şükela:  tümü | bugün
  • değerli değildir.

toprak altında, yanarak, boğularak vefat eden 301 madencinin çocuklarının psikolojisinden değerli değildir.

şehit polis, asker ve korucu çocuğunun psikolojisinden değerli değildir.

sokak çocuklarının psikolojisinden değerli değildir.

bugüne kadar bir tane yanlışlarını duymadığım kağıt toplayıcı çocukların psikolojisinden değerli değildir.

çocuk işçilerin psikolojisinden değerli değildir.

ensar vakfı'nda tecavüze uğrayan çocukların psikolojisinden değerli değildir.

şiddet gören, hor görülen, tacize uğrayan çocukların psikolojisinden değerli değildir

suça itilen, devlet tarafından sahip çıkılmayan ve 18 yaşına geldiğinde sokağa atılan çocukların psikolojisinden değerli değildir.

çocuk annelerin, gelinlerin psikolojisinden değerli değildir.

istiklal'in göbeğinde bomba ile paramparça olmuş insanların bedenlerine bakan 6-7 yaşındaki çocuğun psikolojisinden değerli değildir.
  • ulan milyonlarca aile ayın son 5 günü evdeki bebeğine süt götüremiyor be!
    bak ne diyorum,
    süt!

süt götüren şanslı varsa, bilin ki o da evine mama götüremiyor!

bu neyin şımarıklığı ya? sıçtırmayın çarkınıza!
    şimdi aradaki sadece 2 farka bakalım, başlıyorum:

ben 33 yaşındayım. bir kamu kurumunda taşeron işçiyken işten çıkarıldım.
    içeride kalan son 6 işsizlik maaşım var. iş bulamıyorum.

rus uçağı düştü, antalya'da turizm de bitti. bu sektörün de anasını ağlattınız. kimse personel almıyor. hatta hazırda olanı da çıkarıyorlar.
    başvurmadığım iş kalmadı, en ufak bi ses bile yok.

kocan sana 3 milyon dolara tablo alırken ben 1300 tl maaş alıyordum ebru. yine de evime ekmek götürüyordum, başım dikti, dimdik! bilir misin nasıl bir duygu olduğunu?
    kocan sana mars'tan yer bakarken, ben 7 yıllık ilişkimi yaşadığım kızla evlenemedim ebru.

ben sana acımam. ama sakın ola ki sen de bana acıma. çünkü ben acınacak insan değilim, onurumla çalıştım.

çalmadım..!
    işsizim, yine de çalmıyorum.

ha bu arada, başım hala dik. ama utanıyorum. bunu da bilir misin ebru..?
  • hay sokucam ekmeğinize de sütünüze de. ne bitmez fakir edebiyatıymış arkadaş.

çocuk babasıyla disneyland'a giderken yolsuzluktan tutuklanmış ve muhtemelen ömür boyu hapiste kalacak. zengin veya fakir her anneye dert olur çocuğunun bu denli büyük bir hayal kırıklığı yaşaması ve hayatı boyu üzerinde büyük travma yaratacağı bu durum.

çocuk o çocuk, hiç birşeyin farkında değil daha. bu ne acımasızlıktır.
  • eleştirinin çocuğa değil, hırsızlığa ve yüzsüzlüğe olduğunu idrak edemeyenleri gösterir.

fakir adam, şımarık zenginlere acımak zorunda değil kardeşim.
    yerim ben öyle psikolojiyi...

kadınlar, hırsızlık ve yolsuzluk yapan babalardan çocuk yapmayacaklar o zaman,
    eğer çocuklarının psikolojilerini çok düşünüyorlarsa...

onu da mı biz düşünelim amk...
  • çocuğun bir günahı yoktur fakat her önüne gelenin de çocuk sahibi olmaması gerektiğini bir kez daha kanıtlamıştır bizlere.

sınav falan olmalı üremek isteyen insanlar için bu kadar net.

edit: i love sleeping gibi insanlar çocuk sahibi olmalı arkadaş, sadece içlerinde var olan anne-baba olma dürtüsünü tatmin etmek isteyenler değil, demeye çalıştığım o.
  • ensar vakfı'na göndermesini tavsiye ederim kendisine, ortak bir dostları var o referans olur. bütün yaralarını sarıp travmayı atlatmasını sağlarlar.

parayı görünce şerefsizlerin altına yatmadan önce düşünülmesi gereken şeyler bunlar. önüne yatanlar da görüp ders alır belki.
  • aybüke bebeğin yolsulluktan cami avlusunda donarak öldüğü gerçeğini değiştirmez.
  • bir zengin çocuğu üzülmesin diye binlerce yoksul bebeğin öldüğü bir dünyada adalet arıyoruz.
  • nasıl bir adamla evlisin ki çocuğun etkilenmesin diye devamlı bir yerlerden kaçırmak zorunda kalıyorsun.. yazık çok yazık!!
  • büyüdüğünde anasının kızı olma ihtimali nedeniyle gram umurumda olmayan etkilenme.