şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://koha.ekutuphane.gov.tr/ adresinde hizmet vermeye başlamış olan, fikren beğendiğim fakat uygulamada henüz eksikleri bulunan uygulamadır.

  online bir halk kütüphanesi olarak çalışıyor ve epub ya da pdf formatlarında kitapları ödünç alıp okuyabiliyorsunuz. tabi içerik nasıl seçiliyor, ne tip kitapları göreceğiz ya da göremeyeceğiz orasını göreceğiz.
 • indirilen pdf kitapları (bkz: adobe digital editions) uygulaması haricinde açıp okuyamıyorsunuz. bir de kitapları görebilmek için kültür ve turizm bakanlığı sizi ebscohost.com diye bir siteye yönlendiriyor. o siteye google üyeliğinizle giriş yapabiliyorsunuz.

  bence hem fikir hem uygulama açısından oldukça başarılı. bugün bir arkadaşıma gösterdim, yaptığı yorum şu oldu; "kitap okumak için zaman bulamıyoruz ki bulabilsek aslında güzel bir uygulama." umarım milletçe maçların, dizilerin yerine kitaplara ve gerçek spora da zaman ayırırız, böylece hem akıl hem vücut sağlığımız gelişir. bir de gösteriş için eve kitaplar yığmak yerine 10-20 kitap parasına bir tablet alıp e-kitaplara yönelebilirsek çevreye de faydamız olabilir.

  peşin edit: tablet için enerji muhabbeti yapan olursa inşallah kafasına evdeki tv'si düşer.
 • cok da ilgilenilmemis olan baslik :)

  ustteki yazara yanit olarak:
  bazi e-booklar adobe digital editions destekliyor. ornegin kullandigim kobo cihazlarda adobe digital editions kitaplar okunabiliyor. diger cihazlarda da muhtemelen okunabiliyordur diye tahmin ediyorum ama net tecrubem yok.