• bunların bir uçağıyla 4.5 saatlik yolculuğum sonucunda şuan orta kulak problemi yaşıyorum ve sanırım kalıcı bir hasar zira seyahatin üzerinden 7 yıl geçti. tamam memlekete otobüsle gidemeyeceğim paraya fransa'ya uçmuştum o zamanlar ama yaş geçince insan sağlığın kıymetini anlıyor. zaten kulak ağrısı 1 diş ağrısı 2. kabir azabı resmen.
  • cok orospu cocugu bir sirket. eger 5 10 euro fark varsa baska havayolu tercih edilmelidir.
  • germanwings kazasından sonra kopitte tek pilotun kalmasını yasaklayan bir uygulamayı acilen devreye almıştır. norwegian air sonrası bu kararı alan benim duyduğum 2. havayolu şirketidir.
  • ucus sirasinda kokpitte her zaman ucus ekibinden iki kisi bulunmasi uygulamasini yarin baslatacak havayolu sirketi.
  • ucuz etin yahnisi yavan olur söyleminin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu durumlar bu firma tarafından sağlanabilir. seyahatinizden 2 ay öncesinden bilet almıyorsanız şuan hemen easyjet'in açık olan websitesini kapatın, çünkü, 20-30 euro daha ucuzu uçmaya değmeyecektir. onun yerine önerebileceğim bir başka fakir edebiyatı eseri:
    (bkz: ryanair)

bagaj konusunda kıllak çıkartmaları mümlün. fakat check-in masasında bavulunuzu bagaja yollamalarını sağlarsanız, ek olarak küçük bir çantayla uçağa binmeniz mümkün. son olarak uzun süreli uçuş yapmayacaksınız (2saatten daha az kesin) easy jet hesaba kitaba uygundur.
  • afrika'da insanlarin asilanabilmesi icin yolculardan yardim toplayan sirket. bir ayda milyonlarca yolcu ucurmuslar, hepsinden ortalama 1 euro gelse iyi para. bir de thy ya da pegasus toplasa tek kurus vermem ama avrupa'da biliyorsun ki bu paralari cukkalayamazlar. ebelerini sikerler boyle bi durumda.
    onerim denk gelenlerin yardimlarini esirgememeleri. yiyecek bir sey alacaktim, lan dedim biraz daha sabredeyim bir saat yol. onun parasini bagislayip bir sey yemedim. bir asi fazladan uretilse, bir cocugun hayatini kurtarmak ya da daha iyi yasamasini saglamak icin en ufak bir yardımı dokunursa ne mutlu bana.
    ayrica easyjet aylik dergisinde toplanan yardim miktarini yaziyor surekli.
  • el bagajinda kilo sinirlandirmasi olmayan ucuz havayolu sirketi.
  • skyscanner müşterilerince en iyi havayolu firması seçilmiş.

http://www.telegraph.co.uk/…ding-to-skyscanner.html
  • ulan madem uçak fobin var, madem low-cost uçuş en tiksindiğin şey şu hayattaki, ne diye gidip bu adamlardan bilet alıyorsun? yanlış anlaşılmasın bileti daha birkaç saat önce aldım ve uçuşa da daha bir ay var. ama daha gecesi dolmadan stres oldum amk. bu da son hatam olsun ne diyeyim. hayır parasında da değilim fakat arkadaş 30 euro'ya da bilet mi olur allasen ya? neyse güya tasarruf yaptığımız parayla da uçakta viski içecegiz artık. o değil sıkış tepiş binicez, ben ki stres yapıyorum diye el bagajı almayan adamım, nasıl bir salaklık bu yarappim? sağ salim bi inseydi şu uçak.
  • 22 mart 2016 brüksel havalimanında patlamasindan sonra butun operasyonlarini lille'e kaydirmis havayolu sirketi. lille'den bruksel'e uretsiz transfer hizmeti sunuyorlar ancak tersi yonde ulasim yolculara kalmis. yine de yolcularin tren, otobus ve araba kiralama masrafini geri odeyeceklerini acikladilar. ayrica ucusu sabah erken olan yolcular bir gece onceden lille'e gidip yerel bir otelde kaldiklari takdirde bunun masrafi da iade edilecekmis.
hesabın var mı? giriş yap