şükela:  tümü | bugün
 • eskilerin 21.co'su, beleş bitcoin kazanmak isteyenlerin adresi. legit olduğu kesin, çünkü sitede bahsedilen kişilerin verified twitter adreslerinden paylaştıklarını gördüm.

  referral sistemi gelmiş, buradan üye olabilirsiniz dilerseniz. üye olup, verify etmeniz (yani iş/üniversite emailinizi verip, gelen maili onaylamanız) yeterli.

  üye olup, ilginizi çeken ya da belli bir uzmanlığınız olan listelere giriyorsunuz (facebook users, python coders vs.). ilk tarz gruplar pek para getirmiyor ancak, ikinci tarz gruplar soru sorarak aldığı için hem girmesi zor, hem de payout'u yüksek.

  kısaca insanlar "python userlara şu soruları sormak istiyorum" diyorlar ve sizin de üye olduğunuz bir listeye anketimsi 2-3 soru yolluyorlar. o listenin de user başına bir ücreti var, siz de soruyu cevaplayarak para kazanıyorsunuz (bitcoin olarak store ediyor sistem, ama listeye para ödeyenler dolar ödüyor).

  herhangi bir referral sistemi yok (derken referral geldi). insanlar size kişisel soru da sorabilirler, bunun için soru başı bi ücret belirleyebilirsiniz. mesela earn.com sayfanızı twitterınızdan paylaşırsınız, birileri size bi şey sormak istediğinde oradan para ödeyerek sorabilirler, tabii bu durum siz ünlüyseniz ya da bi konuda uzmanlaşmışsanız vs. geçerlidir, ya da arkadaşlarınıza söyleyin soru sorsunlar size parayla :)

  bitcoinlerinizi direk walletınıza ya da coinbase hesabınıza cekebilirsiniz. benim önerim özellikle "digital currency buyers" tarzı bi liste vardı, ona girmeniz. buradan
 • referans sistemine geçmişler.
  dolar yoluyla bitcoin kazanabileceğiniz bir site. üye olduktan sonra ilgi alanınız olan listelere girip gelen anketleri yanıtlıyorsunuz, bu sayede para kazanıp istediğiniz zaman paranızı walletlere aktarabiliyorsunuz.

  referanslı üyelik: https://earn.com/…luck/referral/?a=srot5zcksq108a8j
  her onaylanmış hesapla üyelik açanlar için $1 vaat ediyorlar.
 • ilgi alaninizla alakali sorulari cevaplayarak ve mikro gorevleri yerine getirerek para kazanabileceginiz guzel yer. yakinda kendi coinleri icin ico yapacaklar.

  ico'ya katilmak ya da sadece uye olmak ve baskalarina yardim ederek kriptopara kazanmak icin burdan.