şükela:  tümü | bugün
  • dün sabah vatan caddesine bir accent önümde makas attı. milimle kurtardı. neyse dedim yoluma devam ettim.
    en solda ilerlediğimden bu embesil makas ata ata sağa geçtiği için geride kaldı. bir kaç dakika sonra aynı şekilde tekrar makas atınca önüne kırıp durdurdum.
    camı açtım.

orta yaşlı birisi. bana demez mi 'hayırdır kardeş ikide bir yolumuzu kesiyorsun'

dellendim tabi. indim arabadan. adamı camdan çıkaracaktım ama kaçtı. kaçmasaydı gözüm dönmüştü. kafasını gözünü kıracaktım.

bu sabah yine aynı yolda kırmızı bir leon makas ata ata giderken önüme kırdı.
    trafik durunca camı açtım. bu kamil de açtı.
    genç bir çocuk. yanında da muhtemelen sevgilisi olan bir bayan var.

daha bir şey diyemedim. kardeş dikkat et deyip devam ettim.
    bayan olmasaydı ya korkup kaçacağı, ya da kaldıramayıp bana saldıracağı bir şeyler söyleyecektim ki bir tarafını kırınca haklı olmuş olayım.

demem o ki bu namussuzlar aşırı çoğaldı. bir gün birisi trafikte küçük bile olsa bana temas ederse birikmiş bütün hıncımı ondan çıkaracağım.

videoda ki kazanın sebebi bana göre makastan ziyade aşırı sürat.

öyle araçların arasından makas atmıyor.
    yüksek süratte sinyalsiz şerit değiştiriyor.

bunların ehliyetlerine, araçlarına, özgürlük haklarına, maddiyatlarına, varsa çocuklarına el koyacaksın. bir daha da gün yüzü göremeyecek!
    bu tür insanlar çocuk yetiştiremez zaten.

edit; yazım hatası
  • devleti olmayan ülkede gerçekleşmiş kazanın videosudur. o kesimhaneye gittiğini anlayınca ağlayan inek kadar zekası olan tipler trafikte araç kullanıyor, oy veriyor, etrafta ahkam kesiyor.

oysa insanların %60'ı zeka olarak geri. hakaret gibi görünmesin diye "zeka olarak geri" diyorum ama gerizekalı yani. bu sebeple dünyada gördüğümüz tüm saçmalıklar yaşanıyor, saçma kavgalar, saçma kazalar, saçma gündemler.
  • 1 kişiyi öldürmüş katildir. bu tür kazalarda taksirle değil de kasten öldürmek suçundan yargılanmalılar.
  • https://www.haberturk.com/…maganda-kamerada-2521085

kazanın görüntüleri haberde mevcut

şirinevler e5 üzerinde videoda görebildiğiniz gibi beyaz vw caddy makaslar atarken sonunda büyük bir kazaya sebep oluyor ve ne yazık ki bir kişi hayatını kaybediyor,
    ağzım küfür dolu
    ağzım beddua dolu
    allah belanı versin ulan şerefsiz

kaza sonrası videoda
    kucakta bebekler teselli ediliyor
    ulan insan deli oluyor bu sahnelere

allah belanı versin it oğlu it
  • inşallah ölen makasçı şerefsizdir ama düşük ihtimal çünkü makas atan caddy fazla hasar almış gözükmüyor

ulan harbi acayip bi ülke olduk biz ya , burada konu bi şerefsizin makas atarak bi cana mal olması
    biri gelmiş hala "anlatım bozukluğu"diyor
    anlatım bozukluğunu videoda kucağında bebeğini tutana açıkla sen
  • bu kazanın ikinci sorumlusu istanbul'dan ankara'ya uzanan kocaman e-5'e emniyet şeridi sağlamayan karayolları'dır.
  • aklinizda olsun, boyle zincirleme bir kazanin ilk 2-3 araclarindan biriyseniz veya tam sizin onunuzde olduysa hemen bos alana surun araci.

arkadan gelen size patlatmasin...
  • gebermemiş ise ona üzülürüm.
  • kasitli insan öldürmekten hiç bi’ farki yok.
    haysiyet yoksunu!

bugün açıl sezen’in attigi bi tweet vardi, o kadar dogru ki.

“bu kalitede otoyollara 120 kmh sınırı az... bu bilinç düzeyinde sürücülere ise 140 kmh sınırı yüksek.”
  • en büyük suçlu karayolları çünkü emniyet şeridi yok, arıza yapan araç nerede duracak?

sadece makas atan da değil, eğer makas atan kaza yapmasa sağdan gelen siyah araçtaki mal da zaten kaza yapacaktı çünkü çok hızlı geliyor hızın yanında önünde bir takım olaylar oluyor adam frene basmıyor. emniyet şeridi olmayan yolda en sağda her zaman bir şey olabileceği akılda bulunması lazım ne yazık ki ortalama zeka çok düşük beyinleri yetmiyor bunu düşünmeye.