2659 entry daha
  • online sigara icebileceginiz yöntem...
  • sigara içmek nikotin bağımlılığıdır!

nikotin alma yolunuzu değiştiriyor olmanız sizi nikotin bağımlılığından kurtarmaz. sigara yerine elektronik sigarayı koyuyor olmanız, sigarayı bıraktığınız anlamına gelmez.

sadece kendinizi kandırırsınız ve en kıs a sürede tekrar sigara içersiniz.

nikotin bağımlısısınız ve bu bağımlılığın fiziki etkisi sadece 72 saattir. 72 saat sonra bağımlılıktan fiziken kurtulursunuz geri kalan herşey kafanızdadır. bunu bırakmak elinizdedir.

bırakın ve kurtulun o kadar da zor değil.
  • elektronik sigaraya başladığımdan beridir normal sigara içmiyorum. normal sigarayı bırakmak için nikotin bağımlılığını ve el alışkanlığını yenmek gerekiyor. elektronik sigara bu ikisini de olabilecek en az zararla sunuyor. nikotini, bantla veya sakızla değil ısıtarak buharla birlikte alıyorsunuz. el alışkanlığını da zaten kullanımı itibariyle yeniyorsunuz. sadece şu soru bile kullanmak için yeterli diye düşünüyorum:
    karbonmonoksit ve zifir oranı sıfır olan, nikotin kademesini kendinizin belirlediği,daha ekonomik, arzuya göre aromalı bir sigara içmek istemez misiniz?
  • arkadaş 30 senedir günde 2 paket içerdim e-sigara ile sigarayı bıraktım...hadi bir siktirip uzayın...
  • alternatif arayanlar bir de buna bakın derim (bkz: iqos)
  • herkes konuşmuş, ama çoğu boş.

20 yıllık tiryakiydim, 6 ay e-sigara içtikten sonra 3 aydır onu da bıraktım. hiç öyle “artırıyör pırtırıyör” diyenlere ağız dolusu “hassiktir” çekin, e sigarayı için, içirin. sigarayı bırakmadaki en etkili yöntemdir, sigarayı bırakmaktan daha kolaydır e sigarayı bırakmak.

arz ederim.
  • pod mod ve salt likit olaylarına girmeden ucuz bir cihaz alıp 3-5 hafta sonra tamamen nikotinle ilişiğinizi kesmelisiniz. ego aio gibi all in one bir cihazla kısa süreli bir beraberlik bırakmak için yeterlidir. yok ben tüttüreceğim diyorsanız mtl tipi az tüttürün. yok kesmez bana f/p atomizeri falan lazım derseniz yeşillendirin.
    nikotin sakızı olayını hafife almayın o işe de bir bakın. ama önce bir akciğer tomografisi çektirin ve gidişatın şakasının olmadığını görün.
    sığır gibi her sabah 10 lira bayılmaktan ve çakmak paket ameleliğinden kurtulmak bile vay amk ne bok yemişim ben demeye yeterli.
  • 10 sene boyunca günde 1 paket sigara içiyordum pico mod + expromizer ve natilus başlık ile 6 ayda bıraktım. bunun başlıca yöntemi bilinçli kullanmak. 2 3 ayda bir likitteki nikotin miktarını düşürmelisiniz ve kesinlikle normal sigara ile birlikte içmemelisiniz birde şu ne olduğu belirsiz likit almalısınız. (hexocel miydi neydi öyle bi adı var almayın )
  • e sigara ile alakalı üç büyük sorun bulunmaktadır. çoğunlukla ülkemize has sorunlardır.

bunlar

-kullanılan pg ve vg'nin hangi saflıkta olduğunu denetleyecek bir mevzuat bulunmamasıdır. ingiltere, amerika gibi bu işin yasal üretimi yapılan yerlerde %99.7 saflıktaki medikal kalitede pg kullanılır.

yani "üretici" gidip de basf'ın ve diğer büyük üreticilerin kapısını çalacak kalibrede değildir. üreticisinden satıcısına bildiğiniz apaçi kılıklıların egemen olduğu bir piyasadır. bunlar gider toptancılardan mal alırlar. toptancı bunlara sabunluk pg/vg mi veriyor ne satıyor belli değildir.

-kullanılan aromalar börekte çörekte tatlılarda kullanılan gıda aromasıdır. bunlar mideye inecek şekilde üretilmiş, zararları bu yönde araştırılmıştır. bu aromaların "solunması" halinde yan etkileri bilinmemektedir. alibaba'dan 100 dolarlık bidonlar halinde alınıp 3000 kat fiyata satılır.

-üretim koşulları allahlıktır. gelen likit küvette mi karıştırılıyor, vileda kovasında mı belli değildir. denetleyecek mevzuat bulunmamaktadır.

sigaranın zararları belli. uzun süreli kullanımda en başta akciğer kanserine neden oluyor.

peki ya elektronik sigara? "3 yıldır kullanıyorum turp gibiyim" diyenlere aldırmayınız. yurt dışında denetim altında üretilip satılan elektronik sigara likitlerinin etkileri tartışılmaktadır. https://www.sciencedaily.com/…8/01/180130123244.htm bizde ise durum bildiğiniz allaha emanet yürümektedir.

sigarayı başka türlü bırakamam, illa da esigara diyorsanız %100 pg, aromasız ve nikotinsiz likitlerle bu işi deneyin.
  • her seferinde daha üstün cihaz alıp binlerce para dökmeyin. tek ve iyi, yüksek watt bir cihazla bir kerede başlayın ve bırakın. yukarılardaki bir arkadaşın dediği gibi kesinlikle sigarayla birlikte kullanmayın. için işte mereti, tadını çıkartın. bir sigara yakayım ne olur mallığına kapılmayın. aromasınız, nbase ile başlayın ve yavaş yavaş nikotin azaltarak bitirin. bu süreci 1 seneden fazlaya yaymayın. nbase iniz güvenilir bir üreticiden olsun.

tanım: sigarayı ve kendisini bıraktırma gücüne sahip cihaz.

edit: kaynak götüm değil 2.5 senelik tecrübe...

edit2: premium osurtiyum likitlere falan hiç özenmeyin. sigaradan kurtulacam diye vileda kovasına dökülen yüzey temizleme sıvısı ayarında renkli tuhaf maddeleri içinize çekmeyin.

edit3: kesinlikle sosyal ortamlarda tüketmeyin. tepki doğuyor. sigara içen adam bile arka masada öff pöf çekiyor. sigarayı sadece evinizde ve balkonunuzda içme alışkanlığı edinin. vücudunuzu terbiye edebilirsiniz böylece ve belki de bağımlılığınızı azaltırsınız.
1495 entry daha
hesabın var mı? giriş yap