şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
 • e-devlet şifresiyle girilebilen sistem. e-devlet şifresinin kendiliğinden değişme gibi bir saçmalığı olduğu için çok başarılı bir sistem gibi gözükmemekte şu an.
  kişi isterse bilgilerinin sistemde gözükmemesini sağlayabiliyormuş.

  https://enabiz.gov.tr/giris.aspx
 • sitesine giremedim kara gözlüm, destek linki de 404 veriyor. netçez?
 • bugün kaydımı oluşturup neymiş, nasılmış diye baktığım uygulama. fikir olarak güzel. ancak site aşırı çoook aşırı derecede yavaş çalışıyor. eğer gerekli hızlandırma çalışmaları yapılırsa daha da güzel olabilir.
 • 20 dakikadır açılmasını beklediğim uygulama.

  heey cezmi! daha çok bekleyecez mi?
 • gelir gelmez bok varmış gibi denedim. çok iyi oldu. doktorun tenezzül edip bana cevap vermediği "hastalığımı" buradan öğrendim. tişikkirlir tirkiye.
 • cek cumhuriyeti'nin ''yasadigi ulke'' listesinde bulunmadigi site. yokuz biz.
 • dün gelen bir e-posta ile haberdar olduğum aşırı yavaş uygulama.

  --- alıntı---

  sn. ist

  t.c. sağlık bakanlığı tarafından e-devlet kapısı üzerinden giriş yaparak her türlü sağlık kaydınıza 7/24 erişebileceğiniz e-nabız: kişisel sağlık sistemi hizmeti sunulmaya başlanmıştır.

  e-nabız kişisel sağlık sistemi ile
  tüm sağlık tesisi ziyaretleriniz ve detaylarına, (randevu, tanı, tedavi, reçete bilgileri)
  tüm tetkiklerinize, (tahlil, görüntüleme, alerji bilgileri)
  sağlık tesisi değerlendirmelerinize,
  güncel sağlık bilgilerinize ve
  112 acil sağlık butonu’na erişebilir, tüm bu bilgileri erişimine izin verdiğiniz doktorunuzla paylaşabilirsiniz.

  e-nabız kişisel sağlık sistemi'ne git >
  e-nabız sistemine mobil uygulamalarımız ile akıllı telefon ve tablet bilgisayarlarınızdan da erişebilirsiniz.

  ıos https://itunes.apple.com/…r/app/e-nabiz/id980446169

  androıd https://play.google.com/…s?id=com.bigdatalabs.nabiz

  ---alıntı---
 • çok çok yavaş uygulama.

  insanı kanser edebilir kullanırken. oldum olası teknoloji ile içli-dışlı olmayı, yenilikleri sevmişimdir. bu sistemden haberim olunca da hemen indirdim deniyorum. cep telefonumdan sağlık verilerimi alacağını söylüyor bakalım ne kadar doğru olacak bu, hayatımıza neler katacak.

  ben geçmişimde oldukça ciddi hastalıklar ve ameliyatlar geçirdim bunlarla ilgili henüz bir bilgiye ulaşamadım ne yazık ki.

  --- sitesinden alıntı ---

  e-nabız’da neler var?
  e-nabız sisteminde, 01.01.2015 tarihinden itibaren gitmiş olduğunuz sağlık tesislerini, bu tesislerde hangi branşlara, ne zaman gittiğiniz gibi detay bilgileri, size yazılmış reçeteleri, reçetenizi yazan hekimin adını, ilaçları, ilaç bilgilerini görebilir listedeki ilaçlarla ilgili sizin saptadığınız yan etkileri yazabilir isterseniz sonrasında girişini yaptığınız yan etki bilgilerini güncelleyebilir veya silebilirsiniz. laboratuvarda yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarını, aldığınız raporların bilgilerini, gitmiş olduğunuz sağlık tesisi teletıp sistemine geçiş yapmışsa tıbbi görüntülerinizi ve bunlara ait rapor bilgilerinizi görebilirsiniz. bunlara ek olarak alerjilerinize ait saptadığınız bilgileri ilaçlarla ilgili veya diğer alerjileriniz başlıkları altında sisteme ekleyebilir, daha sonrasında eklediğiniz alerji bilgilerinizi güncelleyebilir veya silebilirsiniz. mhrs ile birlikte çalışan e-nabız sisteminde sağlık tesisi randevularınızı alabilirsiniz. randevu bilgilerinizi e-nabız ana sayfasında bulunan takvimde işaretlenmiş olarak görebilirsiniz. kişisel sağlık bilgilerinizden sizin seçtiğiniz bilgileri, sizin karar verdiğiniz sürece yakınlarınızla veya hekiminizle süreli veya süresiz olarak paylaşabilir, profil bilgilerinize sizin, yakınlarınızın veya hekimlerinizin ne zaman erişimde bulunduğunu görebilirsiniz. sürekli ya da geçici olarak eklediğiniz bağlantılarınıza mesaj gönderebilir ya da onlardan gelen mesajları okuyabilirsiniz. gittiğiniz sağlık tesislerinde size sunulan sağlık hizmetini değerlendirebilirsiniz. veri ekleme alanını kullanarak tansiyon, şeker, nabız, ağırlık ve adım bilgilerinizi isterseniz elle isterseniz dijital cihazları kullanarak ekleyebilir, güncelleyebilir veya gerek duymadığınıza karar verdiğinizde eklediğiniz bu verileri silebilirsiniz. e-nabız sisteminin mobil cihazlar için geliştirdiği uygulamasında ilaç hatırlatmalarınız size bilgi mesajı şeklinde yapılmaktadır. 112 butonu sayesinde acil durumlarda sizin, ya da yakınlarınızın yaşadığı veya çevrenizde gerçekleşen acil müdahale gerektiren bir olayda, acil servisi haberdar edebilir ve uygulamanın göndereceği konum bilgisiyle size en kısa sürede ulaşılmasını sağlayabilirsiniz. sizin girişini yaptığınız ya da gittiğiniz sağlık tesislerinden elde edilen sağlık bilgileriyle oluşturulan e-nabız sisteminde tüm verilerin kontrolü sadece sizin elinizdedir. istediğiniz bilgileri silebilir, istediklerinizi paylaşabilir ve eğer isterseniz e-nabız profilinizi tamamen kapatabilirsiniz. unutmayın profilinizin ve sağlık bilgilerinizin tek yöneticisi ve sahibi sizsiniz.

  e-nabız’da neler olacak?
  e-nabız sizlerin ihtiyaçları ve önerileri doğrultusunda sürekli gelişen bir sistem olarak kurgulanmıştır. sizin girdiğiniz ilaç veya diğer alerji bilgilerine ek olarak hekiminiz tarafından onaylanmış alerjilerinizi ve eğer yaptırmışsanız deri prick testi sonuçlarınızı görebileceksiniz. gebelik izlemlerine yönelik olarak da bilgilendirme ve hatırlatma mesajları ile gebelikle ilgili bilgilendirmeler e-nabız sistemi ile yapılacaktır. küçük çocuğu olan vatandaşlarımız çocuklarının aşı takip bilgilerini ve persentil eğrilerini (büyüme eğrileri) e-nabız sisteminden görebilecekler. kronik hastalığı olan vatandaşlarımız kronik hastalık yönetimi sistemiyle doktor randevu ziyaretlerini e-nabız sisteminde takip edebilecekler, kendilerine randevu zamanları bilgi mesajlarıyla hatırlatılacaktır. işitme engelli vatandaşlarımız 112 butonunu kullanarak kendilerine ambulans gönderilmesini sağlayabileceklerdir.

  --- sitesinden alıntı ---
 • güvenli uygulama.