şükela:  tümü | bugün
  • http://www.ebrarbilgisayar.net/anasayfa/
    msi ge60 0nd'yi araştırırken adına rastladığım ve diğer 4 siteden daha uygun fiyat ve ödeme olanaklarına sahip gözüken e-ticaret sitesidir.
    yalnızca bilgisayar ve aksesuarları satışı yapılıyor.

bilgisayarımı ve bir sürü aksesuarını salı gecesi aldım ve çarşmba sabahı kargoya çıkarmak üzerelerken son dakikada yetişebildim. (sabah saat 9.45'te) adresi değiştirmek istediğimi, kargoyu yarın yollamalarını söyledim. akşama doğru tekrar arayıp fikir değiştirdiğimi sabaha acil olarak istediğimi söyledim. benim yerime kargoyla muhatap olup, fiyatları öğrenip beni tekrar aradılar ve şartları söylediler. kargonun istediği miktarın çok geldiğini ve ilk adresime yarın sabah yola çıkarılmasını istediğimi söyledim. yine aynı nezaketle tamam dediler ve bilgisayar sabah saatlerinde kargoya verildi.

normalde internetten çok sık alışveriş yaparım ama başıma gelen aksilikler ve sinirlendirilmelere zaten şirketlerin sayfalarında bolca rastladığım için benimkini de yazmanın lüzumsuz olduğunu düşünürdüm. ancak ben hayatımda bir e-ticaret sitesinden ilk kez böyle nezaket gördüm, belirtmem lazımdı.

beğendiğiniz ürünü üsküdar'daki mağazalarından elden alabiliyorsunuz, ödemesini de internetten yapabilme opsiyonunuz mevcut ve belirtmeniz durumunda başka birisi sizin yerinize gidip ürünü elden teslim alabiliyor.

edit: arkadaş şu internetten alışveriş kariyerimde ilk kez iyi hizmetle karşılaştım, yazayım dedim. kimse bu memlekette güzel şeyler de olduğuna inanmıyor herhalde. neyse biri bana da şu reklamlardan nasıl para kazanıldığını söylese ya lütfen. ya da eski bilgisayarımı alın lan gittigidiyor'da satıyorum. asus n51vn. 750'ye bırakırım.
  • 2012 yilindayiz, viral diye bir sey cikmis ve herkes bundan haberdar, fakat buna ragmen, sozlukte, 90'larin basarisiz reklam taktikleriyle pazarlanmaya calisilan bilgisayarci sitesiymis. yakinda flash tv'de, firma sahibini "5 kavanoz bal yaninda bilgisayar hediye ediyoruz" derken izleyebilirsiniz. hepsini gectim ebrar ne lan? ebrar diye bilgisayarci ismi mi olur? istediginiz kadar reklamini yapin bir kere buradan kaybediyor. fem ogrencilerine %20 indirimi de vardir bunlarin kesin.
  • bugün alışveriş yaptığım, alışveriş öncesi oldukça ilgili, ucuz site.

internette çıkan en ucuz sonuç olması nedeniyle ilgimi çekti ama kendileri hakkında pek bilgim olmadığından başta güvenemedim. isim de açıkçası olta gibi geldi, başlığı açan suser ile ilgili yazılan reklam temalı yorumlar da aklımı çeldi.

tabiki sordum başlık sahibine, verdiği cevap tatmin edici oldu, bir kaç başka yerde de araştırdıktan sonra sipariş verdim. 10 dk içinde ürün kargoya verildi, banka onayından sonra tabiki.

ups kargo ile çalışıyorlar, kargo ücreti dahil değil.

yarın ürün elime ulaşınca diğer detayları da burdan yazarım.

ürün bir saat kadar önce teslim edildi. hiçbir sıkıntı vs yok.

reklam diyen desteksiz sallayan arkadaşlar sakin olsun. site gayet ilgili ve hızlı çalışıyor.

bu fiyat politikası ile yakında bilinirlilikleri de artar. verdim şukularını.

çok alakasız; nexus 7 aldım, isteyen varsa bu siteden bakabilir. fiyat oldukça makul.

daha alakasız nexus 7 de oldukça başarılı.
  • pazartesi gunu alisveris yaptigim ve bugun elime siparisimin ulastigi site.
    oncelikle ben de lan ebrar diye bilgisayarci ismi mi olur mantigiyla bakmistim, sonra sitelerini inceledim fiyatlari diger firmalarla karsilastirdim gozle gorulur bir indirim vardi. bir de telefon acayim dedim actim telefonu oldukca iyi bir sekilde ilgilendiler lakin aklimdan lan bunlar opmeyecegi esege ot vermezler diye dusundum. sonrasinda riski goze alip siparisimi verdim lenovo y500 olarak, siparis verdigim bilgisayari forumlardan inceledigimde aldigim aletin aldigim versiyonunda wi-fi, touchpad ve klavye problemi varmis ve 1 gun sonra vazgectim bu bilgisayardan ve msi ge60 412tr almaya karar verip bunu degistirmek istedigimi soyledim, hayir demeden kargoyu geri cektiler ve istedigim laptopu bana gonderdiler ve su anda elimde. memnun kaldim mi evet. tekrar alisveris yapar miyim ona da evet.
  • an itibariyle uçuk derecede ucuz ipad mini'ler satan firma. tabi şu an satıyor göründükleri ipad'leri hakikaten sahiplerine ulaştıracaklar mı göreceğiz ..

edit : tabiki satmadilar, bir guzel reklamlarini yapip siparisleri iptal ettiler.
  • (bkz: eb.rar)
  • hakkında yazılan entrylerin çoğunun tecrübeye dayanmadığının bilinmesi gereken online satış sitesi.
    (devamı özneldir)
    bizzat gittim elden lenovo z500 satın aldım, gayet ilgili çalışanları var. titiz çalıştıklarını söyleyebilirim ancak söylediklerim kapsamlı olmayacaktır ne de olsa 1 ürün alıp 15 dk. görüşebildim
    ürünü orada bile göstermediler bana bu demek oluyor ki; internetten aldığınız hiçbir ürün açılmış/iade edilmiş değil. (bak refurbished olup olmadığını bilmiyorum, nasıl anlayabilirim söylerseniz o konuda da yardımcı olabilirim elimdekiyle karşılaştırıp)
    elden almaya gittiğim zaman dükkanlarını gördüm, üsküdar'da. yukarıda yazılanlar gibi vurgunculuk yapacak halleri yok, tamam 1. katta küçük bir daire içinde işyeri ama işyerinin tabelası bile eskimiş *. mecidiyeköy ya da başka yerdeki benzerlerinden farkı yok. zaten size ürünün garantisini yetkili servis garantisi olarak veriyorlar.
    bilgisayarı freedos almamın getirdiği sıkıntılar * ve sitesinde z500 için 3xusb3 1xusb2 şeklinde yanlış bir ifade* dışında bir eksiklerini göremedim.
    hee, bir aksilik olursa da bu entryi güncellerim.
    edit: 2 sene oldu şu an hala aynı bilgisayarı kullanıyorum, hiçbir sorunla karşılaşmadım.