şükela:  tümü | bugün soru sor
 • günü komedisi: e-devlet üzerinden araç sorgulama kısıtlanmış, sadece kendi araçlarımızı sorgulatabiliyormuşuz. gerekçe de kişisel verilerin korunmasıymış.

  bre salak, ben kendi aracımı neden sorgulatayım? kendi aracımla ilgili herşeyi biliyorum, ruhsat elimde, tescil trafik elimde, poliçeler elimde...

  ikinci el bakarken araç tipi ile bilgileri uyuyor mu, araç çalıntı mı, üzerinde haciz var mı diye baktığımız ekranı ne bok yemeye kapatıyorsun? bunları araçları aldıktan sonra mı öğrenelim?

  hem neden kapatıyorsun? bu ülkede 50 milyon kişi tc kimlik numarasına varıncaya kadar fallafoş oldu sizin beceriksizliğiniz yüzünden. acaba hangi suçu / krediyi / borcu / faturayı üstümüze kim ne zaman yıkacak diye bekliyoruz.

  bu saatten sonra sizin alacağınız tedbirin içine edeyim. bakan yaptığınız yaratıklar psikolog lazım değil bize din adamı gönderin derken, aynı zamanda bu çağda digital bilgi almak sizin ne haddinize, gidin müneccim bulun demek istemiş.

  edit: bir arkadaş noter ekranında çıkıyor demiş. yani beğendiğin her aracın durumunu öğrenebilmek için sahibi ile beraber notere gitmek mantıklı geliyor kimisine. herkes ilk baktığı aracı alıyor sanıyor. çevre illerden bakıp beğenmek konusuna hiç girmeyeceğim. araç üzerinde rehin varsa bazen kafadan eliyorsun arabayı. telefon bile açmıyorsun sahibine.

  büdüt: gazetelerin yeni haberi oluyor...
 • hırsızların, diğer hırsızların önünü açmasıdır.
 • gayet yerinde bir uygulama......
 • saçmalamışlardır. araç sahibinin hiçbir kişisel bilgisini vermeyen sorgulamaydı zaten. araca ait bilgiler veriyordu. hacizli mi, çalıntı mı vb. öte yandan bu bilgiler zaten bütün sigorta şirketlerinde vardır..
 • bu ülkenin kurumlarını ne tür vasıfsızlar yönetiyor anlamıyorum ki, ben bu hizmet sayesinde hacizli araç almaktan son anda kurtulmuştum. bu kurumlar neden vatandaş yararına çalışmaz bir kez olsun ??
 • yeni bir şirket açılır ve reklamlarda görmeye başlarsak bununla ilgili bir şeyler, bilinki bundaki potansiyeli gördüler ve bedava olmasını engellediler
 • devlet intikam alıyor.

  nasıl bir gerizekalılıktır allahım.
 • 'artık tanıdık dışında ikinci el araba alırsam alnıma salak yazsınlar' dedirten durum. çakallara gün doğdu. öte yandan arabayı satarken kırk takla atarız artık.
 • açık ara farkla en mantıksız uygulamalardan biri. aracın en son ne zaman el değiştirdiğini yazıyordu, böylece al-tamir ettir-sat mantığındaki adamlardan kurtulmanızı sağlıyordu. şimdi artık "ilk sahibinden" araç sayısı bir anda artar. ne de olsa devlet eliyle kontrol imkanı ortadan kalktı.