şükela:  tümü | bugün
  • interneti daha iyi kullanan nesil biraz daha hakim olsun da piyasaya siz görün eğlenceyi.

tahmini 10 yılı var bu sürecin.

kendi payıma konuşuyum; 7 yıla yakındır yaşadığım şehirden aldığım ürün sayısı gıda dışında 10'u geçmez. en son ayakkabı aldım 160 lira mı neydi aynısını arkadaşım almış 320 tl'ye. dedim lan ne yaptın amk.

asgari ücretle personel çalıştır, daha yetinmeyip kar üzeri kar yap. yedirmezler, yedirmem.
  • avm ler yüksek kira bedellerini ürünlere fiyat artışı olarak yansıttıkları müddetçe e-ticaret her zaman daha makul bir seçenek olmaya devam edecektir.
  • türk insanı olarak düzgün vücutlara sahip olmadığımızdan giyim sektörü için türkiye'de geçerli olmayacak durum.

biz bırak markalara göre ürün almayı, markaların o seneki kreasyonlarına göre bile ürün zor alıyoruz. 1 ayda göbek sarkıtmak meşhurdur bizde.
  • 3. dünya ülkelerinde devlet hep dinozorların tarafında olduğu için içimin yağlarını eriten durum. demokrasi sike sike kazanır.

edit: imla
  • bırakın isteyen istediğini yapsın. hedef 2023
  • sadece avm değil, bütün sanal olmayan ticari hayatı batıracak...

ayağınızı denk alın ibne avm ler...
  • boyner.com.tr 600 tl alışverişe 200 tl indirim yapıyor. avm de boyner mağazasına gidiyorum, onlar yapmıyor.
    dr.com.tr de gördüğüm bir kitabı kargo beklemeyip dr mağazasından alayım diyorum fiyat 2 katı oluyor, mağaza çalışanları o fiyat internete özel diyorlar.
    bu tarz sayısız örnek verebilirim. ama bununla birlikte internetin 2 dezavantajı var, 1 kargo beklemesi, 2 ürünü almadan önce görememe. bu dezavantajlar giderilemeyeceği için avmler zor kapanır.
  • abdde avm cilginligi diye bir sey yok.

yani tabiki, elbette var da en azindan bizdeki modelde degil.

abdde avmye fakir, sumuklu adamlar gidiyor. mcdonaldsta 2 dolara cheesburger yemek icin.

bizde ise mis gibi deniz havasiyla, yeşiliyle bostanli sahili varoş mekani, mavibahce avmsi ise orta ve ust gelirli mekani olmuş durumda.

istinyeparka falan lamborghinisiyle gelip fiyaka yapanlar gormustum 3-5 sene evvel.

avmler turkiyede batmaz. anca ufak ve plansiz, kotu yonetime sahip avmler batiyor.

batmayacaklar da hic beklemeyin. anca ekonomik kriz cok agir vurursa batar da o zaman e ticaret de kalmaz zaten.