• amerika akciğer derneği uzman görüşü olarak aşağıdaki yorumu yaptı. konuyla ilgili halen prospektif bir çalışma yok tabi ama çok açık şekilde uzak durulması gerektiğini söylediler.

" e-sigara güvenli değil, geri dönüşümsüz akciğer hastalığına neden olabilir,kullanmayın "

kaynak
  • bir şebnem ferah şarkısı;

e-sigara buharının altında
    yana yana ben sonunda kül oldum
    sen likitin hiç yanmayan yanında
    birinin hayatına sıçmış oldun
  • sigara endüstrisi tarafından bok atılmıyor, sigara endüstrisinin canına okuyan sağlık kuruluşları tarafından mercek altına yatırılıyor.

burada e-sigara övenler ya satışını yapıyor, ya likitinin satışını yapıyor yada reklam geliri elde ediyor. son olarak da ağır gerzek olma ihtimalleri var tabi.
  • nbase olarak kullanmaya çalışın. sıfır aroma ile yani... vg-pg-nikotin üçlüsü yeterli... cebinizi de sağlığınızı da rahatlatır.

tavsiyem %70 %30 vg-pg ya da %80 %20 vg-pg ile 9mg nikotin (mtl için)
  • e-sigara satan çakallar doktorlara ve bilim insanlara kafa tutuyor büyük beyinleriyle :)

bu arada ben e-sigara kullandım, güzel oluyor ama kullanıcı tayfası amele çakal sürüsü olan hiç bir ürünü kullanmak istemediğimden dolayı bıraktım. ciğerlerime gelene kadar midem kaldırmıyor böyle ortamları.

ben bu tiplerle ilişkilendirilmemek için kullanmam ama sağlık ile ilgili sıkıntı çıkana kadar da serbestisini destekledim. 2015'te araştırmaya başladım ve endişelerimi giderip kullandım, 2018 yılına kadar olan entrylerime bakabilirsiniz: http://bit.ly/2lqwvvp

normalde ciğerlerinize girmeyecek olan maddeleri ısıtarak ve atomize ederek ciğerlerinize alıyorsunuz. bu bir risktir, vücudun doğal bir koruması yok bu risklere karşı
  • sigarayı bırakmak için kullanması gereken ara ürün.
    ara ürün diyorum çünkü sigarayı bırakıp buna bağımlı olmak tamamen saçmalık. birincisi bağımlılık yapan bir şey değil. bir insan bağımlılık yapmayan bir şeye nasıl bağımlı olabiliyor çok ilginç.
    ayrıca kim ne derse desin görüntüsü hoş değil. elinizde kocaman bir cihaz var ve tren gibi tütüyorsunuz.

sigarayı bırakana kadar kullanmalı ve bırakılmalı. günde 2 pakete yakın sigara içen birisi olarak bırakma süresinde sigaranın ikamesi olarak kullandım ve gayet başarılı bir şekilde sigarayı bıraktım. bir süre sonra bunu da bıraktım. bir süre dediğim de 2 ay falan.

3 yıl olacak yakında. sigara bağımlılığım kalmadı. çok çok özel günlerde alkolün yanında bir iki içiyorum. o da keyif için. bir daha canım istemiyor. bazen nargile tüketiyorum. o da 3 yılda toplasanız 2 keredir.

sigarayı bırakmaya yardımcı bundan daha iyi ürün yoktur dünyada. ancak sigarayı bırakıp buna geçmek gibi bir düşünceniz varsa hiç uğraşmayın. sigaraya devam edin.
  • sigara ile kıyaslandığında ciğerlere giren 5000 (yazı ile beş bin) çeşit kimyasal madde + fare zehirinden eser olmayan asrın buluşu. ne sigara ne de nargile ile kıyaslanmalı. sigara içmeyenler ise uzak durmalı.
  • astım hastası olan bana normal sigaradan daha fazla zarar verdiğini hissettiğim icat.

not: normalde ikisini de kullanmıyorum. meraktan 1-2 hafta denemiştim.
  • son zamanlarda ortaya çıkan "e-sigaraya bağlı ölümler" olayı ile ilgili gelişmeler mevcut.

ölen 6 kişi var, bunların 5 tanesi genç ve e-sigarayı thc (tetrahydrocannabinol), yani kısaca marijuana bazlı kartuşla kullanıp katalizör olarak e vitamini asetatı kullanmalarından kaynaklandığı anlaşıldı. altıncı kişi ise yaşlı bir kadın ve birden fazla hastalıktan muzdaripmiş ölmeden önce.

amerikan kökenli büyük sigara şirketleri elektronik sigara pazarına hala doğru düzgün giriş yapamadılar, bu pazarın çok büyük çoğunluğu hala çinlilerin elinde. pastadan kendilerine dilim alamayınca pastayı çöpe attırmaya çalışıyorlar gibi bir his var, bekleyip görelim.

michigan eyaleti gençlere aroma bazlı likit satılmasını yasakladı, trump da abd'nin tamamında benzer bir uygulamanın yürürlüğe girmesiyle alakalı önerge verdi. şimdilik olan bitenler bunlar.

açıkçası ben avrupa ve amerika'daki gençlerdeki bu thc manyaklığını gerçekten anlamıyorum. adamları bıraksan bulabildikleri her ortamda esrar içip kafayı bulacaklar lan. e-sigaranın esrar içimi için kötüye kullanılmaya açık olduğu ortadaydı hali hazırda ve de olan oldu.
hesabın var mı? giriş yap