şükela:  tümü | bugün
  • demirören grubu’nun doğan medya grubu'nu satın almasının ardından kurum içinde oldukça hareketli günler yaşanıyor.
    kanal d’de genel yayın yönetmeni süleyman sarılar ile kanal d haber daire başkanı ve ana haber sunucusu ahmet hakan’ın ayrılığının ardından 13 isimle yollar ayrılmıştı.
    kanal d'de yaşanan tenkisat depremi geçtiğimiz hafta cnn türk'e sıçramış ve ana haber sunucusu duygu demirdağ görevinden ayrılmıştı.
    medyaradar'ın haberine göre, cnn türk ekonomi müdürü ebru baki'nin görevine son verildi. 17 yıldır cnn türk'te çalışan baki, aynı zamanda sabah kuşağında yayınlanan parametre isimli ekonomi programının da sunuculuğunu yapıyordu.
    ebru baki kimdir?
    1975, istanbul doğumlu. marmara üniversitesi gazetecilik bölümü mezunu olan baki, üniversite eğitimine devam ederken hürriyet gazetesi ekonomi servisi'nde staj yapmaya başladı.
    okul ve çalışma hayatını birlikte yürüttü. üniversiteyi ise bölüm ve okul birincisi olarak tamamladı. öğrenciyken cumhuriyet dergi’de yayınlanan dizi haber ve fotoğrafları çeşitli ödüllere layık görüldü. bu ödüller yurtdışı kurs eğitim imkanlarını da beraberinde getirdi.
    lise'den itibaren belirli dönemlerde eğitim amacıyla yurtdışında bulundu ve öğrenci değişim programları ile çeşitli burslardan yararlandı.
    iletişim fakültesi'nden sonra marmara üniversitesi idbf uluslararası iktisat bölümü'ne devam etti. hürriyet gazetesi'nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 yıllık bir dönem geçirdi.
    hürriyet'ten sonra televizyon macerası başladı. cnn türk'te ekonomi haberlerini sundu. bir yandan da muhabirliğe devam etti. 2001-2014 yılları arasında cnn türk'te ekonomi programları hazırladı aynı zamanda editörlük yaptı. 2014 yılında ekonomi haber müdürü oldu. 2016 yılında cnn türk ekonomi müdürlüğüne atandı.
    baki, hafta içi her gün cnn türk'te ekrana gelen “parametre” programını sunuyordu..
  • tv ekranlarında böyle sululuk yapan tipleri görmekten hoşlanmıyorum. kendisi de -özellikle parametrede- bunlardan biridir. bana göre kamera önünde değil de arkasında olması gereken isimlerden biri. bilmem belki de 80'lerde doğan kuşak olmak böyle bi şey. şu 90'ların beton yüzlü trt sunucularını özlemiyorum desem yalan olur.

özgeçmişi burada neden paylaşılıyo onu anlamadım. iş aramaya buradan başlandı sanırım.

t: bir sunucu ve işten ayrılması ile ilgili bıdıbıdı.
  • cv sini okuyunca kıskanıp atmış olabilirler.
    ben de ekranda görüp hmm tatlış diyordum. meğer güzel olduğu kadar akıllıymış da.
  • (bkz: overqualified)
  • doğru söyleyenin dokuz köyden kovulduğunun kanıtıdır.
  • hatırlar mısınız bilmem ama ekonomi haberlerini sevdiren meliha okur'dan sonra ebru baki bu görevi üstlenmişti ve o da görevini layıkıyla yerine getiriyordu, ha meliha okur bir efsane midir? evet kesinlikle efsane. konu nereden nereye geldi ama ebru baki'de bu bilgi birikimi ve tecrübesi ile boşta kalmayacaktır, olan biz izleyicilere oldu.

yolun açık olsun ebru baki, gün gelecek devran dönecek yine seni o ekranlarda göreceğiz, şimdilik sevgiyle ve umutla kalman dileğiyle.

edit:

ayrıca (bkz: meliha okur)
  • konusan insanlarin lafina girip espri tikistirmaya calismasi disinda bir kusuru yoktu. her sabah parametre programi ile dislerimi fircalayip, trasimi oluyordum. yazik olmus.

orada asil bir yalaka var onu gonderirler diye umit ediyordum ama yalakalarin yeri her zaman saglam, o da saglam olmadigi zamana kadar. kendilerinden onceki yalakalarin ne duruma geldiklerini bile bile boyle devam etmeleri de ayri bir ilginclik.
  • ebru baki'nin tayyip erdoğan'la dalga geçmesi ile alakalıysa yanlış karar olmuş.

ama özellikle son bir kaç yılda erdoğan'ın sözlerini gayet ciddiyetle üstüne basa basa tekrarlayıp, "ama cumhurbaşkanı böyle diyor" diye deniz zeyrek'e karşı çıkmasıyla gayet antipatimi kazanmıştı. hani cumhurbaşkanı haklı da olabilir ama onun avukatı gibi orada çıkışmak biraz komik oluyordu.
  • üzmüştür. her sabah araba'da dinlerdim kendisini. sesine o kadar alışmıştım ki şimdi o sesi duyamayacak olmak can sıkıcı. güle güle sana konuklarının lafını sürekli kesen ve olur olmaz yerde kahkaha atan güzel kadın.

not: sana kanal mı yok sıkma canını.