şükela:  tümü | bugün
  • ankara tepe prime'da faaliyet gösteren, güzel yemeklere lakin lakayt çalışanlara sahip mekan.
  • yemekleri ve servis kalitesi muhteşem olan mekan.

dün gece, 14-16 kişilik kalabalık bir grup ile saat 21.00 civarı bir şeyler yemek için. tepe prime avenue'ya gittik. en baştan asıl hedef newcastle olmasına rağmen orada yer bulamadığımızıdan açık hissine de karşı koyamadığımızdan buraya geçtik. bülent diye bir çalışanı var buranın. hatrı sayılır derecede farklı mekanda yemek yemiş bir insan olarak söyleyebilirim ki hayatım boyunca gördüğüm en ilgili garson kendisi idi. yemek - içecek tavsiyeleri, menüde sorulan herşeyi başarı ile anlatması ve müşteri ile olan ilişkisi ile gerçek anlamda işini hakkıyla yapan bir insandı.

yemeklerine gelince, et ve tavuk strogonofları çok lezzetli, sunumu çok iyi. makarnalarının porsiyonları büyük sosları lezzetli. rakı istediğinizde yanında ufak bir peynir de getiriyorlar. salatalarının tadını bilemeyeceğim ama gözü doyuruyor. fiyatlar makul bira 8 lira, rakı 10 lira, tavuk yemekleri 12-17, et yemekleri 17-25 arası değişiyor. makarnalar 10-15 arası. kahvaltısının da iyi olduğunu söylüyorlar, fakat henüz denemedim.

bence mekanın tek eksiği tasarımının daha iy yapılabilecek olması. ama şayet piyasada tutunabilirse bu eksikliği de giderebileceklerini düşünüyorum.
  • adı fit olup kendisinin özel ve güzel bir nanesi olmayan yer. ayrıca salata için limon istediğinizde sirke getiren, ve siparişlerin yarısını getirmeyi unutan mekan. tepe prime'a gidiyorsanız aman aman diyelim, boşa vakit ve para harcanmaması gereken, yanlışlıkla bir şeyler sipariş edildiyse bir an evvel bitirilip newcastle'a kaçılması gereken yer
  • çok uzun ömürlü olacağını düşünmediğim mekan. hiç bir özelliği yok, hatta bunun için çabalarıda yok
  • birer şubeleri de, istanbul marmara forum, ankara cepa avm ve ankara bilkent üniversitesi doğu kampüs'te bulunan leziz mekan.
  • kahvaltı
    ara öğün
    öğle yemeği
    ara öğün
    akşam yemeği

şeklinde bir kutu içerisinde bir avuç yemek adı altında catering şirketlerinin yemek artıklarını paketleyen ve içine bir iki avuç kuruyemiş, meyve koyarak paketleyen ve bunu tam olarak 45 tl + kdv'ye satan, zayıflamak isteyenlerin duygularını maddi olarak sömüren, onları kandıran ankara firmasıdır.
  • samsun'da bulvar avm adlı yerde bulunan mekan. nedense buraya oturdum ve şinitzel sipariş ettim, keşke etmeseydim (oh shit). kendim kaşındım, gidip pide, döner falan yesene be adam.. şinitzel arkadaşı marketlerde satılan ürünlerden kakalıyorlar galiba. ayrıca, yanında gelen patates kızartması da oldukça bayıktı. yine yanında gelen domates ve salatalıklar da biri bizi yese de göçüp gitsek bu diyardan dercesine bitap durumdaydı; kaç günlükse artık.. kısacası, başarısız bir deneyimdi.. oldu artık, kaşındık bir kere..