şükela:  tümü | bugün
  • ing bank'ın, internet/mobil üzerinden sunduğu bankacılık hizmetidir.
    aynı enpara'da oldugu gibi, hesap işletim ücreti, havale, eft gibi transferler sene sonuna kadar ücretsizdir. hesap açtığınız tarihten itibaren 1 yıl boyunca da hoşgeldin faizi kazanabilirsiniz. 3 mayıs 2017 itibariyle 13.50% yıllık faiz oranı olup , bunu günlük olarak hesaplarınıza faiz işleterek yansıtır. yani paranızı 30-32 gün gibi bağlama derdi yok. 1 sene boyunca faiz yüksek oldugu için ve günlük işletildiği için değerlendirebilirsiniz gençler.

örnekle de açıklayalım. 50.000 tl'niz var diyelim. 50.000 tl için günlük size, 15.7 tl faiz verir. (50.000 x 13.5% x 0,85 / 365). 1 gün sonra paranız 50.015.7 tl olur.

for more info : https://www.ingbank.com.tr/…turuncu-hesap/e-turuncu
  • başvurumu yaptım kartım geldi bir hafta oldu ama hesabımın açılmasını hâlâ bekliyorum sözlük.

neymiş? şak diye açarlarmış?
    hani nerede? göremedim?

vadeden bir hafta kaybım var ve cumaya kadar bekleyeceğim, bir gelişme olmazsa edite özel küfürlerimle karşınızda olacağım.
    saygılar.

sonradan gelen edit: bayaca bekledim. baktım geleceği yok bu sürede garantide olan vademi yeniledim. sonra aradım. "nasıl açılmaz hâlâ hesap?!" dediler şaşkınlıkla. "valla bilemiyorum" dedim sinirle. tekrar başvurdum. yeni kart geldi. ben de kabul etmedim.

odeobanka başvurdum. onlar da böyle yaparlarsa gider çeyrek altın biriktiririm amk.
  • hızlıca hesap açmak istiyorsanız önce banka şubesine gidip normal bir vadesiz hesap açtırıp, sonrasında da telefondan ing mobil'i indirerek e-turuncu hesap açarsanız hesabınız aynı gün açılabilmektedir. hatta aynı gün bankamatik kartınızı da alabilirsiniz.
    hesap açılışı için doğrudan internetten başvuru yaptığınızda kargodan evrakın gelmesi vs. ile 1 haftayı bulabilir hesap açılışı.
    şu an %14 hoşgeldin faizi ile en yüksek faiz veren mevduatlardan birisidir (garanti de %14 veriyormuş şu sıralar).
    hesap alt sınırı yoktur, üst sınır tl olarak 1.000.000 tl ve dolar ile euro olarak ise 250.000'dir.
    edit: faiz oranları güncellemesi.
  • internetten başvuru formu doldurdum,1 hafta sonra kurye kartı getirdi, şifre birkaç gün sonra telefona sms ile geldi,internet bankacılığını da internet sayfasından gerekli bilgilerle açtırdım,internet arayüzü biraz zayıf ama yine de aradığınz her şey mevcut,havale-eft pek kullanmam ama yine de ücretsiz şu an,13.50 faiz oranıyla günlük işliyor paranız,her gece 03.30 da faiz hesabınıza geçiyor,hafta sonu ise pazartesi sabahı 3 günlük olarak yatıyor,piyasa koşullarına göre fiba bankadan sonra en yüksek faiz ing'nin,bu oran tabi ing'den ilk defa hesap açanlar için geçerli.
  • %14 olmuş faiz oranı,13.50 idi daha önce,sitesinde hala 13.50 görünüyor ama benim hesapta %14 yazıyor,bana kıyak mı geçiyorlar ne.

evet sitelerinde de güncelleme yapılmış.
    https://www.ingbank.com.tr/…t/mevduat-faiz-oranlari
  • ayda 750 tl harcama veya fatura ödemesi karşılığında ek +1 mevduat faizi uygulamaya başlamıştır,üstelik ilk 2 ay 750 tl harcama zorunluluğu da yok,gayet mantıklı gibi geldi bana,benzindi,mutfaktı,faturalardı derken zaten 750 tl rahatlıkla bulunuyor.

https://www.ingbank.com.tr/…_v2j&ref=tupturuncu_v2j

yalan olmuştur,linkler kaldırılmış ing vazgeçmiş bu hadiseden.
  • önce ing bank’ın sitesinde başvuru yapmaya başladım, yarısında kapatıp çıktım. birkaç gün sonra beni arayıp başvurumun yarım kaldığını ve istersem tamamlayabileceklerini söylediler. ben de kabul etmiş bulundum. 10-15 gün içinde kurye kartımı getirdi ve sözleşmeyi imzaladım. yaklaşık 1 aydır param hesapta ve %14 faiz tıkır tıkır işliyor. şöyle bir güzelliği de var; istediğiniz zaman istediğiniz kadar para çekebiliyorsunuz, faiz mevcut miktar üzerinden işlemeye devam ediyor. hal böyle olunca ben elime para geçtikçe yatırmaya başladım ki boş boş duracağına değerlensin diye. para biriktirmek için ideal bir yöntem, para elinizde olmayınca kolay kolay harcamıyorsunuz zira. ben hizmet kalitelerinden memnun kaldım, yatırım düşünenlere de tavsiye ederim e-turuncu’yu.
  • eksik evrak var deyip subeye yonlendirdiler. daha once bu bankayla calismamis olmama ragmen. sacmaliktan baska birsey degil.
  • şubeye gitmeden internet üzerinden oldukça kolay açtığım hesap. şimdiyse kapatamıyorum o ayrı...

edit: ekşisözlük kurumsal hesaplarından yeşillendirip konuyla ilgilendiler, sağolsunlar.