şükela:  tümü | bugün
  • uc yilda tasarlanan yeni apple kulakligiymis
  • apple'ın yeni kulaklıklarıymış. yeni ipod touch, ipod nano ve iphone 5 ile birlikte gelecekmiş.
    http://d35lb3dl296zwu.cloudfront.net/…one5_0939.jpg
  • görsel tasarımı hoş olsa da performansı merak konusudur. zira iki kez ipod almış bir insan olarak apple ürünlerinin yanında gelen beyaz kulaklıkların gayet dandik olduğunu bilen bir insanım.
  • iphonedo gözünden şirinlerin saç kurutma makinesidir.

edit: yıllarca eski tip iphone kulaklığı kullandım nedense o bana daha rahat geliyor bu kulaklıklardan. silikon çerçevesi falan daha bi duruyordu kulakta, ses olarak ise eskisine göre daha iyi. ses aç kapa play pause kısmı ise eskisine göre harbi dandik olmuş bence. eskisinde daha bi yumuşak dokunmatik gibi bir şeydi, şimdi bildiğin mouse olmuş tıklıyorsun falan ve gereksiz yere kontrol kısmı büyümüş.
  • apple kulaklıklarının tipik kablo malzemesinin dayanıksızlığının bu yeni kulaklıklarda da sorun olup olmadığına dair bir şey söylemem için çok erken ama ses performansı bu boyuttaki bir kulaklık için beni oldukça şaşırttı.
  • performans olarak geyet ileride, oldukca sasirtti beni. kablosu his olarak eskisinden daha kalitesizmis gibi hissettirse de ses performansi ile toparladi. uzun sure kullandiktan sonra dayanikliligini degerlendiririz.
  • bir sennheiser kullanıcısı olarak dışarı ses vermesi haricinde ileri düzeyde beğendiğim kulaklıklardır. apple yapmış diyebileceğimiz ürünlerden biri.
  • benim gibi kulak içi kulaklıkları rahat kullanamayanlar için şahane bir buluş. hem her kulağa uygun hem ses kalitesi harika.
  • ses kalitesi hissedilir derecede artmis (ozellikle baslar), kulak icinde de inanilmaz rahat. ses yalitmiyor ama zaten yalitmamasi daha iyi, zira cogu kisi bu kulakliklari telefonda konusmak icin de kullaniyor. mikrofon kalitesi de iyi. eger iyi bir kulaklik istiyorsaniz 30 dolara (abd satis fiyati) gayet iyi bir secim.
  • sahip olduğum her cihazın geçtiği "çamaşır makinesinde yıkanma" testinden başarıyla geçmiş bulunan, mis gibi klorak kokmakta olan kulaklığım.