şükela:  tümü | bugün
  • etkilenmez ne etkilenecek. o her şeyi anlayacağı yaşa gelinceye kadar babası yüz kere aklanır.
  • 50 liralik mama yediginden etkilenmeyecek cocuk.
  • ucheden olabilir
  • olan biten hiçbir şeyden haberi olmayan, masum bir çocuktur. ölmemesi gereken bütün çocuklar gibi.
  • en az berkin elvan kadar yaşamayı ve dokunulmazlığı hak eder.
    çocuk üzerinden siyaset yapılmaz. berkin'i katledenlere öfkelenip bu çocukla uğraşmak insani bir tavır değildir.
    ebru gündeş'i, eşini sevmeyebilirsiniz (ki normal olan da budur) ama çocuklarına kimsenin dil uzatması normal karşılanmamalı. hiçbir bebek, hiçbir çocuk bu şekilde dile düşmemeli. haddimizi bilmemiz gerekir.

keşke babası da haddini bileydi.
  • ilerde doğacak kardeşinin nüfus cüzdanında doğum yeri olarak mars yazabilir.
  • ya arkadaş ne tür bir anlayışınız var anlamıyorum ki? ebru gündeş'in çocuğu da mı ölsün, manyak mısınız siz? yemin ederim ne doğru söylemişler, cahil dostum olacağına akıllı düşmanım olsun diye, böyle mal değnekleriyle aynı tarafta olmak çok canımı sıkıyor.
  • asla bakkala ekmek almaya gitmeyecek bir çocuk.
    sağlıklı yaşam perhizi bozulur beyaz ekmek bu sonuçta. belki o bir şey kaybetmeyecek. lakin ben her somuna el attığımda, kocadığımda bile. kara kaşlı bir çocuk gelecek gözümün önüne. ekmek kadar temiz bir çocuk hatırlayacağım. onu çoktan unutumuş olacağım.
  • ailesini seçemeyen çocuk, her çocuk gibi.
  • bakkale ekmek almaya hiç bir zaman yollanmayacaktır.