şükela:  tümü | bugün
  • eylül ayında arka sis farını yakan öküzden zaten ne beklenir ki?
  • şu tür araçları kullananların %99’u saatli bomba gibi.
    hele arka camında malum şey yapıştırılmış ise çok daha fena.
  • beyaz caddy’yi kullanan mal, o yolda emniyet şeridi olmayan yerde şeritte durup uyarı koymayan ayrı mal ve o araç da gri caddy.

toplam 3 adet maganda barındıran video.

beyaz caddy, gri caddy ve siyah passat ya da jetta dikkat etmedim.
  • makasci zaten hatali, emniyet seridi olmayan yolda duran araba da olunca sonuc bu olmus. yazik.

yolda emniyet seridi olmamasi buyuk eksiklik. bu kazada rolu vardir
  • gerek ceza kanunlarımızın yetersizliği gerekse infaz kanunlarının suçlular ne etse de cezayı indirsem telaşı bu gibi katillerin en fazla 1 sene yatıp yeniden aramıza girip ve yine trafikte bu tarz hareketlere girmesiyle sonuçlanıyor. bu adamı kasten birden fazla kişinin ölümüne teşebbüs ve bir kişinin de ölümüne sebep olmaktan yargılayamıyor ve ömür boyu bir mobil aracın sürücü koltuğundan men edemiyorsak adaletten bahsedemeyiz.
  • yüzlerce olabilir. malum e5 dediğiniz istanbuldan ankaraya uzanan bir yol. yapıldığı günden bu yana baya bir video vardır kaza içeren.
  • aklinizda olsun, boyle zincirleme bir kazanin ilk 2-3 araclarindan biriyseniz veya tam sizin onunuzde olduysa hemen bos alana surun araci.

arkadan gelen size patlatmasin...
  • makas atan bir lavuk görürseniz tam aracınıza yaklaşırken önünüzdeki araç ile aranızı kapatın, patlasın amcık.
    özellikle şirketlerin verdiği konserve arabalar ile gaza gelip makas atanlara çok güzel kaza yaptırırım.
  • bu kazayı makas atan adam avrupada yapmış olsa muhtemelen kasten adam öldürmekten müebbet yada ona yakın bir suçla yargılanırdı. 2 sene sonra tekrar aramıza katılacak bu şahsın şimdiden amk.
  • izleyin kadınların karıştığı kazaları eleştiren denyolar. kadınlar basit ve anlamsız kazalar yapıyor diye eleştirenler alın erkekler çok iyi araba sürüyor ve böyle komplike ve ortalığı savaş alanına çeviren kazalar yapıyor.

ben bir erkek olarak ehliyet almadan 2 arkadaşımın arabasına bindim, kadın olan tertemiz araç kullanıyordu 4-5 kez aracına bindim hep güzel güzel seyahat ettim. bir kez erkek olan arkadaşın aracına bindim kaza yapmadık ama bir noktada kaza yapacağımıza emindim..

hala kazaları cinsiyetçilikle çözmeye çalışıyorsunuz.

bu ülkede kadınların karıştığı basit ve anlamsız kazaları ehliyet sınavlarını daha zor bir hale getirerek, erkeklerin karıştığı bu komplike ve ağır trafik canavarlığı içeren kazaları ise ceza ve türevi yaptırımları ağırlaştırarak önleyebilirsiniz.

ama siz bu yobaz yaklaşımla hiçbir yere varamazsınız.