• şöförlük yapmayacaksanız ve kamyon şöförü olan babanızın zoruyla kaza bela bu tip ehliyeti almış iseniz iş görüşmelerinde ecel terleri döktüren ehliyet çeşidi.
    mutlaka sorarlar.

mmm, ehliyetiniz e sınıf imiş. neden e sınıfı?

cevap olarak çünkü eşşeğin zikinden dolayı demek geçer içinizden ama diyemezsiniz.
  • 24 yaşına kadar bekleyip ilk ve dirrek aldığım ehliyet.

sınava gireceğim minibüsle dört gün çalışıp sınavda ani frenle komisyonu merdivenlere sürüklemek dışında hata yapmayarak 90 puanla aldım. artık gamyon sürerim peder tır alırsa onu da güderim naslosa yollar benim kız keserim hız kesmem !!!
  • trafikte otobüs kullanabilmek için gereken ehliyet sınıfı.
    alabilmek için 23 yaşını doldurmuş olmak gerekir.
  • otobüs kullanabilmek için lazım olan ehliyet türü
  • kol gibi giren harç ve ödemelerinin acısı yürekleri dağlayan ehliyet türü.
    sınavları kamyoncu kahvelerini andırır ve test aracının vitesi her zaman folloş'dur.
  • artık otobüs veya kamyon ya da çekici süremeyen ehliyet. amacı römork takılan araç kullanmaktır. açıklamak gerekirse, bir otobüsünüz var ve arkasına römork bağladınız gezeceksiniz*hem d sınıfı hem de e sınıfı ehliyet sahibi olmanız gerekiyor, aldınız c sınıfı ehliyeti sadece kupa ile gezmekten sıkıldınız arkasına bir dorse bağlayayım da biraz para kazanayim dediniz e sınıfı ehliyette almanız lazım. b sınıfı ehliyet ile kullanılan araçların arkasına bağlanan römorklarda da geçerli bu kural diye biliyorum ama emin değilim emin olan varsa yeşillendirirse sevinirim.

edit: @soranyok uyardı; 750 kg. ağırlığı geçen römork bağlarsanız arabanıza, bu ehliyeti almanız gerekiyormuş.
  • tır kamyon gibi araçları kullanmaya ehl olmak için alınması gereken ehliyet türü...ben heo bu tip ehliyet alanların sürücü kursundaki sınıflarını merak ederim hep bole pala bıyıklı kamyoncu amcalar mı vardır diye
  • c ve de sınıfı ehliyetlerden sonra önümüzdeki ay alarak seriyi tamamlayacağım ehliyet tipi. maslak'ta ofise dorseyle yanaşmak gibi fantazilerim dışında bir de büyük boy çekme karavan alma işine yarar herhalde.
  • an itibariyle abimin gazıyla girip 2.direksiyon sınavında almaya hak kazandığım ehliyet.işinize yaramayacaksa bu kadar para verip almayın.bu arada ezdiğim trafik konileri için diğer sürücü kurslarından özür dilerim.
  • şu araçları kullanabilmek için gerekli ehliyet sınıfı. eskiden c sınıfı vardı ( gerçi hala var ama kimse almıyor avantajlı değil ) sadece kamyon kullanabiliyordunuz. şimdi ise bu ehliyetle hem kamyon hem otobüs kullanabilirsiniz. eğer bunu iş olarak yapmayacaksanız ; alması oldukça külfetli ** olduğundan hiç heves edip almayın. direksiyon öğretmeni olduğum için pek çok sertifikayı alıp ehliyetini çıkartmayan, veya hiç kullanmayan ve kullanmayacak olan insanlarda var. en kralı için ; (bkz: d tipi ehliyet)
hesabın var mı? giriş yap