• aklıma şu hikayeyi getiren olay.

zenginin biri ölümden ve kabirdeki yalnızlıktan çok korkuyormuş. "öldüğüm geceyi kim kabre girerek sabaha kadar benimle geçirirse servetimin yarısını ona bağışlıyorum" diye vasiyet etmiş. öldüğünde "kim birlikte kabre girip sabahlamak ister?" diye araştırmışlar. kimse çıkmamış. nihayet bir hamal,

-benim sadece bir ipim var, kaybedecek bir şeyim yok. sabaha kadar durursam zengin olurum." diye düşünerek kabul etmiş.

vefat eden zengin ile birlikte defnetmişler. sorgu sual melekleri gelmiş. bakmışlar kabirde bir ölü, bir canlı var. "nasıl olsa bu ölü elimizde... biz şu canlı olandan başlayalım" demişler ve hamalı sorgulamaya başlamışlar.

-o ip kimin? nereden aldın? niye aldın? nasıl aldın? nerelerde kullandın?"

sabaha kadar sorgu sual devam etmiş, adamın hesabı bitmemiş. sabahleyin kabirden çıkmış.

- tamam, servetin yarısı senin, demişler.

- aman, demiş hamal, istemem, kalsın. ben, sabaha kadar bir ipin hesabını veremedim. o kadar servetin hesabını nasıl veririm?
  • bakınız, enflasyon ülkeyi nasıl da vurmuş.. ebru gündeş hanımefendinin kışlık alışverişi daha birkaç ay evvel 400 bin lira tutuyorken, bugün yazlık alışverişi için 600 bin tl harcamak zorunda kalmış. nerden baksan %50 fark var. işte bunlar hep enflasyon.

http://www.radikal.com.tr/…bin_lira_harcadi-1350430

(bkz: ebru gündeş'in 400 bin tl'lik kışlık alışverişi)
  • (bkz: yazlık) deyince (bkz: yazlık ev) almış diye düşündüğüm hede, (bkz: ufkumu sikeyim).
  • salaktır.

bizim cumartesi pazarına gelse o parayla pazarı ve pazarcıyı toptan satın alır. yüzlerce bikinisi olur hergün değişik değişik giyer.
  • benim bir de anlamadığım olay şu.

kadın 23'de alışveriş yapmış. sanmıyorum ki bir mağaza çalışanı haber ajansalarını arayıp da böyle böyle alışveriş yaptı ebru gündeş desin. sonuçta işinden olur böyle bir olayı ifşa ettiği için.

bir gazeteci de saat 23:00 e kadar dikilmez kapalı mağazanın önünde.

e o zaman geriye tek seçenek kalıyor. ebru; 600 bin tl'lik alışveriş yaptığının haberini basına kendi veriyor.

bu nasıl bir görgüsüzlüktür ya?
  • tam tamına 301 maden işçisinin bir aylık maaşının toplamına eşit bir yazlık(!) alışverişi olmuştur.
  • ebru gündeş'in 500 bin tl'lik alışverişi kendisine yetmemiş ki rekorlara koşuyor. ebrucum, şunu düz 1 yaptığın günleri de görürüz işalla. bu gurur senin türkiyem. onlar konuşur, ebru alır.

la o değil de habervaktim bile bunu yayımlamış.

yalnız dikkatimi çeken bir olay var, sanki bu 600 lük yeni haber bizim 15 gün önce konuştuğumuz 500 lük haber gibi. çünkü mağazalar aynı. ebru dediğin aynı mağazaya ayda 2 kere gitmez.
  • "bilmem ne mağazasında satılan x liralık y" başlıklarında bahsi geçen bütün y'leri aldığını tahmin ettiğim alışveriş. buradan okuyup okuyup hırs yapıyor olabilir.

beymen'de satılan 450 tl'lik kibrit kutusu'nu da aldı mı ki?

edit: imla.
  • tahminen tüm kdv tutarını rıza sarraf sayesinde iade alacaktır.
hesabın var mı? giriş yap