• herkes çocuğunu doğduğundan beri vegan besliyor diye sallamış.

yahu kadının tüm videolarını izleyip yapmış biri olarak her gün yumurtanızı yiyin benim oğlum pançikoya da göz yumurta yapıyorum dediğini kendi ağzından duydum. ayrıca vegan olsa bal falan yemez yedirmezde ama yiyor ve çocuğuna da yediriyor.

sanki çocuğunun ölümünden kendisi sorumluymuş gibi nefret kusulmasına gerek yok. ölen kendisi değil çünkü. ölen sekiz yaşında bir çocuk.
  • dünyada bundan daha büyük bir acı düşünemiyorum. allah rahmet etsin.
  • kızımı 3 anjiyo 2 defada açık kalp ameliyatına sokan ebeveynim.
    her operasyon veya müdahale öncesinde oluşan stres sebebiyle artık çokta sağlam olmayan bir psikolojim var.
    ben bunun empatisini bile yapmak istemiyorum. eğer empatisini yaparsam o an kalp krizinden ölebilirim.
    allah sabır versin, inanın çok zor bir olay.
  • (bkz: #105561513)
    iğrendim. burası her gün daha da "gördün mü gııızzzz allah belagsını virdi" diye yargı dağıtılan küçük kasaba meydanına dönüyor. karmaymış, siktirin gidin. çocuk annesinin kirli(!) imajından kurtulmuş, kadın çocuğu hastayken evlenmiş, kadın yüz yıl önce magazin muhabirine demiş ki "kocam çocuklarımın önündedir", o yüzden karma, kader kısmet artık hangi hayali arkadaşınızsa ve ne biçim bir boksa 9 yaşındaki bir çocuğu öldürerek ebru şallı'yı cezalandırıp oh olsun demiş. insanın nevzat tandoğan gibi bağırası geliyor burayı okudukça. halkımız yine sığlık, kötülük ve hayalcilikte çığır açıyor.
    ebru şallı 35 kilo almadı diye anneliği üzerine fısıldaşılan bir kadındı ama bu kadarı çok fazla. pardon, çocukları büyütürken kadının yanında mıydınız? iki dakika tut diye sizin kucağınıza mı vermişti? çocuklara boş haşlanmış mercimek yedirip cadı gibi kahkahalar atarken mi gördünüz? herkes kadının anneliği üzerine laf söylüyor. bakın ne diyeceğim, birincisi her konuda bilirkişi olmak ve fikir sahibi olmak zorunda değilsiniz, ikincisi insanların hayatının size sosyal medyadan gösterdikleri kısmı üzerinden, sabahları yayınlanan magazin programlarında atıp tutan gevşek ağızlılar gibi konuşmayın, geçenlerde onlardan biri etrafa yargı saçarken kendisi yerin dibine battı biliyorsunuz.
    bu karma dediğiniz şey her gün lenfomadan ölen çocukların hepsini mi tek tek buluyor? 2011'de uzaktan tanıdığım bir ailenin 5 yaşındaki kızı lösemiden vefat etti, annesi pilates yapmayan bir kadındı ve annesiyle babası evliydi. ikisi de vegan değildi, sizin super hero dostunuz karmayı hiç kızdırmadan kendi hallerinde yaşayıp giderken çocuk 2 yaşında lösemiye yakalandı. kimi zaman umutlu kimi zaman perişan 3 yıl geçirdiler, çocuğun cenazesi kapının önüne getirilince hoca bile ağladı. ve anne baba, akıllarını yitirmemek için uzun bir tatile gittiler. çok uzun. eminim sırf bu son kısmını duysaydınız, neler yaşadıklarını bilmeden onları da yargılardınız.
    9 yaşındaki bir çocuk ölmüş, geride perişan anne, baba, abi bırakmış. bugün ece erkenlik yapmayın bence. yeter.
  • evladını kaybetmenin acısını biliyorum, 2 yaşındaki kızımı kaybedeli 9 ay oldu . acısı hala taze, içimdeki kor hiç sönmeyecek sanki. inancı varsa cennette buluşacaklarını düşünsün. zira başka türlü teselli bulunmuyor.

edit: destek mesajlarınız için çok teşekkürler
  • beni bir anne olarak gerçekten üzen bir haber oldu. kimin evladı olduğunun bir önemi yok. küçük bir yavru hastalığa yenildi. allah sabır versin ailesine. zor.
    allah kimseye evlat acısı yaşatmasın, daha kötüsü olacağını sanmıyorum.
  • ebru salli'nin oglu en az iki yildir bu hastalikla mucadele ediyordu. arkadasim cocugun tedavi gordugu hastahanede calistigi icin biliyordum. ayrica ebru salli'nin cocugu ile cok ilgili oldugunu ve cok ozenli ilgilendigini soylemisti.. ayrica ayni hastahanede ayni hastaligi tasiyan ve ilac alamayan bir cocuga eski manken sinem guven ile destek toplayip ilac aldiklarini duymustum. elinden gelen her seyi yapmis. allah sabir versin..cok cok uzuldum
  • abimi 19 yıl once 23 yasındayken kaybettik. annemle beraberdik bugün. bir anda anneme ebru sallı’nın oglunu kaybettigini söyledim. etkilenecegini dusunmemistim acikcasi. saniyeler icinde gözleri doldu annemin. bilmediginiz, empatisini dahi kuramayacaginiz durumlar icin sikik sokuk yargilarinizi kendinize saklayin.
  • şu lanet dünyada her halt oluyor da keşke çocuklara birşey olmasaydı be. içim parçalanıyor çocuklara birşey olunca.
  • daha 8 yaşında minnacık bir yavrucağın öteye göçmesi durumu...

annesini kaybedene öksüz, babasını kaybedene yetim denir... peki ya evladını kaybedene? onun ismi yoktur. isim konamayacak kadar büyük bir acıdır çünkü o...

1999 yılında, daha 41 yaşında, aynı hastalıktan vefat eden yengemi ve cenazesinde durup durup "yavrum... yavrum..." diye sayıklayan annesini hatırıma getiren olaydır ayrıca...

allah ebru şallı ile harun tan'a eyüp sabrı versin...
hesabın var mı? giriş yap