şükela:  tümü | bugün
  • okullarımızda da eğitim böyle ise vah halimize.

zaten virüsten içimiz sıkılmış, bunun üstüne öğretmen de sanki yastaymış gibi kapkara giyinmiş.

bir an önce ders bitsin de gideyim düşüncesi var herhalde. at koşturur gibi anlatıyor, hiç es vermiyor, sorduğu sorulara bi an bile cevap beklemiyor.

öğretmen ruhsuz, hiç gülümsemeden masal anlatıyor. karşısındakinin ilkokul çocuğu olduğunu bilmiyor galiba.
  • lise kanalında sordum sarı çiçeğe yayınlanıyor.
  • her zaman olduğu gibi yine sasirtmadilar. ortaokul ve lisede öğleden sonraki dersler full din ve arapça.
  • şu dersleri şenol hoca, tonguç akademi, benim hocam ekibi gibi kişiler anlatsa öğrenciler için daha iyi olmaz mıydı
  • kreşe giden oğlumla birlikte sabah 9 ile 9.30’daki ilkokul eğitimlerini izledik. benim 5,5 yaşındaki oğlan her şeyi biliyordu. sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.

eğer bu şekildeyse vay halimize.
  • ders aralarında "etkinlik" başlığı altında ilahi ve zikir dinletisi sunan eğitim kanalı.

başka sözüm yok hakim bey.
  • hic begenmedim ilkokul 1 dersini. sunu hizli bir sekilde okuym da geciyim seklinde kostura kostura okudu konuyu. soruyu soruyor cocuklara dusunme firsati vermeden hizlica cevabi soyluyor geciyor.
    ha tv programina sigmak icin yapiyorlarsa; 2 kanal uzerinden ver kardesim her sinifi 1 saat degil 3 saat yap.

edit: bu islerin en uzman kisisi olarak olayin teknik yonune de deginmek istiyorum. altyapi olarak hazirlikli olmadiginiz bir olcekte is yapacaksaniz bunu neden merkezi sunuculardan yapiyorsunuz ya? hic bir sey yapamiyorsaniz her ogretmen bi fb sayfasi acsin kendi sinifi icin; live stream yapsin ordan. an azindan battle-tested bir altyapi kullanmis olursunuz.
  • lisego için çekilen videolar eba tv üzerinden gösteriliyor. önceden lisego yıllık ders paketi olarak satın alınabilen bir siteydi,amaçları derslere ve üniversite sınavına hazırlık olarak başlamıştı. sanırım şimdi sebit meb ile içerik anlaşması ile hepsi eba’ya yüklenmiş. bu yüzden çok hızlı anlattı, çocuklara düşünme süresi vermedi, yetersiz gibi söylemler bir şey ifade etmiyor. zira bu videolar bu virüs olayından daha önce derslere takviye niteliğinde hazırlanmış. eğer yeni çekilen videolar ise (öyle olduğunu sanmıyorum çünkü lisego yazıyor) o zaman eleştirileri hak ediyor.

edit: ilkokul geçen hafta eba ve trt stüdyolarında çekilmiş özelden @pazarlarierkenkalkan bildirdi.
  • bildiğin açık öğretim.
  • oğlan 4. sınıfta. sabah yayın başladığından bu yana kardeşi ile tüm dersleri izlediler hala izliyorlar. hipnoz olmuş gibiler. arada yayınlanan çizgi filmleri de aynı ciddiyetle izliyorlar.

oğlum senin dersin 12'de, bak enerjin falan kalmayacak yeter kapat diyorum. bi dakka anne, yana çekil bi diyor. neler oluyor anlamadım...