• solda görünce bile bir of çektiğim araç.
    lafı uzatmaya gerek yok biri gelse bmw nedir dese makyajlı kasasını gösteririm.
    bundan 50 sene sonra ne e60 ne f10 akıllarda kalacak. kaslı görünsün diye şişmiş ve tüm zerafetini kaybetmiş bilgisayar çıktısı 2000 li yıllar tasarımı değil, e39 hatırlanacak tüm estetiğiyle.
  • "ya sunun surasida keske soyle olsaymis" diyemedigim ilk ve tek otomobil kasasi,bir efsane.
  • son gerçek bmw'lerden biri olduğu rivayet edilen 5 serisi otomobilin kasa kodu.
  • arabaların "monica bellucci"si.
  • yaklaşık 2 hafta önce mora metallic renk, m paket ve individual 2003 525i modeline sahip olduk. keyifli araç, sürüşü gerçekten zevk veriyor. açtığı masraflar ne olacak, insanların bahsettiği gibi sanayiyle akraba mı olacağız bakıp görelim. almayı düşünenler için fikir oluşturması açısından, aracı tanıdıkça entry güncellenecektir
    deneyimler: v kayışı değişimi hariç herhangi bir masraf çıkartmadı araç. arasıra kick down'lı ve sıkışık trafikte şehiriçi kullanımda 14 litre, şehirdışı 130 hız ortalamasıyla 9 litre civarı yakıt harcıyor
    deneyimler 2: yaklaşık 4 aydır biniyorum, yaptığım masraf 600-700 lirayı geçmez. eziyet edilmiş bir araç illa ki masraflar açacaktır ancak nispeten düzgün bir e39 yakalarsanız, siz de hayalinizi gerçekleştirin arkadaşlar. hayatında e39 koltuğuna oturmamış adamların "çok masraf açar yav" sözlerine asla kulak asmayın. f30/f10 dahil çoğu bmw'yi uzun kilometreler kullanmış biri olarak, e39'un tadı çok ayrı
    deneyimler 3: mesaj atıp soran, soracak arkadaşlara toplu yanıt olarak: 9 ayın sonunda masrafsız binmeye devam ediyorum. aldığınız zaman yakıt konusunda biraz üzecek sizi ama değer
    deneyimler 4: çeşitli masraflar açtı 1 sene 2 ayın sonuna geldiğimizde. parça parça 4 bin lira masrafım oldu. bu kalite ve konfor hissi için hiç bir şey. devam!
  • makyaj sonrası hali galiba sözün bittiği yer. hatta işi abartıp tüm zamanların en güzel sedanı olduğunu iddia etmekte de sakınca görmüyorum.

makyaj öncesi ve sonrası farklar şöyle: gövde rengi çıtalar, yuvarlak sis farları, angel eyes farlar (ki ikonik bir görüntü bence), arka farlarda da yine saydam sinyaller, led stoplar. ufak dokunuşlar ama ne çok ne az, her şey tam.

bu efsanevi dokümanda 2001 değişikliklerinin tümü derlenmiş. e 39 tutkunları için altın değerinde.

edit: llink ölmüş
    mirror: https://edoc.pub/bmw-e39-2001changes-pdf-free.html
    mirror: http://bmwpost.ru/filez/e39_2001restyling.pdf
  • bmw nin görsel tanımı.
  • hayalimdeki araba. aynı zamanda bir arkadaşımın da hayalindeki araba. hayalden kastım ise "bir gün mutlaka bu arabanın sahibi olacağım" dır. yani 10 yıl sonra olması falan fark etmez. her halükarda temizini bulacağıma inanıyorum.

şimdi arkadaşım alma aşamasına geldi ve keyifle onun için temiz bir modelini araştırıyorum ben de. "alırsan bi tur verirsin lan göt" demeyi de ihmal etmedim elbet. :)
  • çok net bir araba.
    sürüşü, gidişi, duruşu süper.
    en alt motorlu versiyonu* bile hareket ederken bir tokluğa sahiptir, hörrrrmm diye bir ses çıkarır.

ama malesef, ülkemizde çok hor kullanılıyor bu araçlar, sahipleri bir garip, yani temizini bulmak zor.

tek talihsizliği w210 gibi bir arabayla aynı dönemde ortaya çıkmasıdır. önünü baya kesti.

tıpkı 97 senesinde titanic'in bütün ödülleri vs süpürüp, l.a. confidential, donnie brasco gibi fimlerin babayı alması gibi. bunu ikinci el piyasasında da görebiliriz.
  • yurtdışında 2003 yılı son üretimlerinden taş gibi birini yakın tarihte (üstelik türkiye'de 2003 model clio alınabilecek paraya) aldığım ve hergün biraz daha aşık olduğum bebek. tek sorun buradaki görevim bitince gözyaşları içinde ayrılacağımızı bilmek.
hesabın var mı? giriş yap