırmıyolar. yani 3 senedir bindiğim otobüse geçen ay bindim 12'den sonra, aylık geçmedi. "yeni düzenleme" böyle dediler. fyi.
  • iett'nin en nazik ve yardimci soforlerinin oldugu hat. havaalani hatti oldugundan mutevellit herhalde.
  • 22'den sonra seferinin olmaması büyük hayalkırıklığı yaratandır. gelsin anadolu yakası turu.. (bkz: e-10)
  • artık sefer saatlerine uymayan kadıköy- saw hat otobüsü.
    ps: akbiliniz yoksa dert etmeyin. durakta esmer, gözlüklü, başında eşarp olan bir kadın oturur, su satar aynı zamanda akbil teyzedir o. bazen kendi kendine konuşur, güler, sürekli " evladım akbilin yoksa ben basarım 5 tl " der, havataşa yolcu kaptırmaz. lakin ne amaca hizmet ettiğini çözemediğim teyzedir.
  • efsane otobüs hattıdır, en azından benim için. 35 dakikada kadıköy'den kurtköy'e getirmişliği vardır beni. ayrıca evet kadıköy'de kalktığı yerde "havaalanında 5 lira, bende 1 lira" diye su satan tatlı mı tatlı bir teyze vardır. bu teyze çok fonksiyonlu sanırım zira otobüsün içinde bir önceki seferden kalan kabuklu yemiş artıklarını da süpürgesiyle otobüsün dışına süpürmüştü.

bunun dışında baya güzel hatunlara, hatta baya güzel turistlere denk gelme olasılığınız diğer iett hatlarına oranla oldukça yüksektir.
  • efsane iett hattı. saygı duymamak elde değil.

edit: la oğlum "efsane" kelimesini de mi senden çalıyorum yoksa?!!

bibidibabidibu şahsiyetinin efsane olduğunu zaten belirtmiş olduğu iett hattı.