şükela:  tümü | bugün
  • kimse tarafindan bilinmiyor olmasina inanilmaz sasirdigim, hayalini kurdugum olayi gerceklestirmis, https://www.eatthismuch.com/ sitesinde ikamet eden otomatik beslenme planlayici. ayrica ayni isimli bir app'i de mevcut.

bir hesap acip beslenme tercihlerinizi giriyorsunuz. seceneklerde standart, paleo, vejateryan, vegan, atkins/ketojen ve akdeniz secenekleri var. ayrica yemediginiz veya alerjiniz olan baska gidalar varsa onlari da giriyorsunuz. günlük bütcenizi belirliyorsunuz. size cikarilacak listenin neye odaklanmasini istedigini söylüyorsunuz. mesela benim makrolar tutsun gerisi önemli degil diyebilirsiniz veya bütceye uy yeter gibi. sonra size kilonuza ve hedeflerinize göre günlük (eger abonelik alirsaniz haftalik) listeler cikartiyor.

iki haftalik ücretsiz abonelikten faydalaniyorum 3 gündür. hayatimi inanilmaz degistirdi desem yeridir. kalorilere uygun ne yiyecegim diye düsünmekten tamamen kurtuldum. günde en az 25 gram lifli gida tüketimine dikkat ettigi icin, ulan yeterince lif aliyor muyum diye dert etmekten kurtuldum. abonelikte leftover diye bir özellik var, bir aksamdan yemek yapiyorum sonraki iki gün öglen o yemegi yanima alip okula gidiyorum, ögle yemekleri benim icin cok kolaylasti. hangi ögünde ne kadar zamaniniz oldugunu, ne zorlukta yemek yapabildiginizi, ögünlerin ne büyüklükte olacagini (ara ögünleri ufak tutmak gibi) akliniza gelebilecek her seyi düsünmüsler. size cikardigi tarifi begenmezseniz shuffle diyip baska bir yiyecek talep edebiliyorsunuz. kendi tariflerinizi olusturup bunlarla takilacagim ben veya bu bana verdigin tarifi cok begendim, arada bunu getir diyebiliyorsunuz.

resmen asik oldum siteye. hep hayalini kuruyordum, keske ben ugrasip yapsaydim ama adamlar yapmis be abi. helal olsun.