şükela:  tümü | bugün
  • edit: aramızda bazı gerizekalılar olduğunu sonradan hatırladım. bunlar gelir şimdi "olm sen ne diyon e devlete internet bankacılığı ile neden girilsin" falan der. daha düne kadar böyle bir şey vardı. hatta şu anda da var ama yüzlerce el ile bir siki doğrultamamak konusunda uzman olduğumuz için giriş yapamıyorsun şu an bu yolla.

müthiş zekice hamle.

gerçekten ben devlet yöneticisi falan olsam şunu söyleyen insanı tazminatsız falan işten atar hatta vatandaşlıktan çıkarırdım. ulan ülkenin zaten yerlerde sürünen ıq ortalaması böyle insanlar tarafından daha da piç ediliyor.

"hocam çok giriş yapılıyor siteye buna nasıl bir çözüm bulalım?"

"kapılardan birini kapatın..."

gerçekten böyle ucuzluk, böyle pespayelik, böyle beceriksizlik ancak yeni türkiye'nin bir kurumuna yakışır.
  • önlemden ziyade aptallığın aşikar kılınmasıdır...

gerçekten bazı şeyleri merak ediyorum. mesela koca dünya devi türkiye cumhuriyeti devletimark zuckerberg denen kılkuyruktan daha mı beceriksiz de o adam hergün yüzmilyonlarca tıklanan siteyi ayakta tutabiliyor da bizim sitemi 10 20 milyon tıklanınca göçüyor...
  • ben de yıllardır internet bankacılığı ile girerim e-devlete. bugün site açık olmasına rağmen hiç giremedim.
  • dün akşam saatlerinden beri sisteme giremememe neden olan olay. öncesinde çok rahat giriş yapıyordum ancak şuan bankalara kapamışlar.

hadi soyunu merak edenleri geçelim, devlet alakalı işlerini yapmaya çalışan insanlara nolacak? yani koskoca ülkenin çözüm yolu giriş yollarını mı kapak oldu amk. yarın öbür gün önemli bir olay için insanlar gene böyle yığılsa napacaksınız?
  • sitenin kendisi de patlamışken internet bankacılığı üzerinden girmemesinin de gayet normal olduğu durum. internet bankacılığı üzerinden girdiğinizde farklı bir altyapıya bağlanmıyorsunuzki. banka ile e-devlet apisi arasındaki tokenler eşleşirse sizi içeriye alıyor tüm olay bu.

site komple yok zaten, türksat genel merkezi içindeki bilgisayarlardan bile giremezsiniz.