şükela:  tümü | bugün
  • bir kaç aydır dikkatimi çeken durum.

geçtiğimiz yıl sözlükten takip ederek e-sigara satın aldım. bir süre devam edip canım güzelim kent’e geri döndüm. etrafımda e-sigaraya başlayıp normal sigarayı bırakan ve e-sigara tiryakisi olarak kemikleşen bir kaç kişi tanıyorum. anladığım kadarıyla, benim gibi bir süre araştırıp deneyenlerin çoğunluğu maalesef ki mallık edip klasik sigaraya geri dönüyor. e-sigaranın yaygınlaşması ile sözlük gündeminde yer alması arasında bir paralellik söz konusu olduğu gibi, e-sigaranın gündemden düşmesi ile sözlük gündeminden de düşmesi arasında da bir ilişki var sanırım.
  • ofiste masamda joyetech marka zamanında 600 tl civarı bayıldığım bir ürünü mevcut canım keyif yapmak istediğinde koyarım (bkz: muffin) likitimi keyifle çekerim
  • çünkü bir zaman sonra bayilarak yapilan seyler ( evyap likit isi, tel sarma isi, coil al tak isi ) zor gelir.

cunku herkesin isi gucu var. ugrasmaz.
    sonra der ki likit icin kime güveneceğim? guvenmez. güvense bu sefer bankaya para yatirmaya gitmek zor gelir. gitse beklemesi zor.
    bizim ulke de bir seyden ticari beklentin yoksa seks haric hersey insana isi haric angaryadir.
    sonra ne olur ben bakkala gidip bir sigara alip geliyorum der ve bu guzel başlayan hikaye tekrar gaza gelene kadar yarim kalir.