şükela:  tümü | bugün
  • istemeden maruz kaldığım bir durumdur çünkü 2-3 günde bir arkadaşlarla nargile kafeye gidip sohbet, tavla gibi sosyallikten mahrum kalmış buldum kendimi. sebebi de e-sigara oldu.

başlarda kullanma amacım farklıydı.
    yok nargile yanmış, yok köz getir, yok başın ağrıdı, yok takımda bir sorun var duman gelmiyor; böyle sıkıntılar olmadan yanımda kolayca taşıyabilirim, uğraşsız bir şekilde de içerim yine nargileme giderim amacı güderken bunu içtikten sonra nargilenin dumanına ihtiyaç duymadığımı fark ettim ve uzun zamandır ne evde nargile yapıyorum ne de nargile kafeye gidiyorum.
    millet sigarayı bırakır biz istemeden nargileyi bıraktık. *
    benim nikotinle bir derdim olmadığı için 0 nikotinli likitleri kullanıyorum ve gerçekten nargile tütünlerine kıyasla çok daha güzel aromalar içeren kaliteli likitler bulabiliyorsunuz.
    sigara-nikotin problemi olanlar için 3, 6, 9, 12, 18 nikotin oranlı versiyonları mevcut hatta 0'a göre piyasada daha fazla. iş yerindeki tüm arkadaşlarım sigarayı bıraktı ve bunları içiyor, günden güne nikotin oranını da düşürüyorlar.

şu anda bildiğim kadarıyla bir zararı yok yani her kafadan bir ses çıkıyor ama ileride birinin çıkıp beyler bunu içtiniz ama ayvayı yediniz böyle bir problemi varmış demesi de bir risk tabii ki çünkü hala ülkemizde yasal satışı yapılmıyor. "en azından sigaraya ya da nargileye göre daha az zararlı olduğu aşikar" diye avuttum kendimi çünkü ben nargile kafe sosyalliğimle mutluydum. en son benimle birlikte aynı boşluğu yaşayan arkadaşımla birlikte elimizde elektro dumanlarla müdavim olduğumuz kafeye gittiğimizde kafe sahibi vay ibneler bakışını atmıştı. sırf sana inat dedeee yeni sosyalist bakış açımla geri döneceğim.

(bkz: dumansız hava sahası)
  • iki haftalığına ben de bıraktım, sonra nargilenin yerini tutmayınca yine başladım. eskilerin bir lafı vardır: sigarayı nargile, nargileyi teneşir paklar.
  • e-sigara'yı bırakmak içinse normal sigara içilebilir.
  • son sigaramı ve nargileyi 17 haziran 2016'da içen biri olarak diyebilirim ki e-sigara likitlerinizi kendiniz yapıyorsanız problem yok. gliserin, glikol ve aromayı* kaliteli firmalardan alıp ucuza kaçmayın yeter. adam nargile içerken geriye mi üfledi, tükürüğü bulaştı mı, aromalı tütün suriye üzerinden mi yurda giriş yaptı, menşei nedir gibi sorularla karşı karşıya kalmaz hayatınıza nikotinli yada nikotinsiz olarak devam edersiniz. ha sen yine ortak aktivitelerinde cafede falan nargileni iç. sigara bağımlısı değil isen ikisinden de uzak dur.
  • eskiler sigarayı pipo, pipoyu nargile, nargileyi teneşir paklar derlerdi, şimdi kural değişti, sigarayı e-sigara, e-sigarayı teneşir paklar.
    selametle.
  • kafede çalışan bir arkadaşım sayesinde nargile hortumu içindeki iğrenç tortumsu tabakayı görmem ile nargile benim için bitti. oradan çekilen bir soluğun ne tür mikroplara ev sahipliği yapabileceğini inanın düşünemiyorum. gördüğüm görüntü çizgi filmlerdeki o yeşil koku dumanını getirdi aklıma, domestos reklamındaki o sefil yaratıklardan milyonlarcası olduğu geldi gözüme. yo dedim bunu daha fazla yapamam kendime..

o yüzden sigara için daha iyi. ben bu versusu e sigaraya veriyorum.

e sigara> normal sigara > nargile