*

şükela:  tümü | bugün
  • kullaniciadi@hostname ayarinda internet mesajla$ma adresleri.. smtp server'lar mx record'lari traverse edip mail'i gidecegi yere ula$tirirlar..
  • sanal karakterin kendini parketmesi, kendini bi kazığa bağlaması...
  • annem tarafından elaleminkine girmem istenen adres.

-oğlum şu selahattin duman'ın email adresine bi girsene.
    -ha kır mı diyosun, ben anlamam öle şeylerden..
    -nası ya kocaman adam oldun, bi email adresine giremiyo musun?
  • elektronik mal adresi.
    (bkz: electronic mail)
  • başına www koyabileceğiniz adres. mesela www.bensuleyman@suleymaninevi.com adresi alinabilir.
  • 25'ime geldim, halen de ne internetten ne de bilgisayardan adam gibi anlıyorum. geçenlerde aldığım kasanın ve dün bağlattığım, pek tatmin edici süratinin tahrikine kapılarak interneti kolundan tutup çekmek gibisinden bir hareketle emule adlı eşşeğe dadandığım bağlantı yüzünden bilgisayara bir takım virüsler bulaştı, yok formatıydı yok windows'un yeniden kurulmasıydı gibi işler için gidip 20 sayfalık çıktı edindim. cehalet ve ilgisizlik beni bu noktaya getiren etmenlerdir.

nitekim, bu etmenlerin bundan altı yedi yıl kadar önce pek salakça bir şekilde kendini ortaya koymasına konu olmuştur mail adresi kavramı.

yahoo'dan almaya çalışıyorum. adım'ı yazıyorum, seçilmiş. eh, normal. adımısoyadım'ı yazıyorum, alınmış. eh, hadi, buna da tamam. adımsoyadımbulunulanyıl'ı yazıyorum alınmış, eh, yuh, ama sabır. adımınbirçeşitkısaltmasıbulunulanyıl'ı yazıyorum, alınmış.

e amına koyum ama ha! süper kızgınım, küfretmeliyim amına koyum!

ben de gidip orospununki@yahoo.com gibi bir adres alma gafletinde bulunabiliyorum.

(kabul ediyor tabi orospununki)
  • gönderi bulanagi
  • tahayyülen şebekeden bil mukabil münasebet-i cereyan adresi olarak da isimlendirilebilir bence. pratiklik ön koşul değilken elbet, kabul. izan...
  • eger zirt pirt ülke ve dolayisiyla cep numarasi degistiriyorsaniz, sizi diger insanlara baglayan en kalici, en degismez tek iletisim kanaliniz oluyormus bu adres, ben bu aralar bunu anladim. seviyorum ülen email adresimi, nazar degmesin insallah.
  • isim soyisim kombinasyonundan oluşması en makul olan adres. aldığınız cileklipasta@hotmail.com gibi bir adresin olduğu cv ile iş başvurusuna gittiğinizde pek hoş bakmıyorlar.