*

şükela:  tümü | bugün
 • abd yatirimci vizesi.

  yabancilarin abd'de yatirim yapma amaci ile varolan bir isyerini satin almasi ya da sifirdan kurmasi durumunda verilir.
 • amerika'da iş kurmak ve çalışmak için gereken, minimum bir sermaye gereksinimi olmamakla birlikte (yaklaşık 50,000 papel gibi bir söylenti var ama daha düşük sermaye ile aldığını iddia edenler de mevcut) yapacağınız işin tipine, büyüklüğüne ve abd'ye sağlayacağı istihdama göre alabileceğiniz, işler yolunda giderse 5 sene sonunda green card'a dönüşebilen vize tipi. şirket sahiplerinin en az %50'si amerikan vatandaşı olmaması gibi bir şartı var.

  amerika ile treaty anlaşması bulunan ülkelerin (türkiye de bu gruba dahil) vatandaşları yararlanabiliyor. 4-6 hafta arasında sonuçlanıyor.

  detaylarına buradan ulaşılabilir.
 • amerika'da kaliforniya eyaletinde (socal) yatırımcı olarak özellikle (inşaat) konusunda bilgili ve ailesi ile veya kendisi gelip hemen yaşamaya başlayacak hazır şirket satın almak isteyen istekli tanıdıklarınız varsa beni yeşillendirin. öyle kaçak kucak işler değil. elimdeki 11 yıldır ticari sicili çok temiz ve iş yapmış firmamı türkiye'den bıktım, gelip orada yaşayacağım çocuklarıma kolej parası yetiştiremiyorum bari beleşe ingilizce okusunlar, ben de paramı kazanayım diyen iş kafası olan kişiye hem de tüm yatırımcı vizesi konusunda ücretsiz danışmanlık vereceğim. sadece elimdeki inşaat şirketinin lisansının %100 satın alsın! başka bir projeye geçebilmem için firmamım tüm haklarını vereceğim. kendisi iyi bir çalışma ile ekibi iyi yönlendirebilirse yılda 250 bin dollar gelir elde edebilir.
 • bu vize konusunda daha detaylı bilgisi olanların mesaj atmasını rica ederim.
  tanım yapacak olursakta, son zamanlarda gayet kafayı taktığım vize.

  örneğin yatırım için gereken alt rakam nedir, yada aynı vizeyle eşini de götürebiliyormusun gibi konuları an itibariyle araştırmaktayım.
 • 2016 mayis ayinda calismalarina basladigim, bir kere amerika'dan, bir kere de ıstanbul'dan red aldigim ama yilmayip 10 gun once onayini aldigim vize turudur. ınternette yazilanlari siktir edin, isteyince oluyor...
 • bir ara çok niyetlendiğim sonra vazgeçtiğim, şu günlerde ise tekrar araştırdığım vize. buradan bilgi edinebiliniyor. alan varsa, yardımcı olursa çok sevinirim.
 • e-2 olarak adlandırılan ve abd'de iş kurup yerleşmeye yarayan vize türüdür.

  daha önce bu vizeyi alan ve süreçleri bilen birileri varsa yeşillendirirse sevinirim.
 • minimum 500 bin dolarlık bir proje sunmanız ve projenin kabul edilmesi gerekmektedir. her yıl dünya çapında maksimum 10 bin kişilik kontenjan bulunmaktadır. bildiğim kadarıyla çin kendisine verilen kontenjanı dolduran ülkelerdendir.