• sabah alırım diye erteledim şimdi alımı kapatmışlar. 1 lira artsın almam. ea'in şımarıklıklarını mı çekeceğiz bu saatten sonra.
  • playstation'da üye olduğum için pişman olduğum abonelik şeysi.

şöyle ki; sony, psn hesabınızdaki bir oyuna sadece bir tane lisans tanımlayabiliyor. bir oyunu ea play ile alırsanız, o oyunu artık satın alamıyorsunuz. ea play ile aldığınız bir oyun playstation plus tarafından hediye edilirse, oyunu sepete ekleyemiyorsunuz. çünkü zaten ea lisansı ile oyuna sahipsiniz.

bunun sonucunda ne oluyor? ea play üyeliğinizi yenilemezseniz, playstation plus üyesi olduğunuz için sahip olmanız gereken oyunu, artık oynayamıyorsunuz. çünkü sony, "bu oyun için size ikinci bir lisans tanımlayamam, mevcut lisansı da silemem" diyor.

bu örneği bu ay battlefield v'de yaşıyorum. ea play üyeliğimi yenilemeyeceğim. oynadığım tek fps oyun ise bfv. bfv oynamaya devam etmek istiyorsam ya üyeliği yenilemem gerekiyor artık ya da gidip kutulu oyun alacağım.

plus zaten online oynamak için sony'nin dayatması; ama ea play öyle değil. şu salak lisanslama problem olduğu sürece ea play üyeliği alınmamalı diyorum.

• steam'de aylık 12, yıllık 65 tl ile satışa çıkmış hizmettir. zam gelmeden bir yıllık satın almakta fayda var.
  • xbox game pass for windows 10 ilk ay 6 lira sonra 16 liraya yüzden fazla oyun barındırırken ea'nin bu fiyatlandırması oldukça absürt. 10 oyun için ayda 29 lira, yersen...
  • 65 lira senelik 7.3 euroya denk gelmekte.mümkün değil böyle bir fiyatlandırma. yarın 250 lira olarak düzeltirler.
  • 9 mart tarihine kadar steam'de 5.80 tl, ps store'da 8 tl.
    otomatik yenilemeyi kapamayı untumayın.
  • playstation ekraninda 12 ayda bir 169 tl yazarken, ödeme ekranında 250 gösteren platform.

anlayamadım gitti.

169
    250
  • sims 4, nfs heat, fifa 21( 1 ekim diyor.)

65 tl bedava.
  • 31 ağustosda steam'e gelecek yeni aylık ödeme sistemli servis. eski ismi ea access idi fakat ea bu ismi değiştirip ea play'i uygun görmüş.

türkiyeye özel yapılan fiyatlandırma ile aylık 12, yıllık 65 tl'ye çok büyük olmasada fiyatının hakkını verecek bir kütüphaneye sahip oluyoruz.

ayrıca yeni çıkacak olan oyunlara 10 saatlik deneme oynanışı imkanı verecekmiş. eğer oyun 10 saatte bitiyorsa bunun dengesini nasıl yapacaklar düşündürücü.

oyunları teker teker sıralamaktansa buraya steam sayfasını bırakayım ordan şey edersiniz.
    ea play steam sayfası

edit: çıkış günü fiyatı neredeyse 3 katına çıkarmak zaten ea'den beklenebilirdi birtek.

uzun süre sonra gelen edit 2: microsoft'un kendi sitesinden steam da çıkış fiyatı olan fiyattan satın alabiliyoruz.
  • az önce gelen mail ile öğrendiğim kadarıyla 250 liralık yıllık abonelik 1500 liraya çıkmış. allahtan psn'e zam haberleri gelince bunu da 2030 yılına kadar almışım.
hesabın var mı? giriş yap