şükela:  tümü | bugün
  • ankara'da kızılaydan sonra tunus caddesine doğru muayenehanesi olan pahalı kadın jinekolog. bundan bir ik iyıl önce muayene olan bir yakınım gitti kendisine. senet istedi yaptı. yapacağı işlemde bir aparatı unutmuş üstelik yanında getirmesini söylememiş bile, bir surat yaptı diyor bir surat yaptı anlatamam, la zaten dünyanın parasını bayılmışım yaptığı işlemi daha uygun fiyata yapan çok iyi hocalar da var ama kadın diye ismi biraz duyulmuş diye tercih ettim dedi, pekiiiii ben söylemedim diye falan trip atmış. altı üstü bir liralık bir aparat insan konuşturmaya değmez. işlemi bittikten sonra kız bir daha adımını atmadı.

edit: opr.dr. başlığından taşınmış, ilginç
  • ailesiyle hep mutlu olun doktoru*. kizi ve oglunu allah ona bagislasin.
  • ted, ardından gazi üniversitesi tıp fakültesi mezunu olan kadın doğum/genel cerrahi uzmanı.
    kendisinin bu kadar gösteriş ve ün peşinde olması, bana çok eğreti geliyor açıkçası.
    40 yaşından sonra iki çocuk doğurmuş, çok da tatlılar, ama bana çok sorgulattı bu hayatı.
    doktorlar asosyal olur genellemesinden çok, kendisinde bilginin verdiği ağırlığı ve asaleti göremiyorum açıkçası. eşinde baya baya var bu.
    aman gecenin bu saatinde de ne yazıyorsam.
    kısacası, baya kıskanılacak bir hayatı olan kadındır. sen 40’tan sonra iki çocuk doğur taş gibi kal. teeeee kaç yılında sözlüğün yarısı bile köydeyken ted mezunu ol.
    neyse bitirelim bu entryi.
    bir şeyin çok kötü ebru, bulunca editlerim.
    2019: bulamadım
  • gerçekten de internet başında harcadığı saati işinde uzmanlaşmaya harcasa bunca insanı mağdur etmeyip kimsenin vebalini almamış olacak olan doktor kişisi. fakat ne yazık ki üzerinde çok fazla hastasının hakkı kalmıştır.

kadınlar klubu’nde jinekolog ararken yorumları okuyup bok atıyorlar diye düşünmüştüm. mağdur olan insanların bir kaçıyla konuşma fırsatım oldu. kendisine dava açmışlar. bozulan psikolojileri, haklarını ararken harcadıkları vakit, giden paralar geri gelmese de umarım mahkeme sonuçları adaletli olur.

takipçi yapayım, en ünlü ben olayım derken insanların kendilerini emanet ettikleri doktorların uzman olduklarını iddia ettikleri şeyden haberleri olmayabiliyor. o yuzden kendisine gidecek hastaların bu iddiaları göz önünde bulundurup karar vermelerini temenni etmekten başka yapacak bir şey yok.
  • youtube'da bir mimarlık kanalı tarafından evi gezilmiş, aman şöyle zevkli böyle bilmemne diye (ki ev korkunç) yıkama yağlama çekilmiş hanımefendiye.
    tavsiye edilen videolarda çıktı, neymiş diye açtım atlaya atlaya zor bitirdim.

"oda sayısını bile bilmediği" evini, "şu yargıcı'dan, bu mudo'dan" diye saniyede 10 marka adı sıralayarak anlattı. fakat o kocaman güzel ev, epey zevksiz döşenmiş maalesef.
    yeni gelin pembeleri, korkunç duvar kağıtları, sanki her şey english home'dan alınıp, tarz gözetmeden yerleştirilmiş gibi.. ruhsuz cansız bir mekan yaratmışlar. üzdü.
  • 2012 yıllarında tunus caddesinde suratsız ve iş bilmez bir sekreter ile birlikte çalışıyordu.
    randevu saatine hanımefendi 1 saat geç gelmiş ve ben bu arada sekreterin telefonda yaptığı bütün özel görüşmelerini dinlemiştim. sabit telefon çalıp da konuşması bölünürse sinirleniyor, karşı tarafla isteksizce konuştuktan sonra öff diyerek telefonu kapatıyordu. bir an acaba ben görünmez miyim şu anda diye kendimle çelişkiye düştüm.

ebru hanım lütfedip geldiğinde ise sanki 1 saattir geciken o değilmiş gibi sekreteri tarafından "acele edin sıradaki hastası bekliyor" şeklindeki azarlanma girişimleri ise tarafımca gerçekleştirilen kuvvetli bir serzenişle son bulmuştu.

yalnız o dönemlerde sürekli "kızlık zarı dikimi ve gerekliliğini" içerikli reklamlar veriyordu. bu vaatle ürkek,çaresizce muayenehaneye gelen kadınlar nasıl bir ortamda buluyordu kendini siz düşünün.
    sanırım bu işler biraz mesleki beceri,insaniyet gerektiriyor. tesadüfen instagram da gördüğüm profilinde dünyanın en mutlu insanıyım imajı ise sanırım mesleki yetersizliğin vermiş olduğu rahatsızlığın bir yansıması belli ki.

(edit: kızlık zarını mı diktirdin diye mesaj atan andavallara yönelik başlık açacağım. )
    (bkz: kızlık zarının aslında var olmadığı gerçeğiyle yüzleşmek zorunda olan anadolu çomarı sorunsalı)