• e-ticaret sektörünün gelişmesi ve yaygınlaşması ile ihtiyaç duyulan ve ortaya çıkan meslektir.

e-ticaret uzmanı, grafiker, seo uzmanı, dijital pazarlama uzmanı gibi personelleri firmasından barındıramayan firmaların dışarıdan destek aldığı kişilerdir.

ek olarak burada uzun uzun anlatılmış e-ticaret danışmanı nedir, ne değildir diye.
  • var olan bütçelerinizin efektif kullanımı, bunun karşılığında elde edeceğiniz gelirin arttırılması, websitenizdeki eksiklerin belirlenmesi ve bunların düzenlenmesi, indekslenmeniz için gerekli adımlar, görsellerinizin nasıl olması gerektiği, harcamalarınızı yaptığınız kanalların size geri dönüşünün ölçümlenmesi ve raporlanması gibi çalışmalarla işinize düzen getirir.

tabi ki değişik insanlarla karşılaşılıyor bu meslekte. mesela ofisinizi görelim diye baskın yapmaya çalışan markalarda var. çalıştığınız kurumsal firmalardan görmediğiniz kaprisler, tripler, ödeme güçlükleri gibi sorunlarla da karşılaşıyorsunuz. her gün yeni macera aslında.
  • 15 yıllık bir e-ticaret yöneticisi ve daha önce istanbul ticaret odası'nda seminerlere katılmış biri olarak ticaret odasına hangi konuda mail gönderilip yanıt beklendiğini merak ettim doğrusu.

ayrıca şunu da söylemeden geçemeyeceğim. birçok yakınıma hatta yakınlarımın yakınlarına bile özellikle startup aşamasında çokça danışmanlık verdim. ancak bu zamana kadar danışmanlık adı altında tek bir kuruş bile kazanmadım.*
  • tanım : webmaster forum sitelerinde, suserlerin, yeni ünvanı.

ne kadar reseller kiralayıp hostcu, smm panellerle bot takipçi yollayan, 10 liralara, 20 liralara lisans işi (!) yapan, photoshop kullanmadan grafikler, görsel uzman olan, envato gibi yerlerden script, uygulama indirip reskin yapan kim varsa alayı danışman olmuş.
    öyle danışmanlar ki yemek, sigara gibi masraflarını ticaret yaparak değil, ticaret yapmaya çalışan kişileri kandırarak karşılayan bu asalaklar ciddi anlamda önlem alınmalı.
    asalak mide bulandırır ama kandırdıkları kişiler, mağduriyette zirve yaşayabilirler.
  • böyle teklifler geldiği zaman yüzde usulü anlaşılması gerektiğini düşünüyorum ben aylık x tl net kar zaten kazanıyorum ve buyume oranımda y tl sen bana büyüme oranımdan daha iyi bi büyüme orani kazandir kazandirdiğinin yuzde bilmem kaçı senin olsun dendigi zaman cogu reddedicektir bunu.

madem o kadar iyi biliyorlar hodri meydan acsınlar bi e ticaret sitesi kendileri kazansin. simdi 3 5 kisi cıkıp zaten yapıyorlar danışmanlığı ekstra olarak yapıyor diyecektir zaten kendi isini yapıyorsa ve dedigi kadar iyiyse iyi kazanıyor olmaları gerekir.millete danışmanlık yapmak yerine kendi işlerini daha iyi yapmak için vakit harcamalari daha mantıklı olur onun yerine piyasaya dolaylı yoldan kendilerine rakip kazandırmaları mantıksız geliyor.
  • yakın bir arkadaşımın vermiş olduğu hizmet. dileyenler kendisiyle gönül rahatlığıyla iletişime geçebilir, o da benim gibi sektörün eskilerindendir. https://www.e-ticaret.top/…aret-danismanligi-nedir/
  • e-ticaret konusunda doğru yönlendirmekle mükellef danışman.

"yea yapıyon siteyi, mal satıyon, çok kolay, oh mis"..

tabi amk mis. bunun alt yapısı (yazılım), sunucusu, kargosu, sanal posu, içerik üretimi, seosu vs bir sürü detayı var. e-ticaret danışmanı da doğru tercih yapılmasına, özellikle de işin başlangıç aşamasında doğru adımlar atılmasına destek veriyor.
  • küçük oyuncu olarak bu piyasaya girecekseniz, danışmana para kaptıracağınıza 6 ay kendiniz uğraşın, işi çözersiniz. şu danışmanlık kadar çöpe giden para yoktur iş dünyasında.

bu işin ilmini almış adam zaten açar bir çok sanal mağaza, dropshipping ile başlar sonra işi büyütür. kendine hayrı olmayan da size danışmanlık satmaya çalışır.

balon iş kollarından biridir.
hesabın var mı? giriş yap