şükela:  tümü | bugün soru sor
  • komikli isimli resmi site. sene olmuş 2013 şu saray kapısı mantığından çıkamadık lan.

ilk defa askerlik için kullandım, evet burada da süründürüyorlar.
  • 1 kasımdan itibaren mecburi olacak uygulama. sgk'daki kayıtlarımıza yalnızca e-devlet sitesinden bakabileceğiz. sigortamı başlatmışlar mı diye bakmak için bendeniz de üşenmedim postaneye gittim ve e-devlet şifremi aldım. korktuğum gibi olmadı, şipşak aldım şifreyi. geldim ofisime oturdum mutlulukla ama o da ne? şifrem var velakin e-devlet sitesine ulaşılamamakta. neyse 1 saat sonra çalışır oldu, siteye girdim, şifremi mifremi yeniledim, "vay vay vay" diyerek biraz dolandım. sonra hadi bakalım sigortamız başlamış mı bakalım dedim... veeee... tahmin ettiğiniz gibi sgk e-devlet'ten de çalışmıyor.
  • sgk'da bulunan kişisel verilere ulaşım ile ilgili ugulama başlangıç tarihinin (01.11.2010) üzerinden 10 gün geçmesine rağmen bu verilere üzerinden ulaşılamayan devlet portalıdır.aynı verilere sgk sitesinden ulaşım zaten 01.11.2010 tarihinden itibaren kapatıldığından vatandaş olarak ortada kalmamıza neden olmuştur.hizmet dökümü için paşa paşa il ya da ilçe sgk müdürlüklerine gitmekten başka çare kalmamıştır.

eh kendi devletim bana böyle bir uygulamayı reva görürse, elin devletinin de alt tarafı 5 günlük vize için benden sgk hizmet dökümü istemesine kızmamak lazım.
  • ios uygulamasında oluşturulan adli sicil kaydını pdf olarak vermeyen kapıdır. illa internet tarayıcı üzerinden girip almamız gerekiyorsa neden uygulama haline getirildiği de merak konusu.
  • sitesini yapana laflar hazirldiğim kapidir. okuyosa gelsin sebebini de söylicem
  • yüzyıllardır kapı önünde kul edilmeye alıştırılan halk için internet çağında üretilen sözde modern isim.
  • htc one m8'de giriş bilgileri girdikten sonra, kapadokya, kız kulesi, tramvay resimleri dışında hiçbirşey göstermeyen uygulama. türküm lan reklam yapma işte.
  • anahtarı* ptt'den alınmaktadır.
  • (bkz: e devlet)
  • 1 kasım'dan itibaren özellikle sgk konusunda sıkıştıracak uygulamalar topluluğu. şöyle ki; 1 kasım 2010'dan itibaren sgk'nın internet sitesinden değil e-devlet uygulamalarından primlerinizi vs kontrol edebiliyor olacaksınız.
    ahan da haberi :
    http://ekonomi.haberturk.com/…2-kisiye-ozel-e-ziyet

yani işin sana özel hale getiriliyor ki senden başkası kontrol edemeyecek sgk hesabını. allah korusun, adam senin primini görür.. görür de ne yapmaz.. bunların önüne geçmek lazım.. e tabi herşeyin bir bedeli var değil mi? ama o da ne? sadece 1 tl mi? "amaan elimin kiri.." diye düşünüyorsan şöyle açıklayayım; milyonlarca sgk'lının e-devlet şifresini 1 tl'den aldığını düşün. etti mi milyonlarca tl? etti.
    benim teorim budur. artık derdimi anlatabildiysem..

edit: eleştirdiğim noktayı gözden kaçıran arkadaşlar: eleştirdiğim şey uygulama değil; üzerine verilmek zorunda olan para.