şükela:  tümü | bugün
 • insan karşısındaki insanı kendisi gibi zannedermiş eline henüz fırsat geçmemiş tatlı su hümanistleri sizi. *

  not: türkiye'de yaşanan bu garip, anlamsız ve rezalet tablolarla uzaktan yakından hiçbir alakam bulunmamaktadır. ama bizim bazı ekşiciler genelleme yapmakta çığır açtığı için yazıyorum bunu.

  edit: şahıs ekran görüntüsünü (bana ait olan) kendisine cevap olarak yazdığımı düşünmüş. işte bu kafada olan adamlara ne desen boş. neyse kuduradurun siz.
 • bence eğlenceli bir tip. al karşına, sohbet et, ister orada gül ister evde gül. sevimli. güldürüyor. garantili.
 • artık ilginç yazarları gördüğüm garip bir durum söz konusudur. şöyle ki, kendilerine ters gelen bir düşünceyi vurguladığımda, yağmur yağdığı an tak diye peydah olan şemsiye satıcıları gibi şıp diye damlıyorlar buraya adeta. bu kadar devriye atmanıza gerek yoktu. aktroll falan da değilim canlarım benim.

  ama engelleyen engellesin umrumda değil çünkü sidon'un da şurada (bkz: #61659451) dediği gibi; "ha engelledin mi, hiç uzulmedim, amacım zaten yeni bilgilere kapalı insanlara ulaşmak değil. söz konusu olan her şeyi tartisabilmek."

  olay budur yani.
 • nüfusun % 68'inin borçlu olması başlığında kendi entrysine referans vermiş.

  (bkz: islam/@eaglebunker)

  ne kulladığını gerçekten merak ettim. islam insanlara şunları şunları verir demiş, hiçbir referans yok. kuranda mı yazıyor, hadis mi var, cevap yok.

  sanırım bu halimiz islam yani modern kapitalist dinden ötürü demek falan istemiş. bilemedim.
 • önce şu açıdan bakmak gerekir. ben o kadar yazıyı kendi kafamdan uydurmuş olamam herhalde değil mi?

  özetle; sana (bilmeyen herkes de dahil) tavsiyem islâm tarihi, fıkıh, tefsir, hadis-i şerif, akaid ve peygamberimizin dönemini oku ve ilmini genişlet biraz. inançsız biri olsan da aç oku yani bir şey kaybetmezsin. hatta benim dediklerime bile bakma, kendin araştır bunları ama sosyal medya ve televizyonlarda sana verilenlere göre hareket etme her zaman. sadece bir tavsiye.
 • bir din tarafından toplumu dizayn etmek amacıyla oluşturulan emirlere ve yasaklara kutsallık atfetmektedir.
  tıpkı fetö'cü olarak adlandırılan kişilerin bir şahıs tarafından toplumu dizayn etmek amacıyla oluşturulan emirlere ve yasaklara kutsallık atfederek kandırıldıkları gibi kandırıldığının söylenmesi mümkündür.

  bir müslüman olmanın ilk şartlarından biri domuzun günah olduğunu düşünmektir. domuz günah diyenin ise yapacağı şey kendini akıl hastanesine kapatmak olmalıdır. bu müslümanlar neden 21. yüzyılda yaşamaktan bu kadar korkuyorlar anlamıyorum. domuz günah diyen birine kul olup ibadet etmek de başlı başına bir akıl tutulmasıdır zaten.

  islamın önerdiğini iddia ettiğiniz yaşam tarzı irse ev - eş - iş - araba da tam bir sığ inanç olmuş.

  21. yüzyılda yaşıyoruz. 21. yüzyılda yaşıyoruz. 21. yüzyılda yaşıyoruz.
  ve üzgünüm ben senin islam ahlakı çok güzel gelsene fikrini yanlış buluyorum.
  o islam ahlakı kutsal kitabını yırtarsam veya domuz günah demiş olan tarihteki tüm insanlara bir bir saydırırsam devam etmeyecektir çünkü.

  insanlara islam tarihi vs. okumalarını öneriyor.
  ya sen diğer dinleri okudun mu. (ibrahimi olanları söylemiyorum onlar aynen islam gibi hatalı)

  bu arada beni ateist zannetmeden önce ateist değil paganizmin modern olan yönüne inanan bir şahısım.

  domuz sağlığa zararlıdır onun için yasaklanmıştır diye viyaklamadan önce de hemen söyleyeyim önemli olan domuzun sağlığa zararlı olup olmaması değil bir dinin bir yiyeceğin yenilmesini yasaklama hakkı olup olmamasıdır.

  vejateryenler de et yemiyor (dine bağlı olarak yapanlar hariç değerlendirmedir) ama onlar bile herkese et yeme demeye başlarsa bu zararlı tehlikeli cezalandırılması gereken bir eylem halini alır.

  tıpkı bir doktorun sigara içip içmediğini dahi bilmediği bir hastasına sigara sağlığa zararlıdır demesinin bile suç olması gerektiği gibi (not: sigara içmiyorum)
 • (bkz: #64487812)

  bu entry'den sonra yediği ayar için; (bkz: #64491879)

  sorun değil bunlar için aslında. reisleri çıkar bunlar oyun, batının yalanları, lobi, vs. der bunların da içi rahatlar zaten.
 • osmanli devleti'nde kardes katli'ni devletin bekasi icin goren ancak sorsan devletinin bekasi icin yaptigini soyleyecek burmali askerin bebege iskence etmesine kalbi sizlayan, dol israfi yazarimsi. beyin 404 not found olunca fikirler de tutarsiz oluyor.
 • (bkz: başlıklarını engelle) ve ek olarak (bkz: engelle).