şükela:  tümü | bugün
 • sony'nin tarihinde ilk defa katılmayacağını açıklayarak şaşırttığı. oysa taa 1995'deki ilk e3'den beri bu etkinliğin en istikrarlı en fazla katkıyı yapan katılımcıları onlardı. sony bir şeyler deniyor, sürpriz olsun diye açıklamıyor.
  tahminim: playstation 5'i yetiştiremedikleri için, onun üzerinde çalışırken de ellerindeki diğer projeler geri kaldığı için şuan ellerinde açıklayacak bir şey yok. ayrıca son günlerde blizzard ve bethesda'nın oyuncular tarafından linç edilmesi de biraz gözlerini korkutmuş olabilir.
 • sony’nin olmayacağı etkinlik. bir yandan da sony’nin oyunları da var. beklenen.

  sony muhtemelen ps5 oyunlarını sonraki e3 de açıklayacak ya da kendisi açıklayacak.

  muhtemelen ps5 e çıkacak oyunları ps5 ile birlikte e3 2020 de açıklayacak. (bize kaç para girecek o zaman anlarız)

  e3 2019 da neler açıklanır hangi firmalar neler yapar belirsiz ama, xbox kanadında bu zamana kadar bile doğru düzgün oyun gelmiyorsa oturup düşünmeleri lazım.

  bence sürpriz olacak olan oyun, modern warfare 4 olacaktır. ya da şimdiki zamanda geçecek bir call of duty damga vuracaktır. buna kesin gözüyle bakıyorum.
 • microsoft'un damga vurmasını beklediğim konferans. geçtiğimiz 2 yılda birçok oyun firmasını bünyesine katan xbox markasının artık atılım yapması gereken yıl . hazır sony'de katılmayacağını açıklamışken umarım bu fırsatı eline yüzüne bulaştırmazlar.
 • microsoft'un yeni xbox tanıtacağı dedikoduları varmış. bununla beraber cyberpunk 2077'ın çıkış tarihinin açıklanması bekleniyor.
 • katılacağım ilk (ve umarım son olmaz) e3 olması açısından benim için ayrı bir heyecanlı geçecek etkinlik.

  microsoft etkinlik öncesi beklentiyi büyütüyor. umarım hayal kırıklığına yol açmaz. diğer taraftan sony’nin katılmayacak olması üzücü.
 • hakkında küçük bir video yaptığım fuar

  https://youtu.be/g9shoidvyyw
 • duyurulması beklenen oyunlar:

  cyberpunk 2077
  fifa 20
  marvel's the avengers
  bully 2
  red dead redemption 2 "pc"
  gears 5
  star wars jedi fallen order
  halo infinite
  doom eternal
  age of empires 4
  dying light 2
  borderlands 3
  ghost recon breakpoint
  call of duty modern warfare

  beklenen süprizler:
  gta vi
  yeni battlefield
  assassin's creed vikings
  watch dogs 3
  fable 4
  resident evil 8
  forza 8
  starfield
  elder scrolls vi
  harry potter rpg
  rocksteady yapımı yeni bir dc oyunu

  bunların dışında microsoft'un fuarın yıldızı olması bekleniyor. 14 oyun ve konsol(lar) duyuracağından bahsediliyor. sony bu sene yok. (büyük ihtimalle sonbaharda kendi etkinliklerini gerçekleştirirler.)

  rockstar var mı yok mu belli değil. genel kanı microsoft etkinliğinde rdr2 pc versiyonunu duyuracakları yönünde. bully 2 için de teaser görme ihtimalimiz var. gta'yı ise 2020 3.çeyrekten önce görmemiz pek mümkün gözükmüyor.

  etkinlik süresince gerekli düzenlemeleri ve açıklama videolarını ekleyeceğim.
 • bethesda'nın geçen sene 30 saniyelik videoyla elder scrolls'çuların gazını almayı başardığı ama bu sene beklenen net açıklamaları yapmazsa linç yiyecekleri bir e3 izleyebiliriz.
 • 11 haziran salı günü başlayıp 14 haziran cuma günü bitecektir. (9 haziranda microsoft var bakalım) steam.tv den yüksek ihtimal canlı yayın yapılacak. ki burada da bol bol konuşuruz.
  ayrıca mr horsehead çok güzel bir şekilde üst entry de (bkz: #90774455) değinmiş oyunlara. son 6 gün bakalım neler olacak
 • umarım ubisoft'takiler yine kurtlarını dökmez.*