şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • bu yılki sunumu az önce gerçekleşen, etkinlikleri ise önümüzdeki günlerde sürecek olan e3'e koşut ea buluşması.

  sunumun öznel bir özeti: battlefront ii olmuş bence; nba, madden ve fifa bildiğimiz gibi; a way out diye yalnızca yerel çokluoyunculu bir oyun duyurdular ki bence baya ilginç bir iş; bioware anthem diye bir şey yapıyor ama ayrıntısını xbox sunumuna bıraktılar; need for speed payback ise çok harika gözüküyor ki araba ve yarış oyunlarıyla hiç ilgim yoktur.

  diğer e3 sunumları için heyecan arttı elbette.
 • ea play 2020 18 haziran'a ertelendi.

  electronic arts, ea play live etkinliğinin 11 haziran'da gerçekleşeceğini söylemişti. şimdi etkinlik 18-19 haziran gecesi türkiye saatiyle 02.00'da gerçekleşecek.
 • 31 ağustosda steam'e gelecek yeni aylık ödeme sistemli servis. eski ismi ea access idi fakat ea bu ismi değiştirip ea play'i uygun görmüş.

  türkiyeye özel yapılan fiyatlandırma ile aylık 12, yıllık 65 tl'ye çok büyük olmasada fiyatının hakkını verecek bir kütüphaneye sahip oluyoruz.

  ayrıca yeni çıkacak olan oyunlara 10 saatlik deneme oynanışı imkanı verecekmiş. eğer oyun 10 saatte bitiyorsa bunun dengesini nasıl yapacaklar düşündürücü.

  oyunları teker teker sıralamaktansa buraya steam sayfasını bırakayım ordan şey edersiniz.
  ea play steam sayfası

  edit: çıkış günü fiyatı neredeyse 3 katına çıkarmak zaten ea'den beklenebilirdi birtek.

  uzun süre sonra gelen edit 2: microsoft'un kendi sitesinden steam da çıkış fiyatı olan fiyattan satın alabiliyoruz.
 • çıkış tarihinin açıklandığı haberde fiyat bilgisi yok. daha önceki tanıtım haberinde fiyat bilgisi varken bu haberde neden kaldırıldığını anlayamadım. umarım bir sürprizle karşılaşmayız.
 • çıkmasına 1 gün kala hâlâ fiyatları açıklanmamıştır. umarım söylenti olarak çıkan 60 liranın çok üstünde bir fiyat görmeyiz. 60 çok ucuz gelmişti bana ama söylentiler nedeniyle 60'a hazırladım kendimi, 60 üstü olursa pahalı gelecek artık.
 • bu akşam saat 20:00'de steam'e gelecekmiş. ea ilk başta fiyatları duyurmuş olsa bile sonradan fiyat bilgisini kaldırmıştır. merakla bekliyoruz.
 • fiyat bilgisinin sonradan kaldırılması beni de kıllandıran sistem. umarım bir sürprizle karşılaşmayız.
 • uygun fiyata çıkmasını beklediğim ama ilk fiyatların kalkmasından dolayı şüpheye düştüğüm ea üyeliği. bu akşam steam'de satışa sunulacak, ilk fiyatlar gibi senelik 65 lira olursa anında alırım. (bkz: origin access)

  düzenleme: yıllık 65 lira olarak çıktı, hemen aldım. (aylık isterseniz 12 lira.) oyunlar steam üzerinden iniyor, muhtemelen yedekleme özelliği de olacak.

  düzenleme 2: fiyatlar geri kaldırıldı ve satış durduruldu. ülkemizde bu tür ürünler ucuza satıldığından, diğer ülkelerin vatandaşları vpn, sanal kart türü yöntemlerle suistimal ediyor ve muhtemelen faturası bize kesilecek. fiyatı en az iki katına çıkacaktır diye düşünüyorum.

  şaşırdık mı? hayır.

  düzenleme 3: an itibariyle 169 lira yıllık 29 lira aylık.*
 • steamdekine fifa 20 gelmeyecek gibi duran abonelik sistemi.

  e ne anladık kı kardeşim.

  origindeki aylık 30 lira nerdeyse, umarım fifa 20 de olur steam'dekine.
 • xbox da yıllık 65 liraya verilebilen hizmettir. pc içinde umutları yitirmeye gerek olmadığını düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap