şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • cumhuriyet tarihinin en büyük vurgununu yapan adamın karısı.

ebru gündeş, az önce programda "dilerim bu kara günler çabuk geçer çünkü çocuğumun incinmesini istemiyorum" dedi. her birinin cebinden 3221 tl para çalınan seyirciler, alkışlarıyla destek oldular.

bu ülkenin başka bir noktasında ise maviş eşme'nin 40'ı çıkmamış oğlu ayaz, camı olmadığı için çerçevesi naylonla örtülen odada zatürreden öldü. eşi askerde olan maviş hanım'ın arkasında maddi destekçi kimse yoktu, her yoksula yetişemeyen devlet onlara da yetişememişti çünkü beslemesi gereken çok yandaşı ve kaçırması gereken milyon dolarları vardı.

eminim maviş hanım da oğlu ayaz incinmesin isterdi.

http://www.radikal.com.tr/…_zaturreden_oldu-1167883
  • bunun kocasını da asacaklar galiba ahahahahaha ahahahahhahahahahahhahahahahahahahahahahhahaha ahahahahahahhahaha

müğemmel bi haber o ağlarken hunharca gülecem ahahahahahahahhaah
  • bir programda sanırım eşcinsel bi elemana, "kendisi yarışmada ilerlerse topluma kötü örnek olabilir, onu izleyen çocukların kendisine özenmesine neden olabilir, bu sebeple gitmesi gerekiyordu." diyerek ahlak dersi vermiş şarkıcı.

toplum olarak ahlak anlayışımız cinsellik ve içkiyi geçemedi. keşke rüşvet, dolandırıcılık, adam kayırmacılık gibi şeyler de ahlaksızlık olarak nitelendirilse.
  • kocasının zenginliğinden ve sürekli para saçmasından yorulduğum kadın.
    o ne kıroluk yavaş be kardeşim.
    abi 20şer küsür milyona iki tane yalı almak nedir, çırağan sarayı'nda doğum günü nedir lan? evinde yaparsın mumlarını üflersin, 3-5 sevdiğin sana saçma hediyeler verir ve dağılırsınız. saray ne kafayı mı yediniz?

edit: ana adamı içeri almışlar ule?
  • savunduğu kişi: tarihin en büyük yolsuzluğunu yapmış olan adam.
    savunma yapılan program: o ses
    bu programın sahibi: acun
    savunma şekli: ajitasyon
    ajitasyonda kullanılan: çocuk

başka eyyorlamam yok hakim bey.
  • hayaller mars; gerçekler alcatraz.

(bkz: reza bey bana mars'ı alacak)
  • türkiye’de ailende bir khk'lı varsa bütün mülakatlardan elenirsin memur bile olamazsın ama kocan tüm dünyanın tanıdığı bir rüşvetçi ise en popüler tv kanallarında program yapabilirsin. acun ılıcalı ve ona soytarılık yapan ekibinin dışında halen insanların ebru gündeş güzellemesi yapmasına anlam veremiyorum. sesi kesinlikle tartışılmaz zaten bir yere kadar çok başarılı bir kariyer vardı ve çocukluğu, gençliği doksanlarda geçen çoğu insan için de önemli bir isimdi ebru gündeş. bugünleri de kendi tercihi. konfeksiyon atölyesinden tanrı misafiri'ne ve amerikalı savcıların dosyalarına uzanan fantastik ve utanç verici bir hayat.
  • yediği haram paralar burnundan fitil fitil gelecek olan arabeskçi
  • az önce programda "reza benim çocuğumun babası ve benim de kocam. biliyorum ki bunun da bir sabahı var. inşallah bu kara günler çok çabuk geçer çünkü çocuğumun incinmesini istemiyorum" dedi.

kendisine buradan sormak istiyorum:

ergenekon'dan, balyoz davası'ndan bu ülkenin aydınları, profesöreri, gazetecileri, onurlu subayları, sahte belgelerle suçsuz yere tutuklanırken neredeydin?

ben balyoz davasından tutuklu bir subayın kızıyım. adım gibi de iyi biliyorum davanın kimler tarafından, ne şekilde oluşturulup, bu suçların üzerimize nasıl atıldığını. sorarım sana ebru gündeş; hiç mi empati kurmadın o zaman bizimle? bir insanın kocası/babası/oğlu tutuklandığında nasıl hisseder acaba diye düşünmedin mi?

ben senden daha iyi biliyorum durumun zorluğunu. çünkü benim babam gideli 11 şubat'ta 3 sene olacak. belgelerin sahteliğini defalarca kanıtlamamıza rağmen, adalet bu ülkeden gideli çok olduğu için benim babam hüküm giydi.

siz de -eğer masumsanız- kanıtlarsınız belgelerinizin sahteliğini, siz de kamuoyu vicdanında aklarsınız kendinizi, hukuk önünde aklayamasanız bile. aynı bizim gibi.

son bir şey daha, sizin davanızla bizim davamızın başlangıçlarına bir bakın. ne kadar benzediğini görünce çok şaşıracaksınız.

masumsanız dediğiniz gibi, allah kurtarsın. kurtarsın ki, bizim 3 senedir çektiğimiz acıları siz de çekmeyin.
  • düne kadar tavşan dişli bi türkücüydü. uche ile mülyonların önünde birbirlerine çiftleşme dansı yapmalarını, elini değdiği her erkeg gibi boynuzlamanın 101 altın kuralının anlatıldığı fırtınalar klibinden sonra berke hürcan adlı 90’lar yavrusunu nasıl uğursuzluk sarmalına sokup kuruttuğunu, yaseminin penceresi’nde yasemin’in memelerine bakarak bir kot pantolon atölyesinde çalışırken ürettiği kotu alabilmek için 6 ay aç gezerek ve geceler boyu içli içli ağlayarak alienation kavramını farkında olmadan hepimize anlattığını hatırlıyorum. fakat kilit nokta, hep türkücüydü ve hep kıro kızların ortak cumhurbaşkanı adayıydı.

lan ne ara işin içine fbi girdi çok ilginç ya. ebru gündeşsin ama gece bile güneş gözlüğü takan kaslı kel amerikalı ajanların önündeki dosyada “ebru gündeş” yazıyor. mevlamın yazgı melekleri bize gelirken araya fotokopi kağıdı koymuş ama ebru’ya maşallah, plastik top dağıtan melih gökçek gibi.