şükela:  tümü | bugün soru sor
 • motorlu taşıtlar sınavında pilot uygulamaya geçilen saçmalık.
  büyük saçmalık hem de.
 • saçmalık olduğunu düşünmediğim; aksine daha yararlı bulduğum bir uygulama.
 • sistem harika. bugün girdim 16 dakikada sınavı bitirdim. 17. dakika sonucumu biliyordum.

  sınavı bitirdiğiniz gibi “sınavı bitir”e basıyorsun. görevli kendi bilgisayarından senin bitirdiğini görüyor hemen imzalayacağın kağıtları ayarlıyor. sonrasında banka girişlerindeki gibi bir standın üzerindeki dokunmatik ekrana tc kimlik numaranı giriyorsun, sorgula dediğin gibi sonucunu görüyorsun. yazıdır diyorsun sonucunu fişe basıyor. tertemiz.
 • bugün girdiğim online ehliyet sınavının kısa adı.

  deneyimlerimi paylaşayım. normal yazılı sınava girer gibi meb'in belirlediği merkezler var. bu merkezlere sınav günü sınav saatinden yarım saat kadar önce gitseniz yetiyor. nerede gireceğinizi sürücü kursunuzdan verilecek belgede görebilirsiniz. sınav bilgisayarlı bir laboratuvarda yapılıyor. herkes kendisi için önceden belirlenmiş bilgisayarına oturuyor ve belge kontrolünden sonra sınava baslıyorsunuz. 50 soruyu cözdükten sonra sınavı bitir seçeneğini işaretlediğiniz an sınav sonucunuz hazır olmuş oluyor. çıktıktan sonra sınıfın önünde bulunan ekrana tc kimlik numaranı yazıp sonucunu alıp işin bitirmiş oluyorsun.
 • 45 dk zaman zarfında 50 soruya cevap vermeniz gereken süper sistem.
  ekrana dokunarak yapılıyor sınav.
  1 bina sorumlusu, 1 uygulayıcı, 1 başkan, 1 gözetmen, 1 polis memuru ve 1 hizmetli eşliğinde sınav uygulanıyor.
  joker adaylar için kabus. kesinlikle yakalınıyorlar. zira salonlarda ses ve görüntü kaydı da yapılıyor. ve bakanlık sürekli gözlemliyor.
  çalışan bilen insan için 15-20 dakikada sınav bitiyor. sonuç ise salon çıkışındaki kiosk cihazından anında öğrenilebilir. bu arada geçme notu 70. ve yanlış doğruyu götürmüyor.
  ha bir de yabancı uyruklular için (suriyelilerin vs) sorular arapçaya dönüşebiliyor. bunun için yapılması gereken sınav öncesinde gidilen sürücü kursundan sınava arapça olarak girmek istiyorum diye başvuru yapmak.