şükela:  tümü | bugün
57 entry daha
  • 8. sınıflarda ingilizce kitabı oldukça ağır, metinler çocukların tek seferde anlayabileceği bir dilde değil. bu, eba tv'deki zaman kısıtlamasından kaynaklı konuların hızlıca işlenip geçiliyor ve bu da çocukları paniğe sevk ediyor. üniversitelerde yere göğe sığdırılamayacak öğretilen o communicative approach yurdum gerçekliğinde karşılık bulmuyor.

ayrıca 8. sınıf ıngilizce dersini anlatan hocam, allah aşkına yayına çıkmadan önce telaffuz kontrolü yapın…
  • türkçe öğretmenlerinin açık e, kapalı e farkını bilmemesi veya önemsememesi dikkatimi çekti.

bu sabahki 5. sınıf türkçe öğretmeni "geeançler" diyor, 6. sınıf türkçe öğretmeni "heam... heam..." diyor.

diksiyonu böyle bozuk öğretmenleri özel olarak mı seçtiniz?
  • lise kanalı için konuşayım.
    tonton matematikçi cidden çok iyi. anlatım stili yeni nesil sorulara uygun. öğrencinin ilgisini diri de tutabiliyor.

kalın sesli fizikçi fiyasko. adam cümlenin sonunu getirene kadar başını unutuyorum. o yüzden anlatım stilini değerlendiremedim. bence dersten soğutur.

ortaokul ingilizcesine baktım kadının tonlaması berbat öğrencinin bir şey anlaması mümkün değil.

türkçeci kadın ağzını yaya yaya konuşuyor sinirim bozuldu.

bir de ders öncesi egzersiz videosu yapmışlar öğretmen sınıfta öğrencilerle ısınma hareketi yapıyor. çok hoşuma gitti güzel fikir kesinlikle.
10 entry daha