• yillardir bbcde yayini devam eden dogu londrali cockney kardeslerin hayatini anlatan pembemsi dizi
  • bir dönemler haluk bilginerin de rol aldığı ingiliz dizisi.
  • renk skalasında bir yere koymamız gerekirse pembeden cok
    mora yakısan, hic de sıradan olmayan hayatların anlatıldıgı, binbir turlu rezaletin hırla gittigi pek brit seri
  • jenerik muzigi guzeldir. iste hayatiniz programinda gibi hissederim her dinleyisimde.
  • hiç de pembe olmayan, hatta resmen gri dizi, zira karakterler kavga ederlerken havada ağızlarından fışkıran tükürükler uçuşur, ortanın altı gelir düzeyine sahip "albert square" sakinlerinin hayatını anlatır, ancak olaylar arasıra amerikan pembe dizilerine parmak ısırttırıcak derecede çapraşıklaşır, mesela zoe geçenlerde ablası sandığı hatunun aslında annesi olduğunu, amcası sandığı adamın da ablası sandığı annesini daha küçük bi kızken iğfal etmiş olmak suretiyle babası olduğunu öğrenmiş, ekran başındaki bana oha dedirtmiştir.
  • pazar günleri elimde çayım ve sigaramla omnibus'ını seyretmenin yıllardır en büyük keyiflerimden biri olduğu dizi, 3 bölüm arka arkaya, bitmek bilmez, pek güzel olur.
  • (bkz: queen vic)
  • ingilizlerin bile artık bezdigi ve bbc'deki diziler hakkında konusulurken "eastendeeeerrrrrssss!" deyip gülerek biralarından büyük yudumlar aldıkları(ki onlar için cok sıradan bir durum ama sanki bana,daha çok, diziyi unutmaya çalısıyorlarmıs gibi geldi!:)), benim ise "pub isletmek istiyorum!" dememe yolaçan, daha uzun yıllar sürecegine inandıgım dizi.
  • ingilizlerin ne kadar iyi rol yapabildiğini gösterdiği çok ba$arılı dizi. ingilizce öğrenen insanların ya da telaffuz ve algılama çalı$maları yapan ki$ilerin, izlemesinin gerçek hayattaki ingilizce'yi kavramaları açısından çok faydalı ollduğu bbc yapımı.
  • haluk bilginer ve diğer türk'ün oynadığı bölümler 1985-86-87 sezonlarında oynamıştır.
hesabın var mı? giriş yap