• 3 yılını doldurmak üzereyim ve artık bir parçam halime geldi desem yeridir.. ama az bir araştırmayla zararının sigaraya nazaran minimuma yakın olduğunu öğrenebilmenize rağmen hala “abi bu patlıyormuş hehe!”, “bunlar daha zararlı yav”, “erkek adam sigara içer, bu ne?” gibi cümlelerden kurtulamadık...
  • al85 aldım. 2 günde bir coil yakıyorum. artık çıldırıp sigaraya geri dönücem 1 sene aradan sonra. allahını seven anlatsın bana bu coil neden yanıyor.

0.4 ohmluk coili alıyorum t8 baby'e takıyorum. tabi takmadan önce ıslatıyorum. cihaza yerleştiriyorum yine bekliyorum emmesini. coil'in üstünde yazan ohm ve watt ayarlarına getiriyorum cihazı. 1 gece çok güzel kullanıyorum 2.gün yanık tadı ve siyah bir coil.

şimdi diyceksiniz ki cihaz bozuk olabilir. bu benim 3.farklı cihazım. ve hepsinde aynı problem. one hit wonder my man likit kullanıyorum. neden yanıyor bu coil.
  • nikotinsiz likitlerini satın almak için güvenilir bir site aradığım elektronik zımbırtı.

likit ve temin edilebilecek yer tavsiyesi olanlar yeşil lütfen.
  • sigarayı bırakın hayatı bırakmayın tarzı ucuz kamu spotları yerine e-sigara kullanımıyla birlikte sigarayı bırakma gibi bir kampanya yapılsa çok daha yararlı olacaktır. fakat bu görünmeyin elin işine gelmez. elinin tersiyle vuruverir bi tane. hadi git tekele elim görmesin seni diye...
  • sigara bırakmak konusunda oldukça faydalı olan cihaz.

öte yandan;

"tübitak desteğiyle ege üniversitesi madde bağımlılığı, toksikoloji ve ilaç bilimleri enstitüsünde yapılan 2 yıllık bilimsel çalışmada, elektronik sigaradaki aromaların solunum yolundaki tümör hücrelerinin yayılma ve artış hızını tetiklediği belirlenmiş"

aynen canım ya.
  • sıfırdan hiçbir farkı olmayan merlin mini* takas etmek ya da almak isteyenlerin bana ulaşabileceği sigara bıraktıran cihaz
  • annem dün öğlen cnn türk'te haberlerde memlekette serbest hale geldiğini duyduğunu söyledi.
    şöyle bir aradım taradım, hiç bişi bulamadım haber hakkında.
    az önce de halk tv'de uğur dündar'ın programında barış yarkadaş aynı şeyi söylemiş. bu sefer babam da şahit.

başka hiçbir yerde bulamıyorum haberi, ihtimal de vermiyorum aslında hiç. çünkü şöyle

ne iştir, bilen varsa beri gelsin...
  • tertemiz eleaf pico stick mega setin sahibi bekledigi isitmali sigaa ya da elektronik sigaradir. ese alinip bir turlu alistirilamamasindan kelli kutusunda yeni sigaradan kurtulmak isteyen sahibini bekler. isteyenler bir yesil kadar uzakta
  • sigara içenlere ve e-sigaraya başlamak isteyenlere moral entry'si + likit tavsiyesi ricası entry'si

(bkz: #70885389)

bu entry ile e-sigara tavsiyesi istemiştim. bir çok arkadaş sağolsun yardımcı oldular. mesaj attılar. ben dandik bir makine önerisi istemiştim. hepsini okudum değerlendirdim ama;
    benim uzaktan bir arakadaşım da bu işleri yaptığı için ona güvendim ve göz göre göre fazla para vererek (bkz: vaporesso revenger) aldım. cihaz iyi mi kötü mü bir şey diyemeyeceğim ama cihazı aldığım günden beri (6 gündür) ağzıma sigara sokmadım, aramadım, canım da çekmedi.

ultra acemi olarak;
    cihaz olarak bilgi: güçlü kuvvetli bir makine. iyi de buhar çıkarıyor. bunun coilleri gt4 gt8 gibi modeller. ben nargileci apaçi tayfadanım. nikotin peşinde değilim. sigarayı da ağız alışkanlığı olarak tüketiyordum. o yüzden buhar olarak tatmin oldum. yalnız cihaz bypass modunda/en güçlü modunda acayip ısınıp dudağımı acıtıyor ve sanki biraz da likit yakıyor. drip tip almam gerek. bunun için de tavsiye verirseniz sevinirim. vct6 pil taktık. 3000 mah. cihaz beni 1-2 gün idare ediyor. hızlı şarj özelliği var, telefon gibi 1.5-2 saatte şarj oluyor. pili çıkarıp bi makinede şarj etme derdi yok. çok fazla ayarı var ve ben acemi olduğum için sadece 2 tanesini kullanabiliyorum. umarım birgün öğrenirim. satan arkadaş da bilmiyor zaten amk niye satıyorsun cihazı o zaman. o ayrı konu.
    cihazın kötü yanı likit akıtması. outdoor insanı olduğum için cihazı çantama atıyorum sürekli sağa sola devriliyor. etrafını köpükle sarıp öyle atıyorum tabi çantaya. ama her çantayı açtığımda sağında solunda likit görüyorum. neresinden sızdırıyor çözemedim. bu büyük eksi benim için.

likit olarak bilgi: the lost diye bir likit aldım yine aynı arkadaştan. nikotinsiz fıstıklı ve nikotin miktarını bilmediğim elmalı tarçınlı bir zımbırtı. hiç beğenmedim sırf sigara içmeyeyim diye içiyorum. eminim daha kaliteli daha hoş likitler vardır. acilen likit tavsiyesi lazım, piliz yardım edin. aşağıda detaylı yazacağım.

---e sigara olayı özet----
    e-sigara'dan tam olarak umduğumu buldum diyebilirim. offf daşşanı yiyim. günlük 13 liradan kurtardı lan. coil (likiti ısındıran parça) + likit masrafını hesaplamadım. ama görünen şu ki yakında bunu da bırakırım komple yeni hayata başlarım. ağzımda sikik bir tat yok 6 gündür. istediğim yerde fosur fosur çekiyorum. ortacağ kafasında bir yerde yaşadığım için herkes öroyin kullandığımı zannediyor bu arada.

----mühim tavsiye-----
    likit tavsiyesi: ben bol buhar peşinde apaçi biriyim demiştim. çok hafif, içinde nikotin olmayan, kafa ağrıtmayan meyveli ya da başka hafif aromalı, bol buhar çıkarabilecek likit arayışındayım. bol buhar çıkarmasa da olur. önceki makine tavsiyesi istediğimde herkes efkar önermişti. efkar'ın nikotinsiz ve hafif aromalı olanı var mıdır? kaliteli olarak neleri önerebilirsiniz?

cihazı da bilip kullanan varsa, tip ve tricks için yardımcı olursa onun da daşşanı yerim.
  • yukaridaki yazarin kafasiyla hic bir konuda derinlesmemek lazim. beyimiz rahatsiz oluyormus.

gitar calan bir adam kendine gitar modeli, amfi, tel, pena, pedal seti secmesin mesela. gitar hepsi aq al cal iste. ozunde ayni

fotografci falan da makina secmesin bosuna. lens, tripod, filtre falan yalan isler aq. al bi makina cek iste. ozunde ayni.

hakaret etmeden bu enttryi bitirebildigim icin kendime tesekkuru borc bilirim.
hesabın var mı? giriş yap