şükela:  tümü | bugün
 • bir gereklilik.

  işçi çalıştıran, ekmek veren, vergi veren esnaf ve avm'leri korumak için atılması gerekli olan adımdır bu.

  ohh ben 100 liralık mal satayım sen aynı malı eleman çalıştırmadan, kira vermeden filan 70'e sat. ne güzel dünya be.
 • gereksiz durumdur. halbuki vergiye e-ticaret hakkı verilse daha iyi.
 • başlığı açanın çomar ağzından yazdığı belli fakat böyle düşünen çomarlar illaki olacaktır. cevap:

  madem karlı iş, sen de kapa dükkanı, sen de e-ticaret yap?
 • sol frame 'de görünce gerçekleşti sandığımdır. müstehak bence de.
 • valla bu e-ticaret değişik yerlere gidecek gibi, şu an belki çok kişiye ulaşamam ama youtube kanalı açıp araba,arsa,ev veya muhtelif ne istenirse satılabilir diye düşünüyorum.
 • e-ticaret yapabilmek için bir işyerine ihtiyacımiz var. dolayısıyle vergi levhamız var ve kira veriyoruz.
  e-ticaretin e'si olabilmesi için hızlı ve güvenli(ssl) bir sunucu gerekli. ticaret'i için de gayet pahallı bir yazılım gerekli. o sitenin 7/24 aktif takibi yapılmalı. buradan da en az bir eleman çalıştırdığımız sonucu çıkıyor.

  tanım: mal beyanı

  edit: işçiyi esnafı korumak için vergi indirimi istesen daha mantıklı olmaz mı benim mal kardeşim? ben eziliyosam o daha çok ezilsin mallığından kurtulsak artık
 • büyük ihtimal çalışanlarını asgari ücretle köle gibi çalıştıran dükkan sahibi bir çomarın beyanatı
 • e-ticaretin evde göt yayıp, kahve içilerek yapıldığını zanneden birinin beyanı. mk sen e-ticaret sitelerini facebook profilin gibi bir halt mı zannettin? kurduğun site az buçuk trafik alsın hemen gidip s.ke s.ke server kiralarsın ve onu yönetecek personel istihdam edersin ki bu işin en genel ve basit kısmı. tedarik, depolama, garanti vs. kolay iş mi zannediyorsunuz? ya da bu kadar işi yürütürken vergi verilmediğini mi?e-ticaret vergi kaçırmanın neredeyse imkansız olduğu bir alan. çünkü her işlemin kayıt altında. dükkanda "abi fiş almazsan şu kadar" dersin ya da satıştan sonra araya kaynatıp, fatura kesmezsin ama e-ticarette o şansın da yok.
 • kimse esnaf kardeşlere gerizekalı ol ve 100.000tl aylık kira öde diye bir baskı yapıyor mu?

  hayır.

  o zaman sen 100.000tl kira ödeyecek kadar gerizekalı olma ve yandaş mülk sahiplerini zengin etme, git ucuz kiralı yerlerde, insan gibi fiyatlara ürün sat.

  misal xxx marka ayakkabı avm'de 480tl, internette 230tl, sen batma ve kiranı öde diye hayır kurumu muyum ben senden 250tl fazla paraya alacağım.

  eşek olursanız semer vuranınız çok olur, bence avm'lere ek vergi gelmesi lazım, insanlara çok boşa zaman harcatıyor ve halkın gerizekalı olmasını sağlıyor.

  gss primlerinin %50'sini avm'ler ödesin adı altında kampanya başlatılsın.