şükela:  tümü | bugün
3475 entry daha
  • en büyük e-sigara üreticisi jull, fda tarafından uyarıldı

haberde enteresan detaylar var:

abd'de bir okul sunumunda juul temsilcisi şunları söylemişti:

• juul normal bir sigaradan çok daha güvenlidir.

• fda yakın zamanda juul’ün normal sigaralardan %99 daha güvenli olduğunu söyleyecektir.

• bir öğrenci diğer arkadaşlarına juul’den bahsetmeli çünkü sigara içmeye göre güvenli bir alternatif sunmaktadır.

yuh diyorum yani...

juul'ün "nikotin tuzu" kullanma oyununu da hatırlatmak isterim. nikotin tuzu kullanımı sebebi ile, tek bir içinde, 20 normal sigaraya eşdeğer nikotin alınıyor. hedefi olan genç beyinlerde yarattığı bağımlılığın derecesi ürkütücü (kaynak)
  • amerika akciğer derneği uzman görüşü olarak aşağıdaki yorumu yaptı. konuyla ilgili halen prospektif bir çalışma yok tabi ama çok açık şekilde uzak durulması gerektiğini söylediler.

" e-sigara güvenli değil, geri dönüşümsüz akciğer hastalığına neden olabilir,kullanmayın "

kaynak
  • yine sigara endüstrisi tarafından bok atılmış icat. demek ki senelerdir bize verdikleri neredeyse her ilacın içerisinde bulunan, propilen glikol zararlıymış ha. demek ki astım hastalarına verdikleri iyonizer zararlıymış öyle mi? demek ki küçücük, el kadar bebeklere verdikleri, içerisine bronşit ilacı koydukları iyonlaştırıcılar, barlarda, diskolarda ve neredeyse tüm sahne sanatlarında ortalığa bastıkları o beyaz sisler. hepsi zararlıymış demek ki. amına koyduklarım, o zaman şimdiye kadar bunlar hakkında niye konuşmadınız? şimdi mamanız kesilince mi battı bir yerinize pg-vg nin zararları. hassiktirin lan oradan.

edit: alttaki dalyarrağa ithafen; sen bu dediğine inanıyorsan bi 120 sene yaşarsın. o kafada dert olmaz çünkü. pırıl pırıl hiç kullanmamışsın. uslu bir çocuk ol ve siktir git buradan.
  • bir şebnem ferah şarkısı;

e-sigara buharının altında
    yana yana ben sonunda kül oldum
    sen likitin hiç yanmayan yanında
    birinin hayatına sıçmış oldun
  • sigara endüstrisi tarafından bok atılmıyor, sigara endüstrisinin canına okuyan sağlık kuruluşları tarafından mercek altına yatırılıyor.

burada e-sigara övenler ya satışını yapıyor, ya likitinin satışını yapıyor yada reklam geliri elde ediyor. son olarak da ağır gerzek olma ihtimalleri var tabi.
  • harika icat.

hahaha sigara endustrisinin canina okuyan saglik kuruluslari mi

jdsknsksnsksmsksmsksmsk

sigara endustrisinin geliri hic azalmadi. 3. dunya ulkelerinde satislarini arttirdilar.

sen kucuk beynini yorma.

prospektif calisma yokmus.

yap o zaman sen

soludugun havanin prospektif calismasi var mi lan

ndksmsksmsksmskms

turkiyede yarrak gibi hava soluyosun farkinda misin.

e sigaranin icine oksijen kat onunla nefes al soludugun havadan daha saglikli yasarsin amk
  • nbase olarak kullanmaya çalışın. sıfır aroma ile yani... vg-pg-nikotin üçlüsü yeterli... cebinizi de sağlığınızı da rahatlatır.

tavsiyem %70 %30 vg-pg ya da %80 %20 vg-pg ile 9mg nikotin (mtl için)
  • e-sigara satan çakallar doktorlara ve bilim insanlara kafa tutuyor büyük beyinleriyle :)

bu arada ben e-sigara kullandım, güzel oluyor ama kullanıcı tayfası amele çakal sürüsü olan hiç bir ürünü kullanmak istemediğimden dolayı bıraktım. ciğerlerime gelene kadar midem kaldırmıyor böyle ortamları.

ben bu tiplerle ilişkilendirilmemek için kullanmam ama sağlık ile ilgili sıkıntı çıkana kadar da serbestisini destekledim. 2015'te araştırmaya başladım ve endişelerimi giderip kullandım, 2018 yılına kadar olan entrylerime bakabilirsiniz: http://bit.ly/2lqwvvp

normalde ciğerlerinize girmeyecek olan maddeleri ısıtarak ve atomize ederek ciğerlerinize alıyorsunuz. bu bir risktir, vücudun doğal bir koruması yok bu risklere karşı
  • sigara ile kıyaslandığında ciğerlere giren 5000 (yazı ile beş bin) çeşit kimyasal madde + fare zehirinden eser olmayan asrın buluşu. ne sigara ne de nargile ile kıyaslanmalı. sigara içmeyenler ise uzak durmalı.
  • sigara bırakmada etkin bir cihazdır. gliserin ile karışmış olan nikotinin ateşleme ile duman halinde tüketmenizi sağlar. nikotin aldığınız için normal sigara ihtiyacı duymazsınız ve sonunda sigarayı bırakırsınız.

her ne kadar patladığı veya kansere yol açtığı söylenmiş olsada, bu söylemlerin uzun süreli kullanımlarda gliserinin ciğere yapışması nedeni ile olabileceğini düşünüyorum.
23 entry daha