şükela:  tümü | bugün
  • bence eğlenceli bir tip. al karşına, sohbet et, ister orada gül ister evde gül. sevimli. güldürüyor. garantili.
  • nüfusun % 68'inin borçlu olması başlığında kendi entrysine referans vermiş.

(bkz: islam/@eaglebunker)

ne kulladığını gerçekten merak ettim. islam insanlara şunları şunları verir demiş, hiçbir referans yok. kuranda mı yazıyor, hadis mi var, cevap yok.

sanırım bu halimiz islam yani modern kapitalist dinden ötürü demek falan istemiş. bilemedim.
  • bir din tarafından toplumu dizayn etmek amacıyla oluşturulan emirlere ve yasaklara kutsallık atfetmektedir.
    tıpkı fetö'cü olarak adlandırılan kişilerin bir şahıs tarafından toplumu dizayn etmek amacıyla oluşturulan emirlere ve yasaklara kutsallık atfederek kandırıldıkları gibi kandırıldığının söylenmesi mümkündür.

bir müslüman olmanın ilk şartlarından biri domuzun günah olduğunu düşünmektir. domuz günah diyenin ise yapacağı şey kendini akıl hastanesine kapatmak olmalıdır. bu müslümanlar neden 21. yüzyılda yaşamaktan bu kadar korkuyorlar anlamıyorum. domuz günah diyen birine kul olup ibadet etmek de başlı başına bir akıl tutulmasıdır zaten.

islamın önerdiğini iddia ettiğiniz yaşam tarzı irse ev - eş - iş - araba da tam bir sığ inanç olmuş.

21. yüzyılda yaşıyoruz. 21. yüzyılda yaşıyoruz. 21. yüzyılda yaşıyoruz.
    ve üzgünüm ben senin islam ahlakı çok güzel gelsene fikrini yanlış buluyorum.
    o islam ahlakı kutsal kitabını yırtarsam veya domuz günah demiş olan tarihteki tüm insanlara bir bir saydırırsam devam etmeyecektir çünkü.

insanlara islam tarihi vs. okumalarını öneriyor.
    ya sen diğer dinleri okudun mu. (ibrahimi olanları söylemiyorum onlar aynen islam gibi hatalı)

bu arada beni ateist zannetmeden önce ateist değil paganizmin modern olan yönüne inanan bir şahısım.

domuz sağlığa zararlıdır onun için yasaklanmıştır diye viyaklamadan önce de hemen söyleyeyim önemli olan domuzun sağlığa zararlı olup olmaması değil bir dinin bir yiyeceğin yenilmesini yasaklama hakkı olup olmamasıdır.

vejateryenler de et yemiyor (dine bağlı olarak yapanlar hariç değerlendirmedir) ama onlar bile herkese et yeme demeye başlarsa bu zararlı tehlikeli cezalandırılması gereken bir eylem halini alır.

tıpkı bir doktorun sigara içip içmediğini dahi bilmediği bir hastasına sigara sağlığa zararlıdır demesinin bile suç olması gerektiği gibi (not: sigara içmiyorum)
  • (bkz: #64487812)

bu entry'den sonra yediği ayar için; (bkz: #64491879)

sorun değil bunlar için aslında. reisleri çıkar bunlar oyun, batının yalanları, lobi, vs. der bunların da içi rahatlar zaten.
  • osmanli devleti'nde kardes katli'ni devletin bekasi icin goren ancak sorsan devletinin bekasi icin yaptigini soyleyecek burmali askerin bebege iskence etmesine kalbi sizlayan, dol israfi yazarimsi. beyin 404 not found olunca fikirler de tutarsiz oluyor.
  • (bkz: başlıklarını engelle) ve ek olarak (bkz: engelle).
  • (bkz: #65513711)
    (bkz: #65511391)
    (bkz: #65510972)

aynı başlığa flood atan, che'den mahir çayan'a; ibrahim kaypakkaya'dan deniz gezmiş'e tüm devrimcilere hakaretler yağdıran; her entry'sinden cehâlet akan, bir şekilde yazar olmuş çaylak.

(bkz: varsa cesaretiniz gelin)

edit: başlığa flood atmaya devam etmektedir. (bkz: #65514025)

muhtemelen daha da editlenecektir. kirlilik yaratmaması dileğiyle...

edit 2: ne demiştik; varsa cesaretiniz gelin. attığı tüm flood'ları tek entry'de edit şeklinde toplamıştır. sanırım buna korku diyorlardı. mahir çayan'ın gölgesinde duramayacak adamların her türlü geri adımlarını izlemek pek güzel oluyor, aferin.

edit 3: uçurulma korkusudur. yazar niçin yazdıklarından ötürü rezil olacağını düşünüyor anlamak mümkün değil. "rezil" entry'ler girdiğinin farkında olmasından ötürü olabilir. farkındalık da güzeldir.
  • anladığım kadarıyla bolşeviklerin hayatını silkip atmış yazar. yakında beşar'cı, alevi-nusayri, kemalist, şaman türkçü tayfalar da bir araya gelir, allah'sızlar koalisyonu nick altında buluşur.

hayatlarını moskof cariyesi olarak sürdürmek isteyenler, 1908'deki çapulcu sürüsünün ideolojisini paylaşan ittihatçı artıkları, orta asya'ya dönmek isteyen şamanist bozuntuları, tarihi çapulculara yardım ve yataklık ile geçmiş celâli torunları; bugün türkiye'yi türkiye yapan yegâne şeye, islâmiyet'e düşman. bu sözlükte de biri islâm, osmanlı desin, hemen başına üşüşüyorlar.

lakin çatlasanız da, patlasanız da veya hiç ilgilenmeseniz dahi bu topraklarda islâm yenilmeyecek. orta doğu'da islâmsız bir gelecek tasavvur edilemez. ister bolşevik olun, ister kemalist, ister şaman.

bu topraklar 1000 yıldır müslüman türklerin. kim gelip alacak? tabii ki de hiç kimse, 10 asır evvel nasılsa gelecekte de böyle kalacak.

çok kasmayın yani internet köşelerinde.
  • adamdır. şu kokuşmuş, kendi benliğinden çevresinden dejenere olmuşları barındıran sözlükte, beni umutlandıran şahıslardan birisidir.