şükela:  tümü | bugün
  • eski çocuklara çaktırmadan yeni çocuklar yapmak için kullanılan bölme. su sesi güzel bir beyaz gürültü kaynağı zira.
  • bir evdeki en güzel şeylerden biridir. gizli bir sığınak gibi sadece sizin kullandığınız yegane mekandır evdeki. küçğk evlerde iptal edilip dolap olarak da kullanılır.
  • aha da benim aklıma gelen şeyi çok güzel karikatür yapmışlar. ilgili karikatür
  • inanılmaz konfor sağlayan banyo. oda adeta evde yaşayan diğer üyelerden bağımsız bir ev gibi oluyor. duş jellerin, parfümlerin, ağdan cımbızın ne varsa ortalıkta durabilir. bir de odanın mini bir mutfağı ve bağımsız bir kapısı olsa tadından yenmez. *
  • (bkz: hamamlık), yüklük
    (bkz: gusülhane)
  • söyleme kolaylığından ötürü bizim de küçük banyo dediğimiz faydalı eser. özellikle evde misafir varken müthiş bir rahatlık sağlıyor. hamilelik, lohusalık gibi insanın rahatsız ve evin kalabalık olduğu zamanlarda daha bir kıymetli oluyor. büyük banyoyu şimdilik bebek yıkarken kullanıyoruz. o yüzden cok da kirlenmiyor.
  • yatak odası olarak kullanılması öngörülmüş odada bulunan, genellikle küçük, hızlı duş imkanı sağlayan banyodur. yeni ev alacak kimseler için çoğunlukla tercih sebebidir.
  • gözlerim kapalı şekilde ayakta işeyip geldiğim yer. bazen de tişörtlerimin üstüne işiyorum.

hemen anlatayım ;

çok sevdiğim sözlük yazarı ve bunu okuyunca saldırıya geçmesi muhtemel embesil gerizekalı psikolojik deli bir mimar hatunun (özür dilerim iç mimar diyecektim ) nedenini anlayamadığım bir şekilde giyinme odasının içine monte ettiği için işemeye giderken yerdeki 20 tişörte basmak zorunda bırakıldığım alandır.

öhööm..

gerçekten çok estetik ve güzel yapılmış bir tanesine sahip olduğum için kendimi şanslı hissediyorum dostlar. hele o bilmem nerenin damarsız bilmem ne mermerleri yok mu.. mimari mucizesi..
  • hayatimda gordugum en gereksiz seylerden biri. santiyeciyim. gunde belki 30 defa imalat icin giriyorum bu alana. ve her girdigimde icimden guluyorum.

"rahat rahat sevisin. cocuklara yakalanmadan gecenin bi vakti dus alin. isterseniz banyo fantezisi yapin. hadi burasi sizin oyun alaniniz" seklinde dusunceler aklima her seferinde geliyor :)

bu nedir ya hu. istanbul'da evler zaten cuk kadar oldu. bir de ebeveyn banyosu eklendi iyice hucreye dondu evler.

ne yani, isemek icin cocuklarin kullandigi banyoyu mu kullanmayacaksin? sevistikten sonra dus almaktan niye cekiniyorsun. sabah kalkinca alirsin iste. bana komik geliyor sahsen.
  • dış ticaret uzmanıyım. günde en az 30 kere ithalat/ihracat için giriyorum. sabah akşam pompa anlayacağınız.

eyyorlamam bu kadar.