şükela:  tümü | bugün
  • yeni açılmış olan hizmettir. 1800'lü yıllara kadar üst soy bilginizi kontrol etmeye imkan sağlamaktadır.

ayrıca bakınız
  • gel de şuku verme şimdi.

süper hizmet, süper başlıktır.
  • giritli sandığım annemin karslı olduğunu öğrenmeme vesile olmuştur.

(bkz: soyumuz ta üçüncü mahmut'a kadar uzanıyor)
  • şu an talep nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. biraz bekleyince 1800lere kadar hemmanne hem baba tarafından kayıtlar görülüyor.

osmanlı torunu çıkmadım ne olacak şimdi benim halim. :(( *
  • yaklaşık 7 dakikadır `şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. işlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir…` uyarısı veriyor. güzel bir şey olacak gibi.
  • 1876 yılında doğmuş olan büyük büyük büyük dedemin hala hayatta olduğunu öğrenmeme vesile olmuştur

edit: 600 kusur kişi favlamis amaç neydi ki?
  • 1856 yılında doğan, anneannemin dedesine kadar öğrenebilmemi sağlamıştır. tüm soyağacınızı görebiliyorsunuz, harika bir uygulama olmuş.

düşünsenize, şuan adını, soyadını, doğum ve ölüm tarihlerini öğrendiğiniz büyük büyük dedenizin dna'sından parça taşıyorsunuz. belki boyunuzu belirleyen gen ondan geldi. hepimiz bu soyağacımızdaki insanların bir birleşimiyiz.
  • (bkz: türkiye'de güzel şeyler de oluyor)

buruk bir mutluluk sardı beni. üst soylarımdan sadece annem ve babaannem sağ. çok yalnız hissettirdi beni. babama dedesinin dedesinin adını sormak isterdim. bilir miydi sözlük?
  • anne tarafından bulgaristan göçmeni olduğumuzu biliyordum fakat baba tarafının da bulgaristan göçmeni olduğunu bana gösteren harika ötesi hizmet.

edit: baba tarafının pomak köyünden göçtüğü ortaya çıktı * halbuki adam kendini has türk sanıyordu. *

edit 2: bu entry'den sonra onlarca pomak suser mesaj atmış, çoğuna cevap vermeye çalıştım, arada kaçanlar olduysa lütfen kusura bakmasın, gerçekten çok güzel insanlarsınız.
  • 'alt ve üst soy belgeniz e-devlet üzerinden üretilememektedir. lütfen belge temini için en yakın ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ediniz.'

diyerek beni uzmus servistir. ıkametgahimi guncellemedim diye mi hep bunlar :/ tamam oyle olsun.