şükela:  tümü | bugün
  • muhammad ali nin "yediğim en sert yumruktu" açıklamasına konu olmuş ağır sıklet boksörü.
    joe bugner, larry holmes, randall "tex" cobb, ron lyle ve ken norton .(bunlar 70 lerin en sonularının en baba ağır sıklet boksörleridir) da aynı şeyleri söylediğinden bu abinin yumruklarının sert olduğunun bir gerçek olduğu sonucuna ulaşılabilinir.

boks sonrası hayatı ise bunalımlı bir eski sporcu filmine örnektir. ilk zamanlar popularite devam ederken rocky 3 ün çekimlerinde sly la antrenman partneri olarak çalışmış (hatta sly ın yeterince sert vurmuyorsun isyanına cevaben çıkardığı bir karaciğer yoklamasıyla sly ı tuvalete kusmaya ve ardından da hastaneye rontgene yollamıştır), daha sonra ise gece kulüplerinde bodyguardlığı da içeren bir takım boktan işler yapmıştır. ondan da sonra ise aralarında george foreman ın da bulunduğu emekli olmuş ama parası da bitmek üzere olan boksörler kilisesinin himayesinde rahiplik, misyonerlik vb gibi işlere girmiştir. ama bütün bu emeklilik dönemi hareketleri gelmiş geçmiş en sert vuran boksör tarzı isimlendirmelerde aday olmasına ve kazanmasına engel olmamıştır.

not: george foreman ın daha sonra dini imanı ikinci plana atıp portatif mangal işinden köşeyi döndüğü gerçeği yukarıda anlattıklarıma halel getirmez.
  • ring magazine'in tüm zamanların en sert yumruk atan 100 boksörü listesinde 10. sıradadır. muhammed ali onun için 'frazier'dan sonra, yediğim en sert yumruk onunkiydi' demiştir. ron lyle 'karşılaştığım en sıkı yumruklara sahipti ve buna foreman dahil. bana öyle bir vurdu ki ayaklarım... aniden zeminle buluştum. daha önce böyle bir yumruk yememiştim.' ve larry holmes da 'shavers yediğim en sağlam yumruğu atan adamdı. ali'nin yumruğu shavers'ınkiyle karşılıştırılamaz bile.' demiştir.

boksun altın yılları diye bilinen '70'lerin dev boksörlerinin earnie shavers'ın yumrukları için yedikleri en sert yumruk olduğunu söylemeleri benim için ring magazinin listesini geçersiz kılıyor. tanıma dünyanın gelmiş geçmiş en sert yumruklarını atan adam diyebiliriz o nedenle.
  • ali ile olan maçı öncesindeki değişik bir muameleye maruz kalmış puncher of the century. ali'nin yüz ifadesi mükemmel yalnız*
    http://youtu.be/vgjbxcvnpl4?t=2m58s
  • mike tyson'dan daha fazla mike tyson stilinde, yer yer muhammed ali hızında, frazier ve foreman'dan daha sert yumruklarıyla eski total boksör.
    öyle bir garda sahipti ki tam kapandığında hiçbir yumruk yüzünü bulamazdı.
    joshua'cılara selam olsun.
  • roy tiger williams gibi bir hayvanı nakavt etmiş boksördür.

lakabı kara destroyer'dir.

sıkça eldiven patlatmıştır.

sağ yumruğunu ali'ye vurduktan sonra ali iplere tutunmuş, 3 adam geri gitmiştir.