• sözlerini yazmadan olur mu bu başlık hiç?!

uyanır gece yarısı, yoktan sevda yaparım
    adamım bu küçük işlere ben bakarım, yanarım
    adamım bu küçük işlere ben bakarım, yakarım

dilsizler bana danışır, kelebeklerin aklı benim
    gemilerle her gece ben çok uzaklardan dönerim
    çağırırlar küçük adımı, karafakiden ben akarım

benim adım ebruli, biraz gerçek biraz hülya
    yalanımı sevsinler, aşksız dönmüyor dünya
    benim adım ebruli, biraz gerçek biraz hülya
    yalanımı sevsinler, yalansız dönmüyor dünya

kalbim sevda kuyusu, her gün yoldan çıkarım

dilsizler bana danışır, kelebeklerin aklı benim
    gemilerle her gece ben çok uzaklardan dönerim
    sen unut geçmişini, ben aklımda tutarım
    adamım bu küçük işlere ben bakarım, yakarım.
  • "uyanır gece yarısı yoktan sevda yaparım" dizesinin anlamı yeni kavranmış, sağlam bir kahkaha atılmıştır.
  • ebru şallının tv8 deki pilates programı. şu anda "tüm olumsuz düşünceleri atıyoruz hmsss" diyor. bundan önceki cümleleri ise gerçekten tüm olumsuz düşünceleri attı kafamdan. şöyle ki;

"sık kalçanı sakın bırakma kalçayı devam et sıkmaya"
    "iyi hissettik mi hareketi? bence çok güzel valla"
    "sık kalçayı unutmuyoruz kalça sımsıkı"

televizyonu açıp, sadece ebru şallı nın bu cümlelerini dinleyerek can sıkıntısıyla geçen akşamımızı renkendirebiliriz.

point... flekss... point... dağıtın kalçayı!

edit: şu hayatta hiçbir şeyle dalga geçmeyeceksin. dün akşam ciddi ciddi açtım ebruşumun cd sini, pilates yaptım. vay başıma gelenleer.
  • orijinali "la cantiga del fuego" olan selanikli sefaradlarin geleneksel bir parcasi. cok eskiden beri sefaradlar arasinda soylenen bu parcanin altina kendi bestesiymis gibi imza atan nadir gokturk degil, sabikali tarkan, kotu sicilli mustafa sandal olsa pek sasirmazdim. yola cikisi ruhi su dostlar korosuna dayanan ezginin gunlugu'nun 25. yil albumunun cikis parcasi boylesi bir intihal ile olmamaliydi. nadir gokturk'e ise "edeb ya hu" demek lazim...

parcanin orijinalinin bir yorumu icin : http://profile.imeem.com/…5mql/la_cantiga_del_fuego

husnu arkan ebruli'ye yazdigi sozlerin "yalanimi sevsinler, yalansiz donmuyor dunya" bolumunu nadir gokturk'e ithaf eder herhalde...

kopan link için zorunlu edit : https://www.youtube.com/watch?v=98buhfilbu8
  • (bkz: al nefes)
    (bkz: verrrr)
    (bkz: al nefes)
    (bkz: verrrr)

her denk gelişim sonucu edindiğim izlenime göre; ebru şallı'nın güzide telaffuzuyla bu iki cümleciği eşliğinde geçen program.
  • program koordinatörleri altın kazma ödülünün adaylarındandır. 6 ay önce vefat eden nihat nikerel'i programa davet etmeleri sebebiyle tarafımca aday gösterilmişlerdir.
  • emlak şirketi.adamların radyo da yayınlanan reklamlarında şöyle iyi ,böyle iyi diye kendilerini överken fonda benim adım ebruli,biraz gerçek biraz hülya yalanımı sevsinler, yalansız dönmüyor dünya çalıyor.uyum için keşke bu kadar zorlamasalarmış.
  • ebru şallı'nın pilates ürünleri markası. ebruli pilates topu, ebruli pilates bandı filan var işte. bugün aldım 3'lü pilates bandı. 36 lira. helal olsun lan ebru. yani 36 liramı sana verdim diye değil de, bana bile pilates bilmemnesine para verdirdiğin için helal olsun asdfghfdsd ben ve pilates bandı satın almak... işte bunlar hep büyük konuşmak, işte bunlar hep karma.
  • mutluluk şarkısı. mutlu olduğunuzda dinleyin; ya da dinleyin mutlu olun.

şuna bak:

"...kelebeklerin aklı benim
    gemilerle her gece ben çok uzaklardan dönerim"

ben de ben de.
  • şu an tv8'de barış manço'nun ölüm yıldönümü olması sebebiyle dönence isimli parça eşliğinde bir grubun animasyon yaptığı, çok yaratıcı program. bıyıklı anadolu rock tiplemeleri şarkıyı çalıyor gibi yapıyor. ne güzel açtık diyor programı ebru şallı. hakikaten süper bir açılış oldu.
hesabın var mı? giriş yap