*

• bilimkurgu romanı icadı. bilimkurgu romanlarındaki ışın kılıcı , zatturu kapasitörü , zotturu aletine benzeyen şey. hele ki e-sigara ; atomizasyon odacığını barındıran beş farklı renkteki ağizlık, mikroçip kontrollü lityum iyon pil, mikro elektronik devre ve yüksek duyarliktaki bir reseptörden oluşur tanımı beni benden almıştır.
  • ruyan'da görebileceğin bir sigaradır, daha doğrusu imitasyondur ama yakın çevremde gözlemlediğim kadarıyla başarılı sonuçlara sahne olmuştur.
  • sigarayı bırakma niyeti olan bir kişiye sigara bırakma eğlemini oldukça kolay hale getiren cihaz, ama iki üç ay e sigara kullandıktan sonra ise e sigarayı bırakmakta ayrı bir derttir.
  • e-yemekten sonra ve e-biranın yanında şahane gider. e-final sonraları da güzeldir.
  • pazarlamasi sirasinda genellikle bilim'e duyulan guvenin istismari maksadiyla doktor onluklu adamlari goruruz ki, iste koskoca muhendisler, bilim adamlari uzerinde calismis diyerek guven oyunu verelim. bir de tuketime yonelik reklaminda tutunbank isbirligiyle bir devlet buyugunu oynatsalar, boyle tutun tarlasinda cocukla dolansa, cocuk sen kanser de olur musun dese, olmaz miyim cocuk dese, oooh diye icine cekse, cigerler bayram etse, guvenoyumuzu bir de oradan versek. iste onu henuz akil edemediler. oysa ki banka yasarbank'tan fona devredilene kadar tarihi, marihi tutuyordu, durumu musaitti. basit hatalar bunlar.

neyse, onu alan bunu da bilsin

(bkz: vaporizer)
  • bu aralar televizyonda reklamı dönmeye başlayan bir versiyonu için;

"sigara alışkanlığınıza; stres yaşamadan, çaba harcamadan son verin! tek yapmanız gereken sigara içme isteği duyduğunuzda electro smoke'tan derin bir nefes çekmek!" diyerek sigara tiryakilerine seslenen, 30 günde sigarayı bırakma programı oluşturmuş bir kurum/kuruluş/ürünün genel adı.

bu da websitesi http://www.electro-smoke.com/

neden bilmem her geçer gün inandırıcılığını kaybediyor bu tv üzerinden "hemen ara, şimdi al, x ay taksitle, kargo parası yok, memnun kalmazsan 59 gün içinde iade!" vb tarzda reklam/satış/pazarlama yapan ürünler.

not: electro smoke ürünü şeysi bu kategoride di mi yahu. ilk defa kendi başıma bi başlık açma cesareti göstermiştim, o da burda varmış.. kısmet.
  • şimdi bunu ereyondan aldım, deowell markası. normal sigara tadında değil, bu suyun esansi eksik agam modeli koku ve nikotin içeren bir kartuş koymuşlar. zift olmadığı için gerçek sigara veya tütün tadı yok. içilmez mi, içilir gibi geldi bana. bir de sigara gibi çok içine çekemiyorsun. yavaş yavaş içmek gerek. duman olayı aynı. deniycez görücez.

bir iki nefesten sonra zorlukla duman çekebildiğiniz birşey. yani hava alacağı delik yok. ulan bunu başka yerden biz mi deliyoruz dedim mamafih yok öyle birşey
  • "-hanim benim sigaranin sarj cihazi neredeydi" diyaloguna sebep veren cihazdir. gereksizdir. iciyorsan icersin birakıyorsan birakirsin. ben belki sigarayi izmaritini firlatmak icin iciyorum yazik degil mi kac paralik cihaza. icip icip cebe konmaz sigara. hem zaten zarari da cikmis ortaya,icmeyin bilmediginiz seyi derim ben.
  • sigaradan daha zararli bir seymis. ne de olsa zararli degil diye icindeki zehirleyici maddeyi icenlere ve cevresindekilere yaymakla beraber devamli kartus aldirmak suretiyle cebe de zarar veriyormus, ustelik sigarayi biraktirdigina dair hicbir bilimsel calisma yokmus. zaten el ve dudak aliskanligini devam ettirdigi icin sigarayla olan baginizi zayiflatmiyormus.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=313203
  • sigara icilmeyen kantinde bu dalgayi icen arkadasin sigarayi biraktigini dusundurur. fakat ayni lavuk bahcede orjinal sigara icerken goruldugunde su beyani vermistir:

- onu sigara icilmeyen yerde iciyorum birader.

e amina koyim senin.
hesabın var mı? giriş yap